Oczko 3

Oczko 3, tak samo jak Oczko i Oczko 2, autorstwa Karolina Kasprzak-Dietrich, uczy, bawi i rozwija wyobraźnię najmłodszych odbiorców, od trzech  do siedmiu lat. Zawiera dwadzieścia jeden rymowanych opowiastek o zwierzętach, owadach, sekretach, wesołym miasteczku, a nawet zawiera świetne i nietuzinkowe bajki logopedyczne oraz piękny wiersz dedykowany mamie. Dzięki wplecionym dialogom jest świetną formą nauki połączonej z zabawą. A ponadto i w tym tomiku, tak samo jak w Oczku 1, autorka umieściła dla milusińskich niespodziankę. Jaka to niespodzianka? Zapraszam do Oczka 3. Może i Ty okażesz się urodzonym muzykiem.

Informacje dodatkowe o Oczko 3:

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-06-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

**PATRONAT MEDIALNY**
Karolina Kasprzak-Dietrich to osoba pisząca w każdym gatunku. Zaglądając na mój blog, możecie poczytać o genialnych kryminałach (które uwielbiam!), powieściach obyczajowych, poradniku kosmetycznym, erotyku, a nawet książce fantasy, której miałam również olbrzymią przyjemność patronować. Teraz ponownie spotykamy się przy rymowankach dla najmłodszych i nieskromnie wspomnę, że i w tym przypadku zostałam poproszona o patronat nad książką, i jestem z niego bardzo dumna.

"Oczko...", to dwadzieścia dwie rymowanki, które są wyjątkowe i fantastycznie się je rymuje. Zdecydowanie każdy czytelnik (szczególnie ten młodszy) znajdzie tu coś tylko dla siebie- trudno jest też wybrać jedną ulubioną, bo każda jest inna i wyjątkowa.
Rymowanki pokazują i objaśniają otaczający nas świat w bardzo przyjemny i co najważniejsze, bardzo przystępny i zrozumiały dla najmłodszego czytelnika, sposób. Poczytamy tu o dobrym zachowaniu, zwierzątkach, wesołym miasteczku, snach czy o owocach i wielu innych ciekawych zagadnieniach.
Jedne wiersze są krótsze, drugie troszkę dłuższe, ale każdy z nich w moim odczuciu może być świetnym "punktem wypadowym" do wielu ciekawych, inspirujących i pouczających rozmów z naszymi pociechami :) Autorka doskonale odnajduje się w literaturze dziecięcej, naprawdę te rymowanki jej wychodzą
Świetnie czyta się je na głos, a przy pomocy różnych przedmiotów można pokusić się o wspaniałe przedstawienia, wystarczy tylko poruszyć wyobraźnię i naprawdę można się świetnie bawić.
Z racji formy wydania i ilości stron książeczkę czyta się dosłownie w kilka minut. Potrafi wywołać uśmiech i przenieść się wspomnieniami do własnych dziecięcych lat.
Udała się ta książka autorce. Na razie jest dostępna tylko w formie elektronicznej, ale istnieje szansa, że kiedyś doczekamy wydania papierowego.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Przy "Oczko III" wystarczy odrobina czasu i wyobraźni i mamy sposób na cudowny czas w gronie rodzinnym. Doskonała zabawa gwarantowana.

Pani Karolina ponownie przenosi nas w świat poezji dla dzieci. Tym razem jednak mam wrażenie, że to wiersze dla troszkę starszych czytelników. Jakie są moje wrażenia po lekturze? Zapraszam do zapoznania się z moją krótką opinią.

Tomik Pani Karoliny to w większości wiersze rymowane. Przeczytamy tutaj m.in. o zwierzątkach czy owadach i o wesołym miasteczku. Znajdziemy tutaj bajki logopedyczne a także bajki dedykowane synowi Autorki. Na końcu znajduje się też pewna niespodzianka... ;) A jaka ? O tym musicie przekonać się samodzielnie.

Książeczka Autorki liczy 21 wierszy i są one dosyć nieregularne. Jedne są dosyć krótkie, inne z kolei mają większą objętość. Jednak każdy z tych wierszy jest na swój sposób kreatywny. Pobudza u dzieci wyobraźnię, niekiedy uczy a także sprawia, że podczas ich czytania czytelnik może się świetnie bawić. Pani Karolina próbuje swych sił w róznych gatunkach i jak na razie efekty tego ogromnie mi się podobają. W każdej lekturze znajduję coś, co przypada mi do gustu, i w prawie każdej pozycji się odnajduję 😀😀😍😍

Pisarka wydając też te tomiki z wierszami dla dzieci, pokazuje nam, że warto walczyć o swoje marzenia, bo one w końcu się spełniają. Podaje, że niektóre z wierszy napisała jako młoda dziewczynka, co tym bardziej należy uznać na plus.

Słowem, jeśli szukacie dla swoich pociech ciekawej poezji, zapraszam Was do sięgnięcia po tę lekturę. Myślę, że dla młodych czytelników to może być ciekawa alternatywa by poznać literaturę dziecięcą z nieco innej strony. Autorce bardzo dziękuję za zaufanie, możliwość patronatu oraz e-booka do recenzji. Tak dobrze czytacie. Tomik jest obecnie dostępny w formie e-booka. Polecam Wam gorąco i przyznaję 8,5 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐, 5/ 10 punktów ! 😀

Avatar użytkownika - Robert_L
Robert_L
Przeczytane:2023-04-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

Kolejna po Oczku 1 i Oczku 2 książeczka autorki zawiera pouczające, lekkie wierszyki dla dzieci. Bardzo dobrze się je czyta. Córeczka zadowolona, czytaliśmy ją już kilka razy. Polecam.

Oczko 5
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Oczko 5

Rymowanki dla dzieci, czyli kwietne abecadło dla młodego ogrodnika.   Jest to zbiór wierszy autorstwa Karoliny Kasprzak-Dietrich z piątej części serii...

Oczko
Karolina Kasprzak-Dietrich0
Okładka ksiązki - Oczko

21 rymowanek dla chłopczyków i dziewczynek.   O warzywach, zwierzątkach, porach roku, wiersze, które łatwo wpadają w ucho i uczą.    ...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska