Quantcast

Obeliks i spółka

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013-08-05
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788323761372
Liczba stron: 48
Tytuł oryginału: Obelix et compagnie
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Jolanta Sztuczyńska
Ilustracje: Albert Uderzo

Tom 23 cyklu Asteriks

Ocena: 4.67 (3 głosów)

W galijskiej wiosce panuje dziwna atmosfera. W obecności Obeliksa wszyscy wymieniają porozumiewawcze spojrzenia i uśmieszki... Sprawa jednak szybko się wyjaśnia - z okazji urodzin Obeliksa jego przyjaciele przygotowali niespodziankę - możliwość poturbowania całego legionu rzymskiego z obozu Rabarbarum. Obeliks jest uszczęśliwiony i szczerze wzruszony, a Rzymianie... zdruzgotani! Złe wieści docierają do Juliusza Cezara, a ten pod wpływem młodego doradcy Kajusa Ekonomikusa postanawia raz na zawsze pozbawić Galów chęci do walki, czyniąc z nich niezdolnych do czynu dekadentów. W tym celu Ekonomikus przybywa do osady Obeliksa i za 200 sestercji kupuje od niego pierwszy menhir. Dalsze wypadki są zgodne z prawami wolnego rynku, którym rządzą podaż, popyt, nastroje przedsiębiorców i konsumentów oraz specjaliści od kreowania potrzeb.

Kup książkę Obeliks i spółka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Obeliks i spółka

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-07-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

URODZINY OBELIKSA

Dwudziesty trzeci tom „Asteriksa” to jednocześnie przedostatni, jaki stworzył wybitny scenarzysta, René Goscinny, zanim odszedł z tego świata. Niezmiennie jednak jest to kawał wyśmienitej opowieści dla całej rodziny. Opowieści, która nic się nie zestarzała, pozostaje tak samo aktualna, jak przed laty i sprawdza się doskonale zarówno jako niezobowiązująca komedia przygodowa, jak i satyryczna fabuła z ambicjami i przesłaniem.

Cóż to się dzieje? Cóż to się stało?! Pewnego dnia Obeliks odkrywa, że mieszkańcy jego wioski zachowują się dziwnie. Ale co bardziej niezwykłe to dziwne zachowanie występuje jedynie w jego obecności. Uśmiechy, wymiana spojrzeń, szepty… Co tu się dzieje? Jak to, co, zbliżają się urodziny naszego dzielnego Gala. A Galowie lubią świętować z rozmachem, dlatego zamierzają mu zapewnić najlepszy możliwy prezent: szansę pobicia całego legionu rzymskich wojsk stacjonującemu w Rabarbarum!
Ale wieści te docierają do uszu Juliusza Cezara, a ten postanawia działać. Nie chce tylko zatrzymać ich planu, ale i pozbawić ich chęci do walki już na zawsze. A jak to lepiej zrobić, niż wprowadzając do ich codzienności taki specyficzny twór, jak pieniądze? W armorykańskiej wiosce zaczyna się prawdziwe szaleństwo, ale co z niego wyniknie?

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/07/asteriks-23-obeliks-i-spoka-rene.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2022-10-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022, Biblioteka,
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2007-07-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Komiksy, Mam,
Inne książki autora
Wróżbita
Rene Goscinny0
Okładka ksiązki - Wróżbita

W czasie szalejącej burzy w wiosce Galów zjawia się przedziwny wędrowiec. Nazywa się Gaduliks i jest wróżbitą. Poproszony o przepowiednię...

Janko Pistolet
Rene Goscinny0
Okładka ksiązki - Janko Pistolet

W nadmorskiej tawernie Janko Pistolet postanawia spełnić swe najskrytsze marzenia i zostaje piratem. Ale nie byle jakim, bo kaprem na służbie króla...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy