Ocal mnie

Dziewczyna w żałobie i lokalny playboy....

Czy uratują siebie nawzajem?

Cage, pożeracz damskich serc, nigdy nie kochał naprawdę. Jego życie to ciągła zabawa, dziewczyny na jedną noc, alkohol... Nie mogło to skończyć się dobrze. Cage zostaje wysłany na wieś, by tam pomagać w gospodarstwie. Ma to być jego kara, za to że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Tam poznaje Evę.

Eva, córka właściciela gospodarstwa, już dawno zapomniała, co to znaczy cieszyć się życiem. Wcześnie straciła matkę, na wojnie zginął jej narzeczony. Jej życie się skończyło. Postanowiła już na zawsze pozostać sama. Poznanie Cage'a burzy jej spokój. Niestety Eva czuje, że zdradza zmarłego chłopaka. Rezygnuje z szansy na miłość, którą dał jej los.

Czy szalony Cage, chłopak z innego świata, będzie umiał rozkochać ją w sobie? Czy wspólnie pomogą sobie zapomnieć o przeszłości?

Informacje dodatkowe o Ocal mnie:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016-08-03
Tytuł oryginału: While it lasts
Tłumaczenie: Jessica Handelman
Ilustracje:Agnieszka Skowron

Kup książkę Ocal mnie

Ocal mnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - mirand
mirand
Przeczytane:2017-06-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek 2017,
Książka jak każda z tej serii wciąga. Mimo , że pozostałe oceniam jako lepsze to tej nie można odmówić przyjemności czytania. Wciąga jak każda. Nie ma co ukrywać- autorka ma ogromny dar łączenia sytuacji życiowych, z emocjami, których teraz młodzież niestety domaga się a także elementów niepoprawnego romantyzmu a nawet trochę bajki bym powiedziała. To sprawia, że cała seria może stać się ulubioną każdej dojrzałej nastolatki.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-05-20,
Książka na jeden wieczór... Jest historia, są emocje, jest seks. Na szczęście w tym przypadku seks nie stanowi 90% książki lecz jest dodatkiem do historii. Książkę ocieniam na 5 z dużym plusem za achy i echy :)
Pożądanie rozkwitające na farmie. córka farmera, niby to nieśmiała Eva, kontra on- Cage- niegrzeczny chłopiec. Opowieść niestety niczym harlequin dla nastolatków.
Tragedie zmieniają ludzi. Niszczą starannie poukładany porządek. Zostawiają po sobie jedynie smutek i rozdzierającą serce pustkę. A wtedy życie traci barwy, stając się wszechobecną szarością. Nic nie ma sensu, dopóki nie nadejdzie ocalenie. Do chwili, gdy ktoś sprawi, że strata przestanie być tak bolesna. Ale jak to osiągnąć? Już nie jeden raz słyszałam o twórczości Abbi Glines i byłam ciekawa jej książek, ale dopiero teraz nadarzyła się sposobność sięgnięcia po jedną z nich Pierwsze wrażenie? Dosyć przeciętne. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale czyta się całkiem przyjemnie. Z pewnością można zaliczyć ją do new adult. Każdy z bohaterów boryka się z poważnymi problemami takimi jak chociażby strata bliskiej osoby, żałoba, z której ciężko wyjść, czy zniszczone życie. Jedna wada - z wszystkich stron otaczała mnie schematyczność. Tak samo było w przypadku postaci. Od razu muszę przyznać, że nie lubiłam Cage'a. Odstraszał mnie swoim zachowaniem, arogancją, a momentami nadmierną agresywnością. W przypadku Evy było nieco inaczej. Do niej czułam pewną sympatię. Zmagała się z utratą osoby, która nadawała sens jej egzystencji. Była w niej pewna niewinność i delikatność, która silnie kontrastowała z tożsamością Cage, który nie jedno miał na sumieniu. Wątek romantyczny był jednym z najważniejszych elementów. Cała historia opierała się na relacjach pary głównych bohaterów. Miłość była ocaleniem dla obojga i sprawiała, że zaszły w nich ogromne zmiany. Autorka zastosowała pewne przeciwieństwa. Połączyła ze sobą osoby tak różne od siebie, jak tylko się da, ukazując, że miłość momentami potrafi zaskoczyć. Była jedna wspólna cecha: Zarówno Eva, jak i Cage byli piękni, młodzi i zagubieni. Podsumowując, "Ocal mnie" to opowieść o trudnej miłości i walce z przeciwnościami losu. Jednak to dosyć przeciętna książka i nie brak w niej schematów wiele razy wałkowanych w literaturze. Mimo wszystko czyta się całkiem przyjemnie, oczywiście pomijając kilka zgrzytów z bohaterami. Może moje pierwsze spotkanie z twórczością Abbi Glines nie było tak udane, jak myślałam, ale myślę, że dam jej kiedyś kolejną szansę przy innej serii. Myślę, że powinna przypaść do gustu fanom romansów, ale nie radzę oczekiwać od niej zbyt dużo. To tylko lekka historia na jeden wieczór, nic innego.
Avatar użytkownika - PatrycjaKuchta
PatrycjaKuchta
Przeczytane:2016-08-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
https://beauty-little-moment.blogspot.com/2016/08/ocal-mnie-abbi-glines.html Cage- playboy i podrywacz słynący z braku uczuć wyższych może przebierać w dziewczynach jak w ulęgałkach, co z resztą robił przez całe swoje życie. Nie wie czym jest miłość, bo nigdy jej nie doświadczył, jednak wszystko zmienia się kiedy trafia na dziewczynę, która jakimś cudem sprawia, że w jego sercu coś drgnęło. Problem w tym, że Eva choć piękna i intrygująca, jest dla Cage'a całkowicie nieosiągalna i chyba po raz pierwszy w jego życiu- kompletnie niezainteresowana. Cage poznaje Evę na farmie należącej do jej ojca, gdzie przychodzi spędzić mu całe wakacje. Bynajmniej nie jest to jego wymarzony urlop, ale chłopak narozrabiał i musi odpokutować swoje czyny. Ciężka praca na farmie jest karą narzuconą przez trenera za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Wysiłek i dyscyplina miały utemperować Cage'a i dać mu do myślenia. Kara jednak nie zmieniła by kompletnie nic w jego postrzeganiu świata, gdyby nie pojawiła się Eva- dziewczyna o pięknym, choć złamanym sercu i z oczami pełnymi bólu i... z pierścionkiem zaręczynowym, który ciągle nosi, choć ten, który jej go podarował już nigdy nie wróci. ,,Zbliżyłem się do nieba na tyle, by móc go zasmakować. Piekło, w którym do tej pory żyłem, straciło dla mnie cały urok." Dla obojga młodych ludzi, spotkanie będzie punktem zwrotnym w życiu. Obudzą się w nich uczucia o jakie się nie podejrzewali, zrodzą się przeciwności, które będą musieli pokonać jeśli tylko zdecydują, ze chcą być razem. Jak wszystko w życiu, tak i ta decyzja nie będzie jednak prosta. Muszę przyznać, że w postaci Cage'a od razu się zadurzyłam, bo pod pancerzem drania i łamacza damskich serc skrywa się smutny i niekochany chłopiec. Znałam już podobnego bohatera w dodatku stworzonego przez tą samą autorkę. Myślę, że Cage, do pewnego stopnia, jest pierwowzorem Rusha Finlaya z ,,O krok za daleko". Łączy ich naprawdę wiele, również moja sympatia. Z Evą sprawa ma się trochę inaczej, bo choć nawet ją polubiłam, coś w jej zachowaniu skutecznie tłumiło moją sympatię. Choć ,,Ocal mnie" jest już trzecim tomem serii Sea Breeze, nieznajomość poprzednich tomów nie ma żadnego znaczenia w delektowaniu się historią Cage'a i Evy. Ja osobiście darowałam sobie lekturę tomu drugiego opisującą historię Marcusa, który podczas czytania tomu pierwszego wprost niemożliwie mnie irytował. Przygodę z serią mam jednak zamiar jak najbardziej kontynuować, bo choć Rosemary Beach zostanie moją pierwszą i najprawdziwszą miłością jeśli o tą autorkę chodzi, tak to delikatniejsze i nasycone romantyzmem zamiast erotyzmem oblicze Abbi jak najbardziej mnie do siebie przekonuje. Na kolejny tom czekam niecierpliwie, mam również nadzieję, że plany dotyczące zekranizowania ,,Ocal mnie" nie zostaną tylko planami, lecz przerodzą się w naprawdę fajną produkcję. Cieszę się, że wybór padł na tą właśnie książkę, bo chyba żadna z dotychczasowego dorobku autorki nie nadaje się na film tak idealnie jak ta. ,,Niektóre rzeczy nie trwają wiecznie. Czasami musisz po prostu cieszyć się, póki to coś trwa i docenić to, gdy tego zabranie". O CZYM? ,,Ocal mnie" to romantyczna opowieść o wakacyjnym zauroczeniu, które pomaga bohaterom otworzyć się na nowe, nieznane uczucia. Nie zabraknie tu dramatów i demonów przeszłości, które Cage i Eva będą próbowali przegonić ze swojego życia. Abbi Glines pisze typowo rozrywkowe romanse, które idealnie nadają się na letni relaks, lub odprężenie po ciężkim dniu. Wszyscy, którzy tego właśnie oczekują będą zachwyceni książką. Mi bardzo się podobała i z przyjemnością obejrzę film, jeśli takowy powstanie.
Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2021-03-30, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kolejna i jedna z wielu pięknych powieści o miłości które przeczytałam Autorka ich jest niesamowita i to my czytelniczki powinniśmy dziękować ze swoją fantazja i wyobraźnia pozwala nam odpłynąć i poczuć się jak Bohaterki powieści

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2017,

Za karę Cage trafia na farmę, gdzie poznaje Eve, która przeżywa swoją tragedię. Czy uda mu się jej pomóc? Czy między tą dwójką coś zaiskrzy?

Według mnie jest to bardzo pouczająca książka,gdyż pokazuje jak tragedię i kłopoty łączą ludzi. Ukazany w tej historii jest w dużej ilości smutek oraz cierpienie. Przejawia się tutaj jeszcze uczucie zadowolenia, szczęścia i zauroczenia. Książka sama w sobie jest bardzo emocjonująca oraz wciąga do ostatniej strony.

Moim zdaniem jest to ciekawa opowieść, która spodoba się najbardziej osobą, które są wrażliwi na emocjonujące historie.

Moja ocena: 9/10

Przeczytane:2016-10-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Pozwól się kochać
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Pozwól się kochać

Dwa lata temu Riley uciekła z miasta. Oskarżając Rhetta o gwałt, została uznana za kłamczuchę i nie miała innego wyboru niż wyjazd. Teraz wraca razem...

Jesteś moim światłem
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Jesteś moim światłem

Małe amerykańskie miasteczko, troje przyjaciół z dzieciństwa i miłosne rozterki Willę, Brady'ego i Gunnera łączy coś więcej niż tylko przyjaźń... Willa...