Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety

Obrazy szczupłych kobiet o doskonałej cerze i lśniących włosach towarzyszą nam od najmłodszych lat. Bywa, że nawet pięcioletnie dziewczynki świadomie kontrolują swoją wagę. Renee Engeln w swojej przełomowej książce ,,Obsesja piękna" wyjaśnia, jak ciągłe monitorowanie własnego wyglądu - tak powszechne w czasach Facebooka i Instagrama - negatywnie wpływa na życie kobiet i podkopuje ich zdrowie, dobre samopoczucie i finanse. Podprogowe nękanie doskonałym wizerunkiem powoduje u kobiet depresję, redukuje ich ambicje, obniża zdolności poznawcze, wywołuje lęk przed naturalnym procesem starzenia się, a także zaburzenia w odżywianiu. Walka z potęgą mediów jest z założenia nierówna. Nie jesteśmy jednak całkiem bezradni. Dzięki tej książce nauczymy się, jak porzucić krzywdzące schematy myślenia, zmienić sposób postrzegania swojego ciała, odwrócić się od lustra i zamiast się w nim przeglądać - zacząć działać.

Informacje dodatkowe o Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety

Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety - opinie o książce

Książkę warto przeczytać, szczególnie jesli jest się młodą kobietą lub często ma się z takimi kontakt. Daje dużo do myślenia.

Wyjątkowa książka. Must read (musisz przeczytać!).
Pokazuje jak bardzo odgórnie narzucone kanony urody wpływają na kobiety (głównie). Jak robią im krzywdę, wmawiając że muszą wyglądać i zachowywać się w określony sposób. Jak wpędzają młode dziewczynki w zaburzenia odżywiania/depresję.
Jak bardzo osłabiają poczucie własnej wartości. Jak zabierają czas i pewność siebie.

Wcisnęłabym na siłę każdemu. A szczególnie facetom i wielkim firmom kreującym wizerunki kobiet i modę

Avatar użytkownika - Sunny_M
Sunny_M
Przeczytane:2020-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka ważna, smutna a zarazem pokrzepiająca. Myślę, że każda kobieta i matka, córka i ciotka powinna ją przeczytać. Abyśmy od dziecka mogły się wspierać i działać na pewność siebie i bliskich nam kobiet. Najgorsze w życiu jest nie kochanie samego siebie. Bo bez tego uczucia nie stworzymy dobrych relacji z innymi. Moja mama książki nie czytała, mimo to wychowała mnie w dużej pewności siebie i nauczyła przyjaźni do mojego ciała i głowy. Przez co książkę polecam tym, którzy obawiają się o przyszłość kobiet.

Książka co prawda przeznaczona jest na rynek amerykański, więc niektóre realia nie bardzo nas dotyczą. Porusza jednak parę ważnych kwestii, więc uważam, że warto sie z nią zapoznać. Z początku czytało mi się dosyć opornie, ale później było już lepiej.

Avatar użytkownika - Jo_asia29
Jo_asia29
Przeczytane:2023-01-08, Ocena: 5, Przeczytałem,
Obsesja piękna
Renee Engeln0
Okładka ksiązki - Obsesja piękna

Jak kulturowa obsesja na punkcie wyglądu krzywdzi kobiety od ich najmłodszych lat We współczesnym świecie w każdej chwili można zostać sfotografowanym...