Oddychaj mną

Miłość w świecie rocka!
Sadie zatrudnia się jako pomoc domowa w willi rockmana Jaxa na prywatnej wyspie. Nie jest jej w życiu łatwo. Pewnego dnia uświadamia sobie, jak niezwykła będzie jej codzienność u boku gwiazdy. Postanawia zawalczyć o siebie. Jax jednak wie, że miłość w świecie rocka nie ma szans na przetrwanie.
Co zrobić, gdy on nie może bez niej oddychać

Informacje dodatkowe o Oddychaj mną:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2016-02-12
Tytuł oryginału: Breathe
Tłumaczenie: Agnieszka Skowron
Ilustracje:-

Kup książkę Oddychaj mną

Jestem tutaj, bo ktoś, kto jest powodem, dla którego codziennie rano wstaję z łóżka, potrze‐ buje mnie tak bardzo, jak ja tego kogoś.

Oddychaj mną - opinie o książce

Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2017-10-03, Ocena: 4, Przeczytałam,

Bardzo lekka lektura. Typowa Abbi Glines. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Kiedyś czytałam jej cykl Rosemary Beach, a teraz potrzebowałam czegoś lekkiego więc powróciłam do jej książek.

Klimaty rocka, trochę erotyki, wiele miłości, nuta problemów.

Miło spędzony czas :)

niby dla młodzieży, a przynajmniej leży w bibliotece na dziale dla młodzieży, ale przestrzegam rodziców by nie dawali tej książki dzieciom poniżej 15ego roku życia. Sam schemat i motyw fajny, bo czyż każda z nas nie jest romantyczką, wydaje mi się, że w każdej z nas- kobiet, jest choć kilka procent. Ja jestem , dlatego opowiastka o idolu nastolatek i sprzątaczce/kucharce/pomocy domowej i ich miłości zainteresowała mnie. W momencie gdy przeczytałam sceny erotyczne, uważam, że książka wiele straciła z romantyczności bo opisane sceny bez " pardonu" ze słowami : łechtaczka, penis, erekcja, orgazm i "dochodzić " wraz z opisem seksu oralnego to takiej książce wręcz nie przystoi. Przy zwrocie do biblioteki będę walczyła o to by została przeniesiona do działu dla dorosłych. Dla mnie super, dla młodszych - zabroniona!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-05-25,
Avatar użytkownika - malineczka74
malineczka74
Przeczytane:2016-03-13, Ocena: 5, Przeczytałem,
Miałam bardzo podły nastrój, chandrę i musiałam znaleźć książkę, która pozwoliłaby mi na chwilę oddechu od rzeczywistości, która lekko mnie przytłoczyła. Pomyślałam, że poszukam powieści, która pogoni wszelkie smutki i doda mi energii. Wybór padł na publikację znanej mi już Autorki. I to był świetny pomysł, doskonała decyzja bo lektura bardzo, ale to bardzo przypadła mi do gustu. "Oddychaj mną" to książka o nastolatce i lektura skierowana do tej grupy wiekowej. Nie znaczy to jednak, że nie mogą po nią sięgnąć starsze mole książkowe. Dla mnie okazała się ona wręcz idealna. Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Sadie White, która wraz z matką przeprowadziła się do Alabamy, do nadmorskiej miejscowości Sea Breeze. Życie dziewczyny nie jest słodkie, różowe i beztroskie jakie wiodą jej rówieśniczki. Wszystko za sprawą jej mamy, która sama jest mniej dorosła i odpowiedzialna niż jej córka. Jessica zachodzi bowiem w przypadkową, nieplanowaną ciążę. Ojciec dziecka umywa ręce i przyszła mama zostaje zdana sama na siebie, a właściwie na córkę przed którą jeszcze ostatni rok w liceum. W czasie wakacji Sadie musi zastąpić swą rodzicielkę w pracy. Trafia więc do domu bogatego człowieka w którym ma spełniać funkcję pokojówki. Nie interesuje jej na początku kim jej pracodawca. Dziewczyna cieszy się, że zdobędzie pieniądze potrzebne na opłacenie rachunków i zakup żywności. Wszystko zmienia się, gdy spotyka Jaxa, który daje jej zajęcie i jest słynną gwiazdą rocka oraz ulubieńcem rzesz nastoletnich fanek. Sadie imponuje muzykowi tym, że nie narzuca się mu, a wręcz ignoruje go. Chłopak postanawia za wszelką cenę zdobyć serce tajemniczej dziewczyny o wyjątkowej urodzie. To lato zmienia ich życie... Na jak długo? Czy to tylko letnia przygoda czy początek wielkiej love? I czy możliwy jest związek pomiędzy celebrytą a zwyczajną, nieśmiałą dziewczyną? Książka to typowa powieść młodzieżowa z wątkiem miłosnym. Czyta się ją lekko i przyjemnie, jest łatwa w odbiorze. Sama nie wiem, jak to się stało, ale oszalałam na jej punkcie od samego początku. Wręcz zachłysnęłam się jej fabułą. Dałam się ponieść jej treści jak główna bohaterka uczuciu, którego wcale nie szukała, a które skomplikowało jej i tak dość zagmatwane życie. Autorka konstruując fabułę miała dwa wyjścia. Szybko przewidziałam które padło jej wyborem. I mimo, że potrafiłam wyobrazić sobie jak mniej więcej potoczy się wątek Sadie nie mogłam oderwać się od czytania. Powieść ma drugie dno i pokazuje jak wygląda życie gwiazdy. Nie jest ono zbyt łatwe i usłane różami. Sława odbiera prawo do prywatności, do oddzielenia pracy zawodowej od życia rodzinnego. Popularność męczy i staje się uciążliwa na dłuższą metę. Fani są niczym krwiożercze piranie i nie dają spokoju nawet na wakacjach. Nic dziwnego, że Sadie trudno funkcjonować jako obiekt uczuć gwiazdy. Tę powieść mogą przeczytać i mamy i ich córki. Jest nieźle skonstruowana i doskonale wciąga. Ma w sobie coś uroczego, coś pociągającego, coś, co sprawia, że chce się ją czytać. Może pomysł na fabułę nie jest niczym nowym i oryginalnym, ale to wcale nie przeszkadza by dać się uwieść tej historii, w której wszystko jest dobre, ciepłe, romantyczne, proste i pełne uroku. To idealna lektura do parku, na weekend czy na dłuższą podróż. Moim zdaniem warto ją pochłonąć.
Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-10-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 2017,

Sadie poznaje Jaxa przypadkowo. Czy z tego coś wyniknie? Czy gwiazdor poświęci chwilę zwykłej dziewczynie?

Według mnie "Oddychaj mną" to wrażliwa historia, w której poznajemy świat oczami nastolatki. W książce tej autorka pokazała jak wiele niektórzy muszą znieść. W tej opowieści pięknie ukazany jest problem relacji między matką a córką, a przede wszystkim to czego w niej nie ma.

Książka ta płynnie przeprowadza nas z jednej emocji w drugą. Takim przykładem jest przejście że smutku do szczęścia A nawet zauroczenia.

Moim zdaniem jest to historia idealna dla osób, które uwielbiają się poczuć jak główna bohaterka, a przede wszystkim poczuć to, co ona przeżywa. Książka rewelacyjna i jak dla mnie pełna pasji, której w niektórych powieściach brakuje. Dlatego też zdecydowanie polecam ją wszystkim, a przede wszystkim tym, którzy uwielbiają pochłonąć książkę w jeden dzień.

Moja ocena: 10/10

Przeczytane:2016-02-15, Ocena: 4, Przeczytałam, czarna lista, gimnazjum,
Kocham Cię bez słów.Tom 1.The field party
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Kocham Cię bez słów.Tom 1.The field party

Bestsellerowa pisarka Abbi Glines powraca z zupełnie nową serią The Field Party. West Ashby jest przystojny, pewny siebie i popularny. Nikt nie...

Byłaś moja
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Byłaś moja

Jak odzyskać utraconą miłość? W Rosemary Beach plotki rozchodzą się szybko, ale Bethy i Tripp udało się zachować pewną tajemnicę. Kochali się, choć nikt...