O powstawaniu gatunków

Tytuł oryginału: On the Origin of Species
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Szymon Dickstein, Józef Nusbaum
Ilustracje: Zuzanna Malinowska Studio

Kiedy po raz pierwszy na Ziemi pojawiło się życie, zapoczątkowało rozwój “nieskończonego szeregu najpiękniejszych form”, którego zaledwie ułamek jesteśmy w stanie zobaczyć współcześnie. Obserwując je  możemy dostrzec ogromną różnorodność, liczne cechy wspólne, oraz niezwykłą zdolność przystosowania się organizmów do różnych środowisk. Naukowe uzasadnienie tych trzech obserwacji po raz pierwszy znajdziemy w opublikowanej ponad półtora wieku temu hipotezie O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego, która zapoczątkowała erę biologii ewolucyjnej.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę O powstawaniu gatunków

Opinie o książce - O powstawaniu gatunków

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2020-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dla wielu osób będzie trudna w odbiorze, mimo przejrzystości i podsumowań poszczególnych rozdziałów, jednak dla osób interesujących się naukami przyrodniczymi jest to pozycja obowiązkowa. Po prostu nie wypada nie znać jednego z najsłynniejszych dzieł biologii, a spokojnie można sobie tę lekturę odpowiednio dawkować – kawałek po kawałku, fragment po fragmencie. Będzie to dobre rozwiązanie, aby się nie zniechęcić, a żeby faktycznie mieć na swoim koncie czytelniczym coś tak konkretnego i istotnego.

Cała recenzja: bookeaterreality.pl

Retorsja