Ochroniarz

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2020-05-20
Kategoria: Romans

Niebezpieczne zlecenie. Ryzykowna gra. Zakazana miłość.

Dwudziestoośmioletnia Lena Mejer, właścicielka firmy kosmetycznej, z pozoru ma wszystko – pieniądze, pozycję i ciekawe życie. Dobrze maskuje smutek, za którym kryje się bolesna przeszłość. Gdy zaczyna dostawać pogróżki, w jej życie kolejny raz wkrada się niepokój. Za namową przyjaciół zatrudnia prywatnego ochroniarza, który ma zapewnić jej bezpieczeństwo.
Nikolaj Aleksandrow, pół Polak, pół Rosjanin, od początku stara się podejść do zlecenia profesjonalnie, jednak szybko przekonuje się, że tym razem nie będzie to takie proste. Wzrastające napięcie pomiędzy nim i Leną skutecznie utrudnia mu zadanie. A to nie koniec kłopotów.
Wkrótce wychodzi na jaw, że oboje coś ukrywają, a czyhające na nich niebezpieczeństwo jest większe, niż oboje przypuszczali.

Kup książkę Ochroniarz

Opinie o książce - Ochroniarz

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2021, 2021, Romans,

"Ochroniarz" Meg Adams to powieść należąca do literatury obyczajowej, romansu. Napisana jest wręcz rewelacyjnie i łatwo się w niej zatracić. Wprost nie mogłam się oderwać. Jestem oniemiała.

Dwudziestoiśmioletnia Lena Mejer z pozoru ma wszystko pieniądze, pozycję i ciekawe życie. Dobrze maskuje smutek. Jednak pewnego dnia zaczyna dostawać pogrożki. Za namową przyjaciół zatrudnia prywatnego ochroniarza.

Nikolaj Aleksandrow jest pół Polakiem, pół Rosjaninem stara się podejść do zlecenia profesjonalnie jednak tym razem nie będzie to takie proste.

Napięcie pomiędzy nim a Leną skutecznie utrudnia mu to zadanie. A to dopiero wierzch góry lodowej.

Oboje coś ukrywają, a niebezpieczeństwo które na nich czeka może okazać się większe, niż podejrzewają.

Zdecydowanie polecam tę cudowną historię. Dalej jestem zachwycona i nie mogę wyjść z zachwytu.

Jeszcze raz polecam

"Dziś należy do ciebie, jutro będzie moje."

Nie wszystko to, co widzą nasze oczy jest prawdą. Tajemnice potrafią się nawarstwiać i ta piramida prędzej czy później zaczyna się chwiać. Skutki tego bywają katastrofalne.

Dwudziestoośmioletnia Lena Mejer prowadzi An-na Cosmetics. We wczesnej młodości staje się sierotą a jej opiekunem prawnym zostaje przyjaciółka mamy dziewczynki - Anna Kalicka. To ona staje się dla niej siostrą i przyjaciółką. Po śmierci Anny biznes przejmuje Lena. Razem z Pola i Jakubem napędzają ją i wkrótce maszyna idzie pełną mocą. Niestety ktoś zaczyna zagrażać Lenie. Dziewczyna zmuszona jest powziąć pewne środki ostrożności. Tym sposobem na jej drodze staje Nikolaj Aleksandrow - mężczyzna, który ma swoje zadanie oraz ... brutalną przeszłość. Czy tych dwoje osób dojdzie między sobą do porozumienia czy będą latać noże? Czy Niko uchroni Lenę? Czy wykona zlecenie? Czy Lena odkryje prawdę? I najważniejsze - czy będzie w stanie ją udźwignąć?

Już od pierwszych stron akcja wbija się w przestworza. I tak jest przez całą książkę. Wyżej, niżej ale nigdy nie dosięga ziemi. Nie ma tu monotonni ani nudy. I bardzo dobrze. Dzięki temu aż chciało by się wyrwać do przodu, by na już zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi. A fabuła taka prosta nie jest. Choć temat ochrony kobiety zdawałby się nie być wymagającym, tak tutaj zostałam pozytywnie zaskoczona. Opis zbyt wiele nie zdradzał i szczerze? Spodziewałam się raczej takiego zwykłego romansu na linii pracodawca- pracownik z mnóstwem seksu. A tu miła niespodzianka. W tej historii nakłada się na siebie wiele wątków. Zdawać by się mogło, że mogą przytłaczać czy być zbędnie. A jak było? Obłędnie! Siedziałam jak na szpilkach. To co się tu działo to istne tornado. Bohaterowie idealnie dobrani do swych ról. Lena spokojna, rozważna, mądra i odważna a przy tym ma temperament godny prawdziwej latynoski. Szczególnie jej upodobania seksualnych doznać. Mimo przeszłości i gorszych momentów stara się żyć jak najlepiej potrafi. I co? I los stawia na jej drodze Nikolaja - mrocznego, wycofanego "Sokoła", który działa na nią jak płachta na byka. Z wzajemnością. Tych dwoje jak się ściera to nie lecą iskierki - strzelają prawdziwe spektakularne iskry. A jakie napięcie się wytwarza - świetnie zobrazowane. Sceny erotyczne grały na emocjach. Obrazami i uniesieniami. Może nie były wyszukane, szokujące czy bulwersujące z jakimiś wiązaniami czy kneblowaniem ale w moim odczuciu idealne. Mimo prostoty scen były w punkt.  Nie ważna jest spektakularność - ważniejsze są emocje i przekaz. Sama czułam niedosyt przebywania bohaterów ze sobą i ekscytację na to, co jeszcze wymyślą. Ich cierpliwość była wystawiona na próbę - moja zresztą też. Siedziałam jak na szpilach. Prychałam pod nosem i śmiałam się na przemian ustępując czasem miejsca przerażeniu. Trzymająca w napięciu akcja i watek kryminalny bardzo fajnie się tutaj wpasował. Tu jest bowiem wszystko - romans, praca, rodzina, mafia, zło vs dobro i pożądanie. Brutalna prawda, która zniszczy wszystko. Świetnie się bawiłam z bohaterami. A najlepsze autorka zostawiła na koniec - położyła bombę na bombie. Genialna zagrywka - takich zwrotów akcji w najśmielszych wyobrażeniach nie brałam pod uwagę.

Pełna szokujących wydarzeń historia kobiety, która nawet nie przeczuwa w co się wplątała. Kluczenie labiryntem i odkrywanie kolejnych pudełek będzie wyczerpujące. A na dodatek walka z pożądaniem, Tu nic nie jest łatwe, jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Książkę przeczytałam ekspresowo - tak wciąga. Nie daje możliwości zrobienie przerwy. Tu dzieje się na prawdę dużo ale dzięki stylowi i językowi jej czytanie to czysta przyjemność. Autorka stworzyła w moim odczuciu historię, która niewiele odbiega od realności. Brak przewidywalności jest tutaj ogromnym plusem. Uwielbiam książki, które się same czytają. Takie, które wciągają do reszty i podczas których muszę polegać na tym co zapamiętałam. Nie miałam czasu wyłapywać informacji do recenzji. I to właśnie świadczy o tym, że w tej książce można się zatracić. Zapomnieć o otaczającej rzeczywistości.

Gorąco polecam

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Świetna książka. Lena i Nico dostarczyli mi dużo emocji. Autorka świetnie zbudowała akcje i dawkowała nam emocje. Czy ta dwójka będzie razem, czy uda im się uporać z przeszłością. Koniecznie trzeba przeczytać książkę ?

„Ochroniarz” to kolejny bardzo fajny romans Meg Adams.

Bohaterami książki byli Lena i Nikołaj. I jak to w takich książkach bywa on wbrew swoim zasadom zakochuje się w niej a ona w nim. Jednak jaka to jest miłość! Między tą parą iskrzy i to dosłownie! Z nienawiści aż po miłość?

I ta chemia bardzo mi się w tej książce podobała.

Lena to 28letnia właścicielka firmy. Teoretycznie ma wszystko bogata, firmę odziedziczyła po rodzicach i przyjaciela, który zawsze stoi po jej stronie. Gdy zaczyna dostawać pogróżki Lena zatrudnia firmę ochroniarza a jednym z jej ochroniarzy będzie Nikolaj.

Kto stoi za pogróżkami i kto chce ją zniszczyć?

Czy Lena wraz z Nikolajem wyjdzie z tego cało?

Myślę, że jeśli lubicie tego typu powieści na pewno będziecie zadowoleni! W książce występuje też wątek kryminalny więc dla mnie ta książką jest świetna!

Jedno jest pewne – to nie jest typowy romans i na pewno nie będziecie się nudzić!

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2020-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Ryzyko się opłaca, a porażki uczą nas zawsze czegoś nowego”.

Poznajemy Lenę Majer, dwudziestoośmioletnią kobietę, której całe życie kręci się wokół pracy. Jest silna, władcza, wzbudzająca respekt i szacunek. Właścicielka dobrze prosperującej firmy kosmetycznej, patrząc z boku wydaje się, że ma wszystko, co do życia potrzebne, wydaje się być kobietą spełnioną. A jaka jest prawda? Samotność, smutek, bolesna przeszłość, o której stara się zapomnieć, a która wraca do niej nieustannie niczym bumerang. Nieustająca próba dorównania swojej poprzedniczce. Niepodziewanie Lena zaczyna dostawać dziwne pogróżki, które przybierają coraz to gorszą i niebezpieczną formę. W końcu ulega namową przyjaciół i wynajmuje firmę ochroniarską. Jej ochroniarz to niezwykle przystojny i pełen wewnętrznego mroku Nikołaj.

Akcja toczy się bardzo dynamicznie, daje sporą dawkę przeróżnych emocji. Fabuła nieustannie instyguje, zaskakuje, jest dokładnie przemyślana i dobrze poprowadzona. Cały czas coś się dzieje, nie ma mowy nudzie. Dużym plusem są błyskotliwe dialogi, często wywoływały mój szczery uśmiech. Niepodważalnym atutem powieści są bardzo dobrze nakreśleni bohaterowie. Opisy seksu mocne, pełne namiętności, idealnie wplecione w całość. Szczerą sympatię poczułam do Igora.

Opowiedziana historia dotyka różnych, złożonych ludzkich problemów. Tajemnica goni tajemnice, niedopowiedzenia, głęboko ukryte sekrety, które w końcu wychodzą na jaw, a prawda poraża i zaskakuje. Pożądanie, namiętność, miłość, przyjaźń, zdrada z najmniej oczekiwanej strony. Kłamstwo zawsze wychodzi na jaw. Najbardziej boli, gdy kłamią najbliżsi, ci, którym bezgranicznie ufamy. Lena w końcu odkryje prawdę o osobie, którą uważała prawie za ideał i która była dla niej wzorem do naśladowania. Nic nie jest takie jak jej się przez całe życie wydawało.

Bardzo dobry romans, kryminał i thriller w jednym. Wszystko dobrze wyważone, inteligentnie przekazane, tworzy razem porywającą całość. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, z niecierpliwością czekam na kontynuację. Polecam :)

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

"Był dla mnie wszystkim: życiem, śmiercią, radością i cierpieniem. Pragnęłam wyłącznie jego."

Jak już wielokrotnie Wam wspominałam, lubię miszmasz gatunkowy. Tu mamy z takim do czynienia, bo oto otrzymujemy romans, sensację, kryminał, erotyk w jednym. Taka różnorodność sprawia, że na nudę nie możemy narzekać. Mało tego! Dzieje się tyle, że będziecie zapartym tchem chłonąć kolejne strony i ciągle będzie Wam mało. Napięcie nie opuści Was do końca. Niebezpieczeństwo, strach, tajemnice, kłamstwa, manipulacje, intrygi, niedopowiedzenia, zaskakujące zwroty akcji, a gdzieś pomiędzy tym namiętność i pożądanie oraz miłość i przyjaźń.

"Chciałam umrzeć. Nie czuć tego cholernego, rozrywającego bólu. Wrócić do dnia, gdy wszystko się zaczęło. Inaczej pokierować przyszłością i odmienić nasz los. Wolałabym zginąć, niż teraz musieć żyć z tym, czego się dowiedziałam."

Meg Adams doskonale rozplanowała sobie całą historię. Tu każdy wątek, element i szczegół wydaje się być na swoim miejscu. Stawiamy pytania, lecz autorka niejednokrotnie zwodzi nas na manowce, dając odpowiedzi w odpowiednim momencie. Wszystkie wydarzenia i sytuacje poznajemy dzięki pierwszoosobowej narracji z punktu widzenia obojga bohaterów. A ci są niejednoznaczni (tacy podobają mi się najbardziej), wyraziści, z krwi i kości.

Warto bliżej przyjrzeć się relacji między Nikolajem a Leną. Od samego początku bez problemu wchodzimy między tę parę, poznając i kibicując im. Uwielbiam ich upór, zadziorność i przekomarzanki. Męski bohater z miejsca zdobył moje serce. Ba! Ja go kocham i chciałabym właśnie takiego ochroniarza u swojego boku. Ups... oby mój własny tego nie przeczytał. ?

"Zaczynałam go lubić i to kompletnie mi się nie podobało. Przez niego traciłam grunt pod nogami. Przestawałam być profesjonalna. Traciłam pewność siebie, którą tak w sobie uwielbiałam. Przy nim miękłam."

Moją uwagę zwrócił również wątek męskiej przyjaźni. Zwykle w książkach spotykamy się z kobiecą, więc tym bardziej przyjemne było to dla oka. To, w jaki sposób Nicolaj i Igor toczą rozmowy, było dla mnie nie lada gratką. Myślę że powieść wiele by straciła, gdyby nie ten aspekt.

Nie mogło zabraknąć scen erotycznych, które są odważne, gorące, ostre. Widać że autorka nie zamierzała się hamować. I bardzo dobrze, bo fragmenty te idealnie odzwierciedlają charaktery bohaterów.

"Ochroniarz" to odarta z banału i przewidywalności powieść, która skradnie niejedno czytelnicze serce. Moje Ochroniarz już ma. To książka o tym, że przeszłość nas kształtuje. To ona sprawia, że jesteśmy tym, kim jesteśmy. Dajcie porwać się sprzecznym, niezapomnianym emocjom!

Kup książkę Ochroniarz

Architektura uczuć
Meg Adams; 0
Okładka ksiązki - Architektura uczuć

Kiedy David Arnaud, światowej sławy architekt, przyjeżdża do Polski, aby zrealizować prestiżowy projekt, nawet nie podejrzewa, że ta wizyta na zawsze odmieni...

Kudłata
Hwang Sun-mi