Odzyskaj mnie

Kontynuacja historii Igi i Piotra ze Złap mnie.

Hakerka, która zakochała się w policjancie.

Podkomisarz CBŚ, który nie może o niej zapomnieć.

Iga nosi pod sercem dziecko. Kobieta przeżywa trudny okres - nie dość, że ciąża jest zagrożona, to jeszcze nie ma u jej boku Piotra. Mimo że policjant tak bardzo ją zranił, ona nie potrafi przestać o nim myśleć.

W jej życiu pojawia się Maciek, kolega z pracy Piotra. Dziewczyna nie ma pojęcia, że otrzymał polecenie służbowe, aby jej pilnować, i nie wie, że... jest w niej zakochany. Gdyby była tego świadoma, zrozumiałaby, że nie powinna mu ufać.

Tymczasem Piotrowi również trudno pogodzić się z rozstaniem. Dodatkowo nie poinformowano go, że zostanie ojcem. Sprawy prywatne spędzają mu sen z powiek. Jakby tego było mało, rozpracowywanie łomżyńskiej grupy przestępczej sprawia, że mężczyzna znajduje się w niebezpieczeństwie.

Piotr nie wie, że Iga też nie jest już bezpieczna.

Informacje dodatkowe o Odzyskaj mnie:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-05-11

Kup książkę Odzyskaj mnie

Odzyskaj mnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-05-26, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

“Odzyskaj mnie”

Macie ulubioną parę z serii Nieuchwytni autorstwa Leny M. Bielskiej i Sandry Biel ? Wolicie Time i Lerę czy Piotrka i Igę ? Niby pary zupełnie różne, ale jednak może jest szansa na to, że coś ich połączy ? No los na pewno 😊

W pierwszym tomie poznaliśmy Ige - hakerkę szukającą zemsty i sprawiedliwości za śmierć matki oraz Piotra - podkomisarza CBŚ, który szukał hakera i zupełnie nie spodziewał się, że to kobieta, ani tego, że ...no cóż ...pokocha te szalone dziewczę .

Jednak gdy już wydawało się, że są na dobrej drodze do szczęśliwej, wspólnej przyszłości autorki zafundowały takie zakończenie pierwszego tomu, że zupełnie nie wiadomo było czego spodziewać się dalej. Jak najszybciej chciałam się dowiedzieć jak rozwiną ich wątek. Zamiast tego, w drugim tomie poznaliśmy Lerę i Time - zmiana drastyczna bo nagle seria dostała drugi tom będący romansem mafijnym. Czyli ? Autorki moim zdaniem jasno dały tu do zrozumienia, że nie ma co zakładać, że wiemy czego się spodziewać. Dlatego chwytając za ten tom, nie zakładałam nic, nie miałam żadnych oczekiwań, a i tak mnie zaskoczyły .

Iga jest w ciąży. Jest też przekonana, że Piotr nie chce ani jej ani dziecka i tylko na Maćku może polegać. Z kolei Piotr próbuje pod przykrywką, rozpracować grupę przestępców. Nie wie o niczym, stara się po prostu chronić Igę i jak najszybciej do niej wrócić. I gdy w końcu mu się to udaje...jest w szoku. Ona też bo nie wie czy go wysłuchać, nie wie czy wybaczyć , zaufać , dać kolejną szansę.

Wg mnie można by tę książkę podzielić na dwie części. Pierwsza skupia się na tej parze, ich relacji, tworzeniu więzi od nowa , praktycznie od zera. Stają się rodziną, walczą o siebie choć nie jest to łatwe. Dostajemy tu dużą dawkę emocji, uczuć, z czasem też namiętności. I gdy już w sumie czułam , że starczy tego, że jak jeszcze trochę by autorki pociągnęły ten wątek to bym miała przesyt , one idealnie to wyczuły i...zaczęło się dziać .

Nagle książka spokojna i uczuciowa staje się książką pełną akcji , nieprzewidywalną , w której życie bohaterów jest w zagrożone. Dosłownie , na drodze Piotra i Igi staje Lera. Dziewczyna jest w strasznym stanie zarówno psychicznym jak i fizycznym . Ale jeśli ktokolwiek liczy na to, że dowiemy się czemu i jak do tego doszło, to się przeliczy. Ten tom zostawia nas z całą masą pytań odnośnie bohaterów drugiej części, na które odpowiedzi poznamy w tomie 4. Jaki wpływ będzie miała Lera na wydarzenia w tym tomie ? Musicie się koniecznie dowiedzieć .

Oj dzieje się tu niemało. I choć czułam, że ten wątek kryminalny mógł być nieco bardziej rozwinięty to i tak mi się podobało . Autorki skupiły się bardziej na bohaterach, wydarzenia były opisane, wiemy do czego doszło lecz udziału za bardzo w tym nie braliśmy. Jednak gdy te dwa skrajnie różne światy pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego, bohaterowie z dwóch poprzednich tomów, staną twarzą w twarz, emocji nie zabraknie .

Będzie też momentami zabawnie, a to w sumie dzięki wyjątkowo kreatywnym kłótniom Igi i....Dimy 😁 jak oni mi pasowali do siebie ! Aż miałam ochotę Piotra na niego wymienić 😅 ale ! Gdy już myślałam co za istota da radę zapanować nad tym wariatem , spojrzałam na to co jeszcze nas czeka i otóż , przecież w 5 tomie tej serii skupimy się właśnie na Dimie i... Zuzie - siostrze Igi, która też jest niemałym utrapieniem. Sposób w jaki ta dziewczyna skomentowała związek Igi i Piotra pod koniec tego tomu, doprowadził mnie do łez . Oczywiście ze śmiechu 🤣

Tak więc Kochani, jeśli nie znacie tej serii, nadrabiajcie koniecznie. Warto ! Jeśli 3 tom przed Wami, nie czekajcie, nie odkładajcie na później. Ja już wyglądam za resztą. Dwa kolejne tomy, jestem więcej niż pewna -  będą rewelacyjne. Z resztą tak jak każdy wydany do tej pory.

Polecam i serdecznie dziękuję autorkom oraz wydawnictwu za egzemplarz do recenzji

Memories he bought
Sandra Biel0
Okładka ksiązki - Memories he bought

Zapach jaśminu, ozonu i benzyny. Pierwszy pocałunek smakujący jak żółte skittlesy. Przyjaciółka rzucona przez chłopaka. Pożar szkoły. Mecz futbolu amerykańskiego...

Wakacje, widmo
Magdalena Bielska0
Okładka ksiązki - Wakacje, widmo

W wierszach Magdaleny Bielskiej łatwo uchwycić strzępy codziennego, a więc: dającego się sprawdzić doświadczenia. (...) Ta warstwa dostępnej dla wszystkich...