Ogrody natury

Przedrzecie się przez wilgotny Las Deszczowy Amazonii. Odkryjecie skrytą pod powierzchnią oceanu wielobarwną Wielką Rafę Koralową. Spróbujecie przetrwać na upalnej za dnia, a mroźnej w nocy Pustyni Chihuahua. Przejdziecie przez niezgłębione Lasy Schwarzwaldu. Ze szczytów Himalajów będziecie podziwiać górski krajobraz.

Wystarczy przekroczyć bramę.

Informacje dodatkowe o Ogrody natury:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2018-11-22
ISBN: 978-83-8118-011-5
Tłumaczenie: Ewa Chmielewska-Tomczak
Ilustracje:Kristjana S. Williams

Kup książkę Ogrody natury

Ogrody natury - opinie o książce

Uwaga na hipnotyzujące ilustracje!

Naprawdę duży format "Ogrodów natury" zdecydowanie wyróżnia tę książkę spośród wielu innych. Twarda, pięknie zdobiona okładka sprawia, że nie da się przejść obojętnie obok tej publikacji. Patrząc na nią mam wrażenie, jakbym przekraczała złotą bramę prowadzącą do magicznej krainy. W środku jest równie niesamowicie - ilustracje stworzone przez Kristjanę S. Williams (laureatkę wielu nagród) są bardzo charakterystyczne, a poszczególne ich elementy tworzą naprawdę zjawiskowe kompozycje. O ile nie przepadam za zbyt krzykliwą kolorystyką, tak w tym wypadku każda barwa nadaje całości pewnego niepowtarzalnego charakteru (minus przyznaję za nierealistyczne rozmiary grzybów w lasach Szwarcwaldu oraz zbyt toporne meduzy na Wielkiej Rafie Koralowej).

Kolejne części zaczynają się wprowadzeniem do omawianego "ogrodu". Poznajemy niezwykle malownicze środowiska życia wielu fascynujących organizmów. Dowiadujemy się m.in. o tym, że ciało drzewołaza zamieszkującego lasy deszczowe Amazonii zawiera śmiertelną truciznę, której spożycie jest w stanie zabić dorosłego człowieka. Równie interesujące jest to, że kukawka kalifornijska (jeden z gatunków występujących na pustyni Chihuahua), choć niepozorna, jest w stanie swoimi nogami i ostrym dziobem zabić węża, by go później zjeść. W Himalajach możemy natomiast spotkać zjawiskowego, zagrożonego wyginięciem, białego tygrysa bengalskiego.

Książka z pewnością spodoba się dzieciom, które lubią poznawać egzotyczne zakątki świata, a do tego interesuje je piękno i bogactwo gatunkowe tych miejsc. Maluchy będą miały frajdę odszukując i licząc ukrytych na ilustracjach wiewiórek, lisów, motyli czy pająków.

Mnóstwa wrażeń estetycznych zapewnia fenomenalna oprawa graficzna, co z pewnością nie umknie uwadze żadnej osobie i w przypadku tej publikacji tekst - choć niezwykle ważny - zdecydowanie schodzi na dalszy plan. Niesamowita sceneria, liczne gatunki, a do tego towarzyszące im fakty i ciekawostki sprawiają, że lektura naprawdę wciąga. Po zakończeniu czuje się niedosyt...

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

„Ogrody natury” to przepiękna publikacja, która – jestem pewna – zachwyci nie jednego młodego czytelnika, jak i jego rodziców. Dajcie się zatem porwać wyobraźni i wyruszcie w fantastyczną podróż po niezwykłych zakątkach naszej Ziemi.

Więcej o książce + zdjęcia:

Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2018-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Animalium. Muzeum zwierząt
Jenny Broom0
Okładka ksiązki - Animalium. Muzeum zwierząt

Imponujący atlas zwierząt pełen całostronicowych ilustracji w stylu dawnych rycin. Witajcie w Muzeum Zwierząt! Znajdziecie tu najpiękniejsze i najbardziej...