Kolejna odsłona antologii słowiańskiej, ukazująca wierzenia i obrządki zarówno w przeszłości, jak i we współczesnym kontekście.

Szesnaście opowiadań zabierze Czytelnika do świata grozy i magii pełnego zapomnianych bóstw, demonicznych stworów i obrzędów.

Informacje dodatkowe o Obiata. Antologia słowiańska:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-12-10
Język oryginału: Polski

Tagi: mitologia słowiańska

Kup książkę Obiata. Antologia słowiańska

Obiata. Antologia słowiańska - opinie o książce

Ta książka to zbiór szesnastu opowiadań nawiązujących do słowiańskiej mitologii, folkloru i kultury. 📚 Książka jest kontynuacją wcześniejszej antologii słowiańskiej, która ukazała się w 2022 roku pt. "Tryzna". Wśród autorów znaleźli się zarówno znani pisarze, jak Graham Masterton oraz debiutanci i pisarze biorący udział przy powstawaniu poprzedniej antologii.

Książka jest ciekawą propozycją dla fanów fantastyki i horroru, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie bogactwo słowiańskiej tradycji. 🌌 Opowiadania są zróżnicowane pod względem stylu, klimatu i tematyki. Niektóre przenoszą czytelnika w odległą przeszłość, gdzie spotyka się z bogami, demonami i magicznymi stworzeniami a inne osadzone są we współczesności 🕰️
Wiedzieliście co ludzie potrafili robić ze sznurem wisielca? Albo jak przebiegłe były wodne rusałki? 😱

Jednak, jak to bywa w przypadku antologii, nie wszystkie opowiadania osiągają taki sam poziom. Niektóre z opowiadań wybijają się ponad resztę. Każda historia może być dla kogoś inna, a indywidualne preferencje literackie wpływają na odbiór każdego opowiadania. Dlatego też, pomimo różnic w poziomie, dajcie sobie szansę na samodzielne odkrycie tych historii, które najbardziej zaintrygują i poruszą wasze wyjątkowe gusta. 🤔

Podsumowując jest to interesująca i wartościowa lektura dla miłośników słowiańskiej kultury i grozy. Książka oferuje wiele emocji, wrażeń i refleksji, a także zachęca do dalszego poznawania słowiańskiego dziedzictwa. Jednak nie jest to książka dla każdego, ponieważ niektóre opowiadania mogą być zbyt trudne lub przytłaczające dla niektórych czytelników. Dlatego polecam ją tym, którzy lubią wyzwania i nie boją się ciemnej strony słowiańskiej magii. 🌑🔮

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz