Ocena własna sprawności fizycznej członków kadry narodowej karate

W niniejszej pracy dokonano przeglądu literatury i przedstawiono w skrócie historię karate jako sztuki walki, ale także prężnie rozwijającej się dyscypliny sportowej. Zwrócono uwagę na charakterystyczne okresy rozwoju karate: hinduski, chiński, okinawski, japoński i ogólnoświatowy. Przedstawiono pojęcie sprawności fizycznej, a także omówiono najważniejsze typy koncepcji sprawności fizycznej: mechanistyczno - biologiczny, behawioralno - kulturowy, motoryczny, fizjologiczno - medyczny. Zostały omówione także pojęcia: motoryczności i zdolności motorycznych. Przedstawiono definicje i komponenty istotnych z punktu widzenia dyscypliny karate cech motorycznych, w których zdolności te się przejawiają. W części badawczej użyto kwestionariusza ankiety, jako narzędzia do zbadania oceny własnej sprawności fizycznej (w ujęciu motorycznym) członków kadry narodowej karate. Zawodnicy najwyżej oceniają swoją koordynację ruchową, natomiast najniżej siłę. Mężczyźni wyżej od kobiet ocenili wszystkie komponenty sprawności fizycznej z wyjątkiem gibkości. Kobiety wyżej oceniły swoją sprawność fizyczna ogólną od mężczyzn. Członkowie kadry narodowej wyżej oceniają swoją sprawność fizyczną ogólną od większości jej poszczególnych składowych.

Informacje dodatkowe o Ocena własna sprawności fizycznej członków kadry narodowej karate:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2014-09-24
Kategoria: Sztuki walki

Kup książkę Ocena własna sprawności fizycznej członków kadry narodowej karate

Dodaj cytat

Ocena własna sprawności fizycznej członków kadry narodowej karate - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2014-12-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Przedszkolne zabawy z elementami karate
Mateusz Zarzecki0
Okładka ksiązki -  Przedszkolne zabawy z elementami karate

W niniejszej pracy dokonano przeglądu literatury i przedstawiono w skrócie historię karate, jako sztuki walki, ale także prężnie rozwijającej się dyscypliny...

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek