Obca

Anglia, 1170 rok. Isabel, córka angielskiego wielmoży Edwina de Godred wiedziała, że nie uniknie swojego losu. Ani ucieczka, ani wypowiedzenie posłuszeństwa ojcu nie wchodziły w rachubę. Pełna obaw stanęła obok widzianego po raz pierwszy Patricka MacEgana, naczelnika irlandzkiego klanu, aby duchowny ogłosił ich mężem i żoną. Okazało się, że nie tylko ona została przymuszona do zawarcia niechcianego małżeństwa. Patrick również nie miał wyjścia: od przypieczętowanego ślubem aliansu politycznego z ojcem Isabel zależało życie jego rodaków. Wyruszyli więc oboje do Irlandii, świadomi, że w tej niekomfortowej dla siebie sytuacji powinni przyjąć jakieś zasady współżycia. Isabel miała nadzieję, że Patrick, tak jak obiecał, będzie trzymał się od niej z daleka. [Harlequin, 2010]

Informacje dodatkowe o Obca:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2010 (data przybliżona)

Kup książkę Obca

Obca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2016-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie 2016-52 książki,
Isabel musi pokonać niechęć krajan swojego męża. Na szczęście po licznych niepowodzeniach, po wielu miesiacach akceptują ją ostatecznie, a Irlandczycy i Normanowie wspóldziałają dla wspólnej sprawy. Mamy tu też wątek poboczny rozkwitającej miłości Sosanny i sir Anselma.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2019-04-02, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, Miałam, 52 (75) książki 2019, Romanse,

W książce znajdują się dwie historie. Pierwsza długa tytułowa i druga króciutka na 30 stron. Obie łączy epoka, w której dzieje się akcja oraz to, że jako bohaterowie pojawiają się Irlandczycy. No i główne bohaterki trafiają jako branki lub niechciane żony do zamków wrogów.

Poza tym akcja dosyć wartka, ale i też przewidywalna. Polecam jako taki rozluźnia z po ciężkim dniu.

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2010-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Wojownik
Michelle Willingham0
Okładka ksiązki - Wojownik

Irlandia, 1102 rok. Panna Iseult MacFergus wbrew sobie ulega presji rodziców, którzy chcą, by korzystnie wyszła za mąż. Wraz z należącym do znamienitego...

Nieznajoma
Michelle Willingham0
Okładka ksiązki - Nieznajoma

Anglia, rok 1850. Emily Barrow była bliska załamania. Straciła brata i bratową, którzy osierocili dwoje małych dzieci. Jakby tego nieszczęścia nie wystarczyło...