Ogród konających dusz

W 1903 roku w dwóch najbardziej znanych i najbardziej osobliwych nocnych klubach paryskiego Montmartre - Cabaret du Néant oraz Cabaret l'Enfer - dochodzi do serii spotkań pomiędzy młodym Austriakiem zafascynowanym tematyką funeralną oraz angielskim szlachcicem, któremu nieobce są zjawiska nadprzyrodzone i spirytyzm. Jedna z ich rozmów przeradza się w propozycję wzięcia udziału w pewnym tajemniczym eksperymencie, którego celem byłoby ostateczne wyjaśnienie najbardziej interesujących kwestii dotyczących świata pozamaterialnego.

Kilka lat wcześniej, podczas ,,Exposition universelle" w stolicy Francji, berliński naukowiec poznaje polskiego wynalazcę, który proponuje mu wspólne dokończenie budowy dziwacznej maszyny, nie informując go jednak o jej właściwym przeznaczeniu. Żaden z bohaterów nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego życie zostanie naznaczone wielką, osobistą tragedią.

Ogród konających dusz to powieść garściami czerpiąca z literatury niepokojąco-niesamowitej, nawiązując pod względem stylistycznych rozwiązań do gotycyzmu. Jest nie tylko próbą odpowiedzi na pytanie, czy szaleństwo w dążeniu do realizacji rzeczy z pozoru niemożliwej jest drogą ku zatraceniu jednostki, lecz również, czy zaawansowana technika może być kluczem w zrozumieniu i poznaniu tego, co dla człowieka nieznane i tajemnicze.

Informacje dodatkowe o Ogród konających dusz:

Wydawnictwo: Dom Horroru
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Horror

Kup książkę Ogród konających dusz

Ogród konających dusz - opinie o książce

Paryż, 1903 rok. Marold zafascynowany sprawami funeralnymi pragnie zgłębić nieznane i nadprzyrodzone tajniki końca ludzkiego życia. Przesiadując w osobliwych klubach pewnego dnia poznaje Mordecaia, kompana chętnego do dociekania prawdy. Tak właśnie przystępuje do tajemniczego eksperymentu. Czy uda im się wejrzeć w inne wymiary, przekroczyć granice życia i śmierci?

Napisana jest pięknym i bogatym językiem w stylu powieści gotyckich przywodzące mi na myśl "Opowieści śmiertelne i tajemnicze" Poego. Delektowałam się tą lekturą, obracałam słowa w głowie.

Akcja biegnie niespiesznie, ta historia fascynuje do samego końca. Miejsca tu są opisane bardzo klimatycznie, otoczone aurą tajemniczości stare kamiennice, zakurzone meble oblepione pajęczynami, regały pełne osobliwości, mroczne uliczki czy cmentarne alejki. Opisy niezwykłej maszynerii robią wrażenie.

Jest onirycznie, mroczno i niepokojąco. Skłania do refleksji o tym, co nas czeka po śmierci? Do czego może prowadzić babranie się w ohydnych szalonych eksperymentach naukowych? Chęć realizacji własnej wizji może przesłonić granicę między dobrem a złem.

Ja się w tej gęstej atmosferze zanurzyłam z przyjemnością, jestem usatysfakcjonowaną tą lekturą. Na uznanie zasługuje przepiękna okładka zaprojektowana przez Macieja Kamudę.

Strachociny (#3). Widmowi motocykliści
Dominik Łuszczyński0
Okładka ksiązki - Strachociny (#3). Widmowi motocykliści

Lubisz czuć gęsią skórkę na ciele i przygody z dreszczykiem? Zapraszamy do Strachocin, miasta pełnego przerażających legend, które mieszkają bliżej, niż...

Strachociny. Strachociny. Niewesołe miasteczko
Dominik Łuszczyński0