Obok niej

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-09-18

Kinga jest świetną matką, doskonałą żoną, (prawie) perfekcyjną panią domu i pracownikiem miesiąca.

Wszystko zmienia się w chwili, kiedy jedzie na 20-lecie swojej matury i nawiązuje romans z dawnym kolegą ze szkoły.

Sekretne spotkania szybko przestają im wystarczać. Kochanek namawia, by odeszła od męża i zaczęła z nim nowe życie. Kinga zgadza się... i wtedy wszystko nagle się komplikuje.

Ukochana córka Kingi przestaje z nią rozmawiać, rzuca szkołę i wyprowadza się z domu razem z ojcem. Zamiast obiecanego awansu kobieta dostaje wypowiedzenie. I, jakby tego było mało, jej nowy partner nie pojawia się w umówionym miejscu.

Zdruzgotana Kinga zaczyna szukać wyjaśnienia.

Trafia na informacje, które mrożą jej krew w żyłach.

Do kobiety dociera, że sprowadziła śmiertelne niebezpieczeństwo na siebie i na tych, których kocha.

Może zrobić tylko jedno. To, czego nie chce najbardziej na świecie. Nie ma jednak wyboru - bo utrata miłości, pieniędzy, pracy, a nawet więzienna cela wydają się niską ceną w walce, którą przyjdzie jej stoczyć.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Obok niej

Opinie o książce - Obok niej

Avatar użytkownika - Viki92
Viki92
Przeczytane:2019-10-07, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książkę przeczytałam jednym tchem. Fabuła tak nas wciąga już na samym początku, że nie możemy doczekać się jak rozwinie się akcja.

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa
Przeczytane:2020-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

"(…) niewiele spraw jest tak prostych, jak się to wydaje na pierwszy rzut oka. I nawet dobrzy ludzie popełniają błędy".

Ta książka to dla mnie podwójne zaskoczenie. Pierwsze, odsłaniające zupełnie nowe oblicze prozatorskie Liliany Fabisińskiej. Drugie to doskonale skrojona intryga, która pozwala mi stwierdzić, że powieść ta jest świetnym materiałem na kasowy film utrzymany w konwencji thrillera psychologicznego. "Obok niej" to dwa zaskoczenia i kilka godzin rewelacyjnej rozrywki.

Liliana Fabisińska to dziennikarka i pisarka, z wykształcenia kryminolog i pedagog. Autorka sztuk teatralnych, a także książek dla dzieci i młodzieży. Swoją karierę dziennikarską rozpoczęła w czasopiśmie "Na przełaj", była także redaktor naczelną "Filipinki". Uwielbia spędzać czas przy kole garncarskim, a także pływać po kaszubskich jeziorach i podróżować.

Kinga wiedzie udane życie matki, żony, pani domu, a także nie narzeka na pracę zawodową. Jej wyjazd na imprezę zorganizowaną z tytułu 20-lecia studniówki zmienia jednak wszystko. Bohaterka spotyka dawnego kolegę z klasy, z którym nawiązuje namiętny romans. Gdy postanawia zmienić swoje życie i rozstać się z mężem, cała jej sytuacja zaczyna się komplikować. Na jaw wychodzą fakty, które zamieniają poukładaną rzeczywistość Kingi w jeden, wielki koszmar.

Jestem przekonana o tym, że miłośnicy twórczości Liliany Fabisińskiej, znający autorkę głównie z książek dla dzieci oraz powieści obyczajowych, będą mocno zaskoczeni tym, co przygotowała dla nich w "Obok niej". Nie jest to bowiem romans, co sugeruje nieco pierwsza część książki. Otóż warstwa miłosna stanowi jedynie wstęp do rozwinięcia całej, dość mocno pokręconej historii, w której nic nie jest takie, jakie wydaje się na początku. Myślę więc, że można książkę tę zaszeregować do popularnego obecnie podgatunku psychologicznej powieści obyczajowej, a w dużym uproszczeniu po prostu do thrillera psychologicznego. Autorka bowiem od pierwszej strony swojej powieści prowadzi z czytelnikiem dobrze skonstruowaną grę, której finał jest kompletnie nieprzewidywalny.

Liliana Fabisińska rozpoczyna historię Kingi dość sztampowo, bo przecież romans dojrzałej kobiety nie jest żadnym nowatorskim motywem. W kontekście tym czytelnik otrzymuje więc na początku pogłębioną analizę procesu zdrady ze wszelkimi emocjami, jakie temu towarzyszą. Jestem więc pełna uznania dla autorki, która potrafiła tenże oklepany temat pociągnąć dalej, rozbudowując go o zupełnie inne elementy, jakie czytelnik odkrywa śledząc rozwój akcji. Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie bowiem rozwiązanie wszelkich tajemnic, jakie napotyka główna bohaterka. Autorce należą się wielkie brawa za tak umiejętne poprowadzenie całej tej historii, w której znajdziecie więcej zaskoczeń niż oczywistości.

Smaczku całości tego dreszczowca dodają wplatane w fabułę fragmenty pisane kursywą, ukazujące zwierzenia kobiety będącej w więzieniu. Czytelnik do ostatnich stron powieści nie wie, kim jest ta bohaterka i co złego musiało się wydarzyć, że została skazana. W tej płaszczyźnie więc pojawia się kolejne zaskoczenie i kolejny element perfekcyjnie skonstruowanej intrygi.

"Obok niej" to książka, która okazała się dla mnie niezwykle wciągającym thrillerem, na łamach którego co chwilę byłam zaskakiwana. Polubiłam nowe wcielenie Liliany Fabisińskiej i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, autorka znowu uraczy nas tak dobrze przygotowaną książką.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2019-10-26, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019, Wypożyczone,

"Obok niej" to rewelacyjna powieść Liliany Fabisińskiej.Autorka przedstawia tu historię dwojga ludzi,którzy pomimo tego,że mają poukładane życie pragną czegoś więcej,dlatego też dają ponieść się chwili.Główna bohaterka Kinga ulega magii słów swego kochanka i postanawia przewrócić swoje życie do góry nogami.Nie wie jednak,że ten krok zmieni jej życie w koszmar,który bardzo odciśnie się na życiu rodzinnym Kingi.Fabisińska krok po kroku przedstawia czytelnikowi,jak wygląda fascynacja drugim człowiekiem i jakie mogą być jej fatalne skutki.Pokazuje również jak okrutny może okazać się zdradzany mężczyzna,ile nienawiści i brutalności może „sprezentować” żonie zdradzony mąż Kingi.Jednak i ten mąż ma swoje tajemnice i sekrety,które starannie ukrywa przed żoną.Co to za tajemnica,nie zdradzę,bo to jest na prawdę petarda,i będziecie na pewno zszokowani.
Muszę przyznać,że autorka stworzyła niesamowitą fabułę.Co prawda"Obok niej" do łatwych powieści nie należy,bo mamy tu przemoc fizyczną i słowną,mamy przedstawiony efekt domina,gdzie jedno kłamstwo niesie za sobą "falę tsunami".Połączony jest tu thriller z powieścią psychologiczną i romansem,a im dalej idziemy to bliżej będziemy kryminałowi.Niesamowite połączenie,które dało rewelacyjną powieść godną polecenia.

Avatar użytkownika - Danusia1
Danusia1
Przeczytane:2019-09-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Fascynująca i wciągająca historia. Od pierwszej strony budzi ciekawość czytelnika. Rozwiązanie zagadki jest bardzo zaskakujące.

Muszka, która nie umie latać
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Muszka, która nie umie latać

Gdy na dworze zrobiło się ciepło, Muszka - kotka Olgi, nabrała ochoty na spacery. Olga mieszka w bloku, na piętrze, Muszka postanowiła więc wybrać się...

Sznurkowe zwierzaki
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Sznurkowe zwierzaki

Książka z kolorowymi sznureczkami! Dziecko może je wplatać w karty ksiażki przez specjalne otwory. To wspaniała, stymulująca zabawa dla najmłodszych czytelników...

Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz