Odczarowanie Jezusa

Ocena: 6 (1 głosów)

Miesięcznik Znak 810 (11/2022) Odczarowanie Jezusa - opis produktu:
autor: Autor zbiorowy
wyd.Znak
stron: Strony: 120, Format: 270x200 mm
data: Rok wydania: 2022, oprawa: broszurowa
Odczarowanie Jezusa

Jezus nie był kapłanem ani politykiem. Przez większość życia pracował fizycznie. Być może miał doświadczenie krótkiego i bezdzietnego małżeństwa. Teksty z epoki przedstawiły go jako wędrownego nauczyciela, który chciał odnowić więź Żydów z Bogiem. Zdumiewać więc może, że sprawa Jezusa nie skończyła się w ubogiej Galilei jak innych rabbich tego czasu, ale rozeszła się na cały świat.

Mimo kryzysu Kościołów chrześcijańskich Jezus wciąż fascynuje wielu badaczy i ludzi szukających duchowej inspiracji. Coraz więcej wiemy o życiu w Nazarecie 2 tys. lat temu, o żydowskiej apokaliptyce, o powstawaniu tekstów biblijnych. Wierzący są coraz bliżej postaci, którą swoim życiem powinni naśladować, a naukowe odkrycia każą nierzadko inaczej rozłożyć akcenty niż kościelne nauczanie. Niewierzący zaś mogą dziś lepiej zrozumieć fenomen człowieka, który jak żaden inny wpłynął na bieg historii.

Jaką wiedzę o Jezusie przynoszą nam nowe badania historyczne? Jak wyglądało jego życie przed trzydziestką? Czy chciał stworzyć nową religię? Dlaczego mimo zła w Kościele Jezus wciąż inspiruje?

Odpowiadają: Kalina Wojciechowska, Armand Abcassis, Eligiusz Piotrowski i Tomasz Polak

Ponadto w numerze:

Bojkot mundialu? Kontrowersje wokół piłkarskiej imprezy w Katarze

Czy George Orwell przeraziłby się "Rokiem 2022"?

Fascynacje i lęki Brunona Schulza oczami Elki Łapczyńskiej

Rafał Cekiera: Polska gościnność i uchodźcy z Ukrainy

Opowiadanie Wojciecha Chamiera-Gliszczyńskiego

Felietony Olgi Gitkiewicz, Filipa Springera i Janusza Poniewierskiego

 

Miesięcznik Znak 810 (11/2022) Odczarowanie Jezusa - o czym jest książka?

Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi - Miesięcznik Znak 810 (11/2022) Odczarowanie Jezusa, od . Miesięcznik Znak 810 (11/2022) Odczarowanie Jezusa spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Miesięcznik Znak 810 (11/2022) Odczarowanie Jezusa i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Miesięcznik Znak 810 (11/2022) Odczarowanie Jezusa pochodzi z wydawnictwa Znak. Autorem książki jest . Gandalf.com.pl

Informacje dodatkowe o Odczarowanie Jezusa:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-11-02
Kategoria: Czasopisma i magazyny
ISBN: 5902490419698
Liczba stron: 124

więcej

Kup książkę Odczarowanie Jezusa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Odczarowanie Jezusa - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przyznam się wam, że tak się przyzwyczaiłam do czytania tego czasopisma, że kiedy czytam zwykłe książki, to mi czegoś brakuje:-) W tym numerze 810 przeczytamy co nieco o Jezusie i gdybaniu, co by było, gdyby Maryja zamiast syna urodziła córkę?

,,Jezus nie był kapłanem ani politykiem. Przez większość życia pracował fizycznie. Być może miał doświadczenie krótkiego i bezdzietnego małżeństwa. Teksty z epoki przedstawiły go jako wędrownego nauczyciela, który chciał odnowić więź Żydów z Bogiem".

Z czasopisma dowiecie się nieco o życiu Jezusa przed trzydziestką. Skrawki wiadomości z jego życia rodzinnego. Jedni twierdzą, że żył ubogo, lecz inni temu przeczą analizując jego stroje, które do ubogich nie należały. On wszelaką wiedzę religijną czerpał od rodziców, przede wszystkim od Józefa. Ich religia głosiła, że musieli wybrać sobie nauczyciela, którego będą słuchać i wielbić. Chodził do domu nauki, gdzie rozmawiano na wszelakie tematy wiary. Jeśli jesteście ciekawi notatki o jego małżeństwie, to tym bardziej polecam samemu przeczytać ten numer czasopisma. Aby was to nie zgorszyło, wszelkie dowody tych historii są odniesieniem do zapisów z ewangelii.

,,Historia Jezusa jest historią całkowicie żydowską. Nigdy nie głosił on swoich nauk poza ziemią Izraela, był obrzezany, przeszedł bar micwę, modlił się w synagodze".

Im więcej przekładów Nowego Testamentu, tym bardziej się one zmieniają. Przeczytacie tutaj o tym, czy istnieje szansa, by ludzie je zmieniali? Do czego tak naprawdę jest potrzebny nam Bóg? Dlaczego wielu ludzi modli się, a ich modlitwy nie zostają wysłuchane? Gdzie popełniają błąd? Czy ponosimy w tym jakąkolwiek winę? Istnieją cuda, czy takie jest nasze przeznaczenie? Na czym polega interpretacja słów o zmartwychwstaniu Jezusa? Znajdziecie też wzmianki o piłce nożnej i budowaniu stadionów. Polska dla Ukrainy? Kto tak naprawdę komu pomaga i dlaczego? Oj bardzo dużo mogę tu opisywać, a zapomniałam wspomnieć o wspaniałych zdjęciach, które przenoszą nas do wspominanych okresów czasowych. Bardzo mnie cieszy, że ją przeczytałam, bo nikt nie mówi o tym, co tu pisze!

Link do opinii
Inne książki autora
Grzeczność nasza i obca
autor zbiorowy 0
Okładka ksiązki - Grzeczność nasza i obca

Książka zawiera opis form i zachowań grzecznościowych z różnych kręgów kulturowych – zwłaszcza tych, które bliskie są Polakowi ze względu na tradycję...

Złoty wiek Sithów: Tom 3
autor zbiorowy 0
Okładka ksiązki - Złoty wiek Sithów: Tom 3

Mistrz Jedi Arca i jego padawan przywrócili pokój na Onderonie, lecz ciemna strona nadal jest tam bardzo silna. Zwolennicy mrocznego Jedi Freedona Nadda...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy