Skąd wiemy, co czują inni ludzie, jakie są ich nadzieje, obawy, pragnienia, myśli i plany? Profesor Henry M. Wellman pokazuje, że wszyscy potrafimy czytać w umysłach innych osób. Co więcej, uczymy się tej niezwykłej sztuki niemal od narodzin!

Henry M. Wellman, psycholog i badacz rozwoju dziecka, w swojej błyskotliwej książce przybliża czytelnikom teorię umysłu, która potrafi wyjaśnić m.in.:

- jak rozwijamy nasze umiejętności życia w społeczeństwie,

- dlaczego niektórzy z nas zostają ateistami, a inni są religijni,

- jak to się dzieje, że jedni kochają horrory, a drudzy ich nie znoszą,

- oraz do czego przyda nam się ta wiedza, kiedy to roboty będą nas uczyć, leczyć i się nami opiekować.

Jeśli chcemy odnaleźć porządek i przewidywalność w z pozoru chaotycznych ludzkich interakcjach, a przede wszystkim lepiej zrozumieć siebie i innych - ta książka nam w tym pomoże.

Informacje dodatkowe o Odczytać umysł. Jak od dziecka uczymy się czytać w umysłach innych i rozumieć ludzi?:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2021-10-06
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Reading Minds. Reading Minds. How Childhood Teaches Us to Understand People

Tagi: ja' świadomości tożsamości i osobowości bóg

Kup książkę Odczytać umysł. Jak od dziecka uczymy się czytać w umysłach innych i rozumieć ludzi?

Odczytać umysł. Jak od dziecka uczymy się czytać w umysłach innych i rozumieć ludzi? - opinie o książce