Odwet

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2019-06-19

Kontynuacja powieści ,,Zamęt".

Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Ślady wskazują na Al-Kaidę.

W tym samym czasie w Baku inny oficer wywiadu, Robert Kunicki, spotyka się z Jewgienijem Morozowem - dziennikarzem i rosyjskim szpiegiem. Wkrótce po rozmowie umiera na atak serca.

Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka - zbliżają się wybory parlamentarne.

Sekcja Romana Leskiego otrzymuje zadanie specjalne - prześwietlenie bohatera z Iraku, Olgierda Rubeckiego, który startuje w wyborach i zagraża partii rządzącej. Okazuje się, że w sprawach Rubeckiego i oficerów pojawiają się te same nazwiska.

Członkowie tajnej komórki Agencji Wywiadu znowu w akcji!

Kup książkę Odwet

Opinie o książce - Odwet

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2019-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Człowiek niedoinformowany skazany jest na wolę innych."

Z przyjemnością zagłębiałam się w książkę, swobodnie wciągnęła w świat służb wywiadowczych, znakomicie sportretowała uwarunkowania i realia działalności, dostarczyła sporo emocji, pożądanej niepewności i niecierpliwego wyczekiwania. Powieść charakteryzuje pierwszorzędna narracja, uszczegółowiona, znakomicie wpływająca na wyobraźnię czytelnika, podsuwająca intrygujące obrazy, a przy tym dająca echo wielokulturowego brzmienia. Sensacja, którą nie tylko pochłaniamy z zainteresowaniem i zaangażowaniem, ale również delektujemy się sprytnym zawiązaniem wątków, okoliczności, postaci i miejsc.

Różnorodni bohaterowie, rewelacyjnie sportretowani, wiele wnoszący do fabuły, poznajemy ich z kilku perspektyw i zależności, a to sprawia, że wydają się mocno przekonujący. Spodobało mi się odkrywanie kolejnych warstw spisków, kłamstw, matactw, manipulacji i korupcji. Nic nie jest tym, czym na pierwszy rzut oka wydaje się. Wszystko kręci się w dynamicznych rytmach. Solidnie przygotowana i atrakcyjnie podana dawka adrenaliny, ciekawego materiału do refleksji, impuls do poszukiwania zbieżności z realnymi wydarzeniami i osobami, intelektualna rozrywka z solidnym zakończeniem. Przygodę z cyklem zaczęłam od drugiego tomu, ale i pierwszy wciągam już na listę must read, poznam go w klimatycznej celebracji zaparzania herbaty, zamyślonym wzrokiem spoglądając na portret ambasadorów, dostosowując się niejako do nawyków kluczowej postaci.

Czarne fatum dotyka polskich oficerów wywiadu, niewyjaśnione okoliczności śmierci i zniknięć. Fakty tylko pozornie wskazujące na nieszczęśliwe wypadki wzbudzają zainteresowanie świata szpiegów, rządów i dziennikarzy. Natomiast opinia publiczna wydaje się zupełnie nieświadoma podgrzanego do czerwoności napięcia za kulisami konspiracyjnych akcji tajnych służb. Gdzieś tam w tle pojawia się aspekt politycznych przepychanek, przygotowań do wyborów i personalnych rozgrywek. Fantastyczna postać kluczowa, Roman Leski szef sekcji specjalnej otrzymuje zadanie wzbudzające niechęć i sprzeciw. Czy uda się dotrzeć do odpowiedniej wersji prawdy, a może jest ich zbyt wiele, aby w pełni zrozumieć i właściwie zinterpretować pojawiające się fakty, ułożyć z nich logiczny wzór i obiektywny obraz? Książka na pełne wrażeń i emocji zaczytanie.

bookendorfina.pl

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Nieśmiertelni
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Nieśmiertelni

W świecie wywiadu nigdy nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz...

Odwet
Vincent V. Severski0
Okładka ksiązki - Odwet

NOWA KSIĄŻKA MISTRZA POWIEŚCI SZPIEGOWSKIEJ! Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego...

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna