Ochroniarz

Niebezpieczne zlecenie. Ryzykowna gra. Zakazana miłość.

Dwudziestoośmioletnia Lena Mejer, właścicielka firmy kosmetycznej, z pozoru ma wszystko - pieniądze, pozycję i ciekawe życie. Dobrze maskuje smutek, za którym kryje się bolesna przeszłość. Gdy zaczyna dostawać pogróżki, w jej życie kolejny raz wkrada się niepokój. Za namową przyjaciół zatrudnia prywatnego ochroniarza, który ma zapewnić jej bezpieczeństwo.
Nikolaj Aleksandrow, pół Polak, pół Rosjanin, od początku stara się podejść do zlecenia profesjonalnie, jednak szybko przekonuje się, że tym razem nie będzie to takie proste. Wzrastające napięcie pomiędzy nim i Leną skutecznie utrudnia mu zadanie. A to nie koniec kłopotów.
Wkrótce wychodzi na jaw, że oboje coś ukrywają, a czyhające na nich niebezpieczeństwo jest większe, niż oboje przypuszczali.

Informacje dodatkowe o Ochroniarz:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-05-20
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Ochroniarz

Ochroniarz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2021, 2021, Romans,

"Ochroniarz" Meg Adams to powieść należąca do literatury obyczajowej, romansu. Napisana jest wręcz rewelacyjnie i łatwo się w niej zatracić. Wprost nie mogłam się oderwać. Jestem oniemiała.

Dwudziestoiśmioletnia Lena Mejer z pozoru ma wszystko pieniądze, pozycję i ciekawe życie. Dobrze maskuje smutek. Jednak pewnego dnia zaczyna dostawać pogrożki. Za namową przyjaciół zatrudnia prywatnego ochroniarza.

Nikolaj Aleksandrow jest pół Polakiem, pół Rosjaninem stara się podejść do zlecenia profesjonalnie jednak tym razem nie będzie to takie proste.

Napięcie pomiędzy nim a Leną skutecznie utrudnia mu to zadanie. A to dopiero wierzch góry lodowej.

Oboje coś ukrywają, a niebezpieczeństwo które na nich czeka może okazać się większe, niż podejrzewają.

Zdecydowanie polecam tę cudowną historię. Dalej jestem zachwycona i nie mogę wyjść z zachwytu.

Jeszcze raz polecam

"Dziś należy do ciebie, jutro będzie moje."

Nie wszystko to, co widzą nasze oczy jest prawdą. Tajemnice potrafią się nawarstwiać i ta piramida prędzej czy później zaczyna się chwiać. Skutki tego bywają katastrofalne.

Dwudziestoośmioletnia Lena Mejer prowadzi An-na Cosmetics. We wczesnej młodości staje się sierotą a jej opiekunem prawnym zostaje przyjaciółka mamy dziewczynki - Anna Kalicka. To ona staje się dla niej siostrą i przyjaciółką. Po śmierci Anny biznes przejmuje Lena. Razem z Pola i Jakubem napędzają ją i wkrótce maszyna idzie pełną mocą. Niestety ktoś zaczyna zagrażać Lenie. Dziewczyna zmuszona jest powziąć pewne środki ostrożności. Tym sposobem na jej drodze staje Nikolaj Aleksandrow - mężczyzna, który ma swoje zadanie oraz ... brutalną przeszłość. Czy tych dwoje osób dojdzie między sobą do porozumienia czy będą latać noże? Czy Niko uchroni Lenę? Czy wykona zlecenie? Czy Lena odkryje prawdę? I najważniejsze - czy będzie w stanie ją udźwignąć?

Już od pierwszych stron akcja wbija się w przestworza. I tak jest przez całą książkę. Wyżej, niżej ale nigdy nie dosięga ziemi. Nie ma tu monotonni ani nudy. I bardzo dobrze. Dzięki temu aż chciało by się wyrwać do przodu, by na już zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi. A fabuła taka prosta nie jest. Choć temat ochrony kobiety zdawałby się nie być wymagającym, tak tutaj zostałam pozytywnie zaskoczona. Opis zbyt wiele nie zdradzał i szczerze? Spodziewałam się raczej takiego zwykłego romansu na linii pracodawca- pracownik z mnóstwem seksu. A tu miła niespodzianka. W tej historii nakłada się na siebie wiele wątków. Zdawać by się mogło, że mogą przytłaczać czy być zbędnie. A jak było? Obłędnie! Siedziałam jak na szpilkach. To co się tu działo to istne tornado. Bohaterowie idealnie dobrani do swych ról. Lena spokojna, rozważna, mądra i odważna a przy tym ma temperament godny prawdziwej latynoski. Szczególnie jej upodobania seksualnych doznać. Mimo przeszłości i gorszych momentów stara się żyć jak najlepiej potrafi. I co? I los stawia na jej drodze Nikolaja - mrocznego, wycofanego "Sokoła", który działa na nią jak płachta na byka. Z wzajemnością. Tych dwoje jak się ściera to nie lecą iskierki - strzelają prawdziwe spektakularne iskry. A jakie napięcie się wytwarza - świetnie zobrazowane. Sceny erotyczne grały na emocjach. Obrazami i uniesieniami. Może nie były wyszukane, szokujące czy bulwersujące z jakimiś wiązaniami czy kneblowaniem ale w moim odczuciu idealne. Mimo prostoty scen były w punkt.  Nie ważna jest spektakularność - ważniejsze są emocje i przekaz. Sama czułam niedosyt przebywania bohaterów ze sobą i ekscytację na to, co jeszcze wymyślą. Ich cierpliwość była wystawiona na próbę - moja zresztą też. Siedziałam jak na szpilach. Prychałam pod nosem i śmiałam się na przemian ustępując czasem miejsca przerażeniu. Trzymająca w napięciu akcja i watek kryminalny bardzo fajnie się tutaj wpasował. Tu jest bowiem wszystko - romans, praca, rodzina, mafia, zło vs dobro i pożądanie. Brutalna prawda, która zniszczy wszystko. Świetnie się bawiłam z bohaterami. A najlepsze autorka zostawiła na koniec - położyła bombę na bombie. Genialna zagrywka - takich zwrotów akcji w najśmielszych wyobrażeniach nie brałam pod uwagę.

Pełna szokujących wydarzeń historia kobiety, która nawet nie przeczuwa w co się wplątała. Kluczenie labiryntem i odkrywanie kolejnych pudełek będzie wyczerpujące. A na dodatek walka z pożądaniem, Tu nic nie jest łatwe, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Książkę przeczytałam ekspresowo - tak wciąga. Nie daje możliwości zrobienie przerwy. Tu dzieje się na prawdę dużo ale dzięki stylowi i językowi jej czytanie to czysta przyjemność. Autorka stworzyła w moim odczuciu historię, która niewiele odbiega od realności. Brak przewidywalności jest tutaj ogromnym plusem. Uwielbiam książki, które się same czytają. Takie, które wciągają do reszty i podczas których muszę polegać na tym co zapamiętałam. Nie miałam czasu wyłapywać informacji do recenzji. I to właśnie świadczy o tym, że w tej książce można się zatracić. Zapomnieć o otaczającej rzeczywistości.

Gorąco polecam

Mnie się podobała. Była akcja, były emocje, było napięcie i fajnie opisane sceny zbliżeń.

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-05-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Pozycja jest mega! Nietuzinkowa fabuła, zgrabnie poprowadzona akcja z wieloma zwrotami i trzymająca w napięciu. Wciąż nowe wątki. Postaci, które zapadają w pamięć. Lena - młoda kobieta biznesu. Bogata i samotna. On, Nikolaj, mroczny charakter, którego zamiary nie do końca są jasne. Wspaniałe połączenie obyczajówki, kryminału i ognistego romansu.
Liczyłam na inne zakończenie ale pomysł autorki nowatorski. Takie inne "żyli długo i szczęśliwie".
Polecam.

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Świetna książka. Lena i Nico dostarczyli mi dużo emocji. Autorka świetnie zbudowała akcje i dawkowała nam emocje. Czy ta dwójka będzie razem, czy uda im się uporać z przeszłością. Koniecznie trzeba przeczytać książkę ?

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2021-01-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021, audiobook, EmpikGo,

Dwudziestoośmioletnia Lena Mejer, po śmierci swojej opiekunki, przyjaciółki zmarłej matki, dziedziczy dobrze prosperującą firmę kosmetyczną. Kolejne sukcesy zostają przyćmione przez pojawiające się listy z pogróżkami, ktoś śledzi Lenę i najwidoczniej źle jej życzy. Za namową przyjaciół wynajmuje firmę ochroniarską. Jej osobistym ochroniarzem zostaje Nikolaj Aleksandrow, przystojny pół Polak, pół Rosjanin. Już pierwsze spotkanie Leny i Nikolaja powoduje wzrost napięcia między nimi. Z czasem między ochranianą a jej ochroniarzem oprócz seksualnego przyciągania zaczyna rodzić się uczucie. Czy Nikolaj odkryje, kto zagraża Lenie? Czy ta dwójka może być razem?

Przyznam szczerze, że ,,Ochroniarz" miał być odskocznią po ciężkim tygodniu. Oczekiwałam lekkiego romansu, a dostałam piętrzące się tajemnice, zdrady i intrygi, porwania i mnóstwo zwrotów akcji. Książka szybko mnie wciągnęła. Było trochę niedociągnięć, ale bez wpływu na przyjemność czerpaną z lektury. Bohaterowie dobrze scharakteryzowani i niejednoznaczni, do końca nie wiadomo komu można, lub nie, ufać. Zakończenie niezwykle zaskakujące, tego się nie spodziewałam.

Jeśli szukacie powieści łączącej gorący romans z kryminałem, to ,,Ochroniarz" jest dla was.

Architektura uczuć
Meg Adams0
Okładka ksiązki - Architektura uczuć

Kiedy David Arnaud, światowej sławy architekt, przyjeżdża do Polski, aby zrealizować prestiżowy projekt, nawet nie podejrzewa, że ta wizyta na zawsze odmieni...

Ochroniarz 2. Wilk
Meg Adams0
Okładka ksiązki - Ochroniarz 2. Wilk

Meg Adams powraca z historią ze świata bohaterów bestsellerowego Ochroniarza!To nie narzeczony będzie ją chronił.Niebezpieczny pracodawca. Sekrety, które...