Ocalić syna

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-03-10
ISBN: 9788381954273
Tytuł oryginału: Ocalić Noaha

Czasem przebaczamy mordercom, ale nigdy pedofilom.

Noah jest wzorowym uczniem, mistrzem w pływaniu i ulubieńcem całego miasteczka. Nikt nie podejrzewa, że coś jest nie tak, do dnia, gdy na jaw wychodzą mroczne, skrywane przez chłopaka sekrety. Noah zostaje skazany na osiemnaście miesięcy zamknięcia w ośrodku resocjalizacyjnym dla młodocianych przestępców seksualnych. Matka chłopaka, Adrianne, wspiera go, przeciwnie do jego ojca, który nie chce jego powrotu do domu.

Seria wstrząsających i druzgocących okoliczności zmusza Adrianne do podjęcia najtrudniejszej decyzji w jej życiu. Jak daleko się posunie, aby chronić syna?

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Ocalić syna

Opinie o książce - Ocalić syna

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

"Czasem przebaczamy mordercom, ale nigdy pedofilom."
To jedno zdanie wyjaśnia wszystko. Książka jest pisana z perspektywy matki, której syn zniszczył wszystko popełniając jeden błąd.
Noah to wzorowy uczeń i bardzo dobry pływak. Pewnego dnia zwierza się matce z tego co zrobił. Dopuścił się pedofili względem dziewczynek. Zostaje umieszczony w ośrodku resocjalizacyjnym.
Kiedy ma wyjść na wolność matka przeprowadza się do innego mieszkania, aby z nim zamieszkać i pomóc na nowo żyć. Z mężem zostawia córkę. Ojciec ma ogromną awersję do syna.
Autorka opisuje wydarzenia głównie z perspektywy matki. Jak to wszystko wpłynęło na życie, na relacje z rodziną, bliskimi, sąsiadami. Jej walkę z sobą samą.
Przede wszystkim walczy o syna, który jest świadomy co zrobił i wie, że to było złe. Jednak to nie ma znaczenia został już napiętnowany.
Matka walczy o syna za wszelką cenę, o wszystko, aby chciał żyć.
Czy jej się to uda?
To pierwsza książka jaką przeczytałam o takiej tematyce. Emocje były ogromne. Ciężko czyta się takie rzeczy, gdy ma się dzieci. Finałowe rozwiązanie i zakończenie wbiło mnie w fotel. Ciężko było opanować emocje. Dużo wątków poznacie czytając książkę, gdybym je rozwinęła mijało by się to z celem. Autorka nie zawiodła

Książka jest smutna, wstrząsająca od początku do końca. Historia rodziny, która na pozór jest idealna. Jednak nadchodzi dzień kiedy sielanka się kończy. Rodzice dowiadują się że ich syn jest pedofilem. Ojciec od razu zamyka się w sobie i traktuje syna jak powietrze. Matka zachowuje się jakby syn był lekko chory i można go wyleczyć. Jej miłość do syna zaślepia ją. Jest roztargnieta, bo całe życie zaczyna się sypać. Ich córka marnieje, małżeństwo się rozpada. Najgorsze jest całkowite wyznanie Noaha i jego prośba do matki. Chcę umrzeć, bo w ten sposób uchroni innych, bo wie że może kogoś skrzywdzić. Biedna Adrianne ma dylemat. Pomóc mu w uldze w cierpieniu czy zachować się samolubnie bo bez syna nie może żyć. Postanawia jednak mu pomóc. Kiedy to czytałam, jak wszystko dokładnie zaplanowali, jak już była scena , kiedy Noah przyjął tabletki i matka go tuliła, łzy same mi pojawiły się w oczach. A końcówka książki to dla mnie szok.

Ocalić syna, książka którą pochłonęłam w jeden wieczór, książka przy której "wow" jest mało znaczącym słowem...

Uwielbiam książki, które poruszają trudne tematy, Tematy które miażdżą moje stereotypowe myślenie w drobny mak, roztrzaskują moje serce, i zostawiają mnie bez słowa... Ocalić syna myślałam, że będzie to książka z kategorii "W obronie syna" William Landay, a to jednak inny kaliber.

Noah wzorowy uczeń, idealny sportowiec dopuszcza się molestowania dziewczynek, przez co trafia na osiemnaście miesięcy do ośrodka resocjalizacyjnego. Zostaje wykluczony ze społeczeństwa i jego rodzina jest zmuszona do przeprowadzki. Gdy zbliża się wyjście Noah z ośrodka w trybikach jego idealnej rodziny zaczyna zgrzytać. Dochodzi do podziału, Adrianna jego matka jest zmuszona znaleźć dom da niej i syna. Lucas zostaje w nowym domy aby ochronić córkę przed jej bratem.

W tej książce tak naprawdę są dwie genialne postacie.
Noah który jest zmuszony do uporania się ze swoim bałaganem w ośrodku, w którym przebywają cięższe przypadki wybryków. Postać, która będzie zmuszona zmierzyć się z konsekwencjami łatki, której przykleiło mu społeczeństwo. Co najważniejsze autorka , wyśmienicie ukazała młodą postać która mierzy się z takim tematem, jego chaos w głowie, jego walka samym z sobą genialna robota.

Druga ważna postać to Adrianna matka która kocha bezwarunkowo. Jednak jej miłość zostanie postawiona przed ciężkimi próbami. Czy nadal będzie kochać bez względu na wszystko?

Gdybym wiedziała z jakim tematem przyjdzie mi się mierzyć w tej książce, to jako matka nigdy nie zdecydowałabym się przeczytać jej, ale... Straciłabym wtedy bardzo wiele. Po przeczytaniu tej książki nie "oczyszczę" postaci takiej jako Noah, ale będę umiała spojrzeć na nią z innej strony.

Ojejku.
Ta książka porusza takie tematy, które nie są ani proste, ani przyjemne. To tematy zawsze niosące ból - ofiary, sprawcy, ale i ich rodzin, które po wszystkim zostają i jakoś muszą nauczyć się żyć na nowo.
Historia ciężka, ale dziwnie wciągająca. Historia, której towarzyszą totalni skrajne emocje, która potrafi przeczołgać czytelnika i poruszyć w nim duszę. Połknęłam ją w trzy wieczory i czuję, że na długo zostanie w mojej pamięci.
Chyba pierwszy raz mam kaca książkowego, cóż kiedyś w końcu musiał nadejść ten moment.
Ja polecam, mimo, że wiem, że to nie książka dla każdego.

17-letni Noah to wręcz idealne dziecko.
Wzorowy uczeń,mistrz pływania,ulubieniec całego miasteczka.
Ale Noah ma też jeden,brudny sekret.
Pociągają go małe dziewczynki.
I przychodzi w końcu taki dzień,kiedy sekret przestaje być sekretem i nastolatek zostaje skazany na 18-miesięczny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym dla młodocianych przestępców seksualnych.
Przez cały ten okres może liczyć tylko na mamę Adrianne,która wspiera go na każdym kroku,w odwrotności do ojca,dla którego przestał istnieć.
Teraz Noah wychodzi na wolność i będzie zmuszony zmierzyć się z nową rzeczywistością.
Czy mu się to uda?

Dowiecie się z książki.
Tam również przeczytacie jak daleko jest w stanie posunąć się matka,by ochronić własne dziecko.

Ta książka jest bolesna i wstrząsająca.
Napisana z perspektywy matki i Noaha.
O ile Adrianne opowiada o codzienności,tak chłopiec otwiera przed nami wnętrze swojego umysłu.
Te przemyślenia są bardzo smutne,bo Noah ogromnie się biczuje za to,że nie potrafił powstrzymać bestii,która w nim siedzi.
Przeżywa,że skrzywdził tamte dziewczynki,że przez niego rozsypała się cała rodzina i że przez jego czyn,wszyscy się od nich odwrócili.
Rodzice musieli sprzedać dom,ojciec stracił klientów.
Teraz już do końca życia wszyscy są napiętnowani.
Dlatego chłopiec postanowił podjąć pewną decyzję i poprosił mamę,aby mu pomogła ją zrealizować.
Co to za decyzja?
Nie powiem.

W tej historii czeka Was całe spectrum emocji od żalu,wzburzenia,poprzez współczucie i smutek.
To nie będzie łatwa lektura i zada Wam wiele niewygodnych pytań.
Ale warto się nad nimi pochylić.
Ja do tej pory nie wiem co bym zrobiła będąc na miejscu Adrianne.
Może to samo?
Bo w końcu też jestem matką.

Książkę ogromnie Wam polecam.

Idealne dziecko
Lucinda Berry0
Okładka ksiązki - Idealne dziecko

Dlaczego wszechświat pozwala mieć dzieci ludziom, którzy je krzywdzą? Dlaczego nie daje ich ludziom takim jak ja, którzy ich pragną? Christopher...