Ocalić prezydenta

Najnowsza powieść autora takich bestsellerów jak ,,Major" czy ,,Fantom"!

Luty 2022 roku. Świat w przededniu wojny w Ukrainie. Ludwik Ferenc, oficer Służby Wywiadu Wojskowego stara się rozpracować Moskalewicza, pułkownika FSB, który zdecydował się przejść na polską stronę. Pułkownik zdradza plan zamachu na prezydenta Ukrainy. Gdy informacja okazuje się prawdziwa, wiarygodność Moskalewicza wzrasta. Dopiero jednak kolejna nowina jest prawdziwie przerażająca. Co naprawdę planuje Rosja i jakie mogą być konsekwencje dla Polski? Nadkomisarz Stanisław Krzeptowski przybywa incognito do Kijowa z misją wykrycia przecieku w polskiej ambasadzie. Trop wiedzie do małej komórki wywiadu, blisko współpracującego z ukraińskimi służbami specjalnymi. Tymczasem wybucha wojna: jednym z jej pierszych akordów jest zażarta, krwawa bitwa o lotnisko w Hostomelu. Rychło okazuje się, że stawka gry jest znacznie poważniejsza niż życie ukraińskiego prezydenta.

Marcin Ciszewski zabiera nas do świata wielkiej polityki, zakulisowych działań i zapierającej dech w piersiach batalistyki, kreśląc scenariusz, który bardzo niebezpiecznie przypomina rzeczywistość.

Informacje dodatkowe o Ocalić prezydenta:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-10-25

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Ocalić prezydenta

Ocalić prezydenta - opinie o książce

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2023-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejna zaległa pozycja i uczucia towarzyszące mi przede mną do opisania. Nie jest łatwo, bo to „mój” autor, dzięki któremu wróciłem do książek i wszystkiego co z nimi związane. Marcin Ciszewski w powieści „Ocalić prezydenta” pokazuje nam świat w przededniu wybuchu wojny w Ukrainie. Powieść mnie nie porwała tak jak inne Pana Marcina a było ich sporo i na bardzo wysokim poziomie z ogromną dawką patriotyzmu. Cykle Krüger, meteorologiczny czy www oraz inne pozycje to w „Ocalić prezydenta” czegoś mi zabrakło. Są polskie służby, które szukają kreta w naszej dyplomacji podejrzewając też swoich, jest wysoki rangą rosyjski oficer, który przechodzi na naszą stronę. Pojawia się stary glina, Krzeptowski. Dozbrajamy Ukraińców w przededniu wojny. Jest i planowany zamach na prezydenta Zełenskiego. Jest planowana prowokacja Rosjan wobec Polski. Akcja i zwroty gwarantowane, jak to u Ciszewskiego, czytelnik nie odsapnie, książki nie odłoży, kawy nie zrobi. Przyznać trzeba, że autor znakomicie tak prowadzi nierealną intrygę, że wydaje się całkiem prawdopodobna. Powieść polecam a moje malkontenctwo kładę na karb zmęczenia tym co się dzieje na świecie wokół tej wojny ale to już inna historia.

Avatar użytkownika - pajkaaczyta
pajkaaczyta
Przeczytane:2023-12-10,

Luty 2022
Ukraina i Rosja tocza wojne miedzy soba.
Oficer Ludwik Ferenc probuje zorgrysc czlowieka ktory przeszedl na polska strone.
Moskalewicz to on czlowiek ktory przeszedl na stone Polski, zarazem zdradzajac plan zamachu na prezydenta Ukrainy.
Na poczatku ta informacje traktuja jak zart, ale okazuje sie prawdziwa.
Jedna wiadomosc ,zrdadzenie planu i zaczynaja sie spekulacje .
Co , kto i dlaczego ?
Jaki plan naprawde ma Rosja przeciwko Ukrainie ?
Czy pomoc Ukrainie i przyjecie pulkownika byl to dobry pomysl ?
Co tak naprawde chce Rosja czym chce zawladnac ?

@skarpawarszawska #ocalićprezydenta #skarpawarszawska #wywiad

Most we mgle
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Most we mgle

Marcin Ciszewski znów majstruje przy dziejowym zegarze i zadaje pytanie, jaka byłaby Polska, gdyby nie straciła XIX wieku i razem z całą Europą weszła...

Upał
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Upał

Stadion Narodowy - miejsce ćwierćfinałowego meczu Polska-Niemcy. Sześćdziesiąt tysięcy kibiców, wśród nich kanclerz i premier. Idealny cel...