One Week Girlfriend

Tom 1 cyklu Monica Murphy

Najbardziej znana seria New Adult bestsellerowej zagranicznej autorki!

Fable Maguire ma, delikatnie rzecz ujmując, bardzo kiepską reputację. Mówi się o niej, że można ją łatwo zaciągnąć do łóżka. Więc kiedy po pracy czeka na nią Drew Callahan, uniwersytecka legenda futbolu, dziewczyna jest przekonana, że przyszedł do niej tylko w jednym celu.

Jest bardzo zaskoczona, gdy chłopak składa jej dziwną propozycję. Chce, aby udawała jego dziewczynę za pieniądze. Na początku ją to szokuje, ale zaproponowana suma ułatwiłaby jej życie, gdyż matka alkoholiczka zrzuciła na nią odpowiedzialność za młodszego brata dziewczyny.

Drew zapewnia Fable, że nie muszą nawet spać w jednym pokoju. Jedyne, co muszą robić, to sprawiać wrażenie, że są razem. Wszystko wydaje się proste. Do czasu…

Informacje dodatkowe o One Week Girlfriend:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-03-09
ISBN: 9788383204819
Tytuł oryginału: One Week Girlfriend

Kup książkę One Week Girlfriend

One Week Girlfriend - opinie o książce

Fable Maguire nie ma łatwego życia. Sytuacja rodzinna jest trudna: nastoletni brat, matka alkoholiczka. Krążąca o niej samej nieprzychylna reputacja tylko wszystko pogłębia. Tym razem w kolejnym chłopakiem miało być podobnie...
   Drew Callahan jest uniwersytecką legendą futbolu. Z uwagi na rozwiązłość dziewczyny to właśnie ją wybrał, by złożyć jej zaskakującą propozycję: przez tydzień ma udawać jego dziewczynę za należytą opłatą. Tylko dziewczynę na pokaz, bez żadnych zbliżeń.
   Szybko, łatwo i przyjemnie? Nic bardziej mylnego...
   Jaki sekret skrywa Drew? Czy Fable jest w stanie udźwignąć jeszcze więcej problemów? Co się wydarzy przez ten tydzień?

Motyw udawanej dziewczyny jest częstym spotykanym układem w powieściach new adult. Zawsze wszystko rozbija się o motywację osoby, która wychodzi z tematem.
   Tym razem zupełnie nie byłam pewna o co chodziło głównemu bohaterowi. Nie mogłam go rozgryźć. Ale w momencie pierwszego dnia udawanej pary przeczuwałam o co może chodzić i niestety zgadłam. Dlaczego niestety? Bo to było totalnie szokujące i zaskakujące. Tak samo jak kolejny sekret, który również był bardzo łatwo do odkrycia i równie zatrważający. OMG!!!
   Dosłownie zostałam zmiażdżona. Poruszona przez autorkę tematyka zawsze wywołuje we mnie ogrom emocji. Ta niesprawiedliwość losu. Bolesne i druzgoczące.
    Bardzo dobra kreacja bohaterów. Fable i Drew dostali wszystkie pożądane cechy charakteru by zmierzyć się z samym sobą, osobami związanymi przez tydzień na pozór zwykłym układem i demonami przeszłości.
   Relacja Drew i Fable została ładnie podsycana i rozkrecana. Sytuacja się przyjemnie zagęszczała a sceny uniesień zdecydowanie były erotyczne i gorące.
    Ale mam jedno małe zastrzeżenie. Na tak ciężki wybrany temat zwiany z głównym bohaterem książka zdecydowanie jest zbyt skąpa. Zbyt krótka. Zabrakło mi głębszej analizy jego sytuacji życiowej. Przeszłości.
   Jak również mam jedną nieścisłość. Na imprezie Fable nie miała gdzie schować telefonu ale papierosa już tak? I jeszcze przecież musiała go jakoś zapalić. Oj, należałoby to wyjaśnić.
    Ciężka, przytłaczająca książka z nadzieją, której nić jest tak cienka jak pajęcza sieć. Wystarczy jeden silniejszy podmuch wiatru by ją zerwać a tym samym, by zalążek szczęścia uciekł w przestrzeń.
   Lektura dostarczyła mi wielu wrażeń i jeśli tylko będę miała okazję przeczytać kontynuację to na pewno po nią sięgnę. Koniecznie muszę poznać ciąg dalszy wydarzeń. Szczególnie po tak zaskakującym finale i wydarzeniach, które, jakby nie było, wgniotły mnie w fotel.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2023-04-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

,,Tylko głupiec potyka się o to, co jest za nim".

Fable Maguire nigdy nie miała łatwo, życie dało jej nieźle popalić. Z braku pieniędzy i czasu nie mogła pójść na studia. Ciężko pracuje barze, aby utrzymać brata i matkę alkoholiczkę, którą nic oprócz własnych przyjemności nie interesuje. Jej miejsce pracy często odwiedzają studenci, dziewczyna nie ma wśród nich dobrej opinii. Aby odreagować i zapomnieć często daje się ponieść chwili, uprawiając seks z przygodnie poznanymi kolesiami. Kiedy zwraca się do niej Drew Callahan, dziewczyna jest przekonana, że chce od niej tylko jednego. Jej zdziwienie jest całkiem spore, gdy chłopak składa jej dość dziwną propozycję. Mają udawać, że są razem, Fable ma mu towarzyszyć w spotkaniu rodzinnym podczas święta dziękczynienia. Perspektywa zarobienia trzech tysięcy jest kusząca, po zastanowieniu Fable przyjmuje propozycję. Wszystko układa się po ich myśli do czasu, aż do głosu zaczynają dochodzić uczucia.

Moje kolejne, przyjemne spotkanie z autorką. Fabuła umiejętnie poprowadzona, wciąga i niesie emocje, przenosi nas w trudny pokomplikowany świat młodych ludzi. Narracja toczy się z perspektywy naszej pary, dokładnie widzimy co im w duszy gra. Fable i Drew do obojga poczułam sporą sympatię, oboje mają za sobą nieciekawą przeszłość. Fable bardzo się stara, aby jej brat miał zapewnione dobre warunki, poczucie bezpieczeństwa, dziewczyna jest odpowiedzialna, na bok zepchnęła swoje marzenia i pragnienia. Drew pozornie wydaje się zwyczajnym chłopakiem, wraz z rozwojem wydarzeń możemy poznać jego przeszłość, jego przeżycia z traumatycznego dzieciństwa.

Relacja naszej pary od początku jest dość nieoczywista, on składa jej propozycję, którą ona przyjmuje. To ma być dla obydwu stron czysty interes, układ. Z jednej strony bardzo różnią się od siebie, pochodzą z zupełnie różnych światów, a z drugiej łączy ich więcej niż mogliby przypuszczać. Ich początkowo chłodna, wyważona relacja, zaczyna się zmieniać. Rozmowy wiele wyjaśniają, stopniowo przychodzi zaufanie. Dzieciństwo, bolesne przeżycia, trudne mierzenie się z jego konsekwencjami. Samotność pośród ludzi, przygniatające problemy, smutek, poczucie winy. Potrzeba wybaczenie przede wszystkim sobie, aby móc z czystym sercem ruszyć do przodu i budować szczęśliwy związek.

Powieść liczy sobie zaledwie dwieście stron, ale pozostawia w sercu spory wydźwięk. Porusza i skłania do refleksji. I to zakończenie... uch. Z niecierpliwością czekam na kontynuację. Polecam.

,,Ten facet po­ja­wił się w moim życiu nie bez po­wo­du. Ja w jego rów­nież. Może mamy sobie na­wza­jem pomóc"

Fable Maguire jest jedną z tych dziewczyn , które łatwo można zaciągnąć do łóżka. Jest młoda osobą , która pochodzi z biedniejszej rodziny . W domu się nie przelewa, mama ciagle spożywa alkohol i przyprowadza nowych partnerów. Wiec Fable dba oto żeby jej młodszy brat nie wpadł z złe towarzystwo. Nie stać ją na dalsza naukę wiec pracuje w barze. Pewnego wieczoru po pracy czeka na nią Drew Callahan.

Uniwersytecka legenda futbolu ,dziewczyna początkowo myśli ,że przyszedł do niej w konkretnym jednym celu. Pomimo zaskoczenia, chłopak wychodzi z propozycja żeby pojechała z nim do jego rodzinnego domu na Święto Dziękczynienia . Miałaby udawać jego dziewczynę przez tydzień i dostanie za to pieniądze. Fable nie kryje zaskoczenia lecz proponowana suma ułatwiłaby życie jej i bratu na kilka miesięcy.

Drew zapewnia ze spaliby w osobnych pomieszczeniach jedynie odgrywali by role przy jego najbliższych. Kusząca propozycja zostaje wcielona w życie. Wszystko początkowo wydawało się proste do czasu ,aż nie dotarli na miejsce. Spotykają się zupełnie dwa inne światy. Rodzinny dom Drew jest pełny bogactwa lecz kryje w sobie wiele mroku. Jakie tajemnice skrywa ta rodzina? Jaka role faktycznie odegra Fable i czy zrobi to ze szczerej miłości?

Książka ma ponad 200 stron wiec jest idealna na popołudniowe czytanie. Czytało się bardzo przyjemnie i szybko. Początkowo myślałam ze to romansidło, ale ta książka od samego początku pokazuje ze nie znajdziemy w niej słodyczy . Jest to historia o demonach przeszłości i to tych najmroczniejszych , o próbie zaufania , strachu i nadzieji. Jest to książka , której zakończenia spodziewałam się już w połowie lecz gdy doszło do niego, wzbudziło nie małe emocje. Bardzo emocjonująca i wzruszająca historia. Czuje niedosyt i wyczekuje kontynuacji.

Zanim sięgnęłam po pierwszą część cyklu "One Week Girlfriend" zupełnie nie znałam twórczości Monicy Murphy, chociaż autorka ma na swoim koncie już ponad dwadzieścia książek.

Czy zatem moja pierwsza styczność z autorką okazała się strzałem w dziesiątkę? W sam środek może nie, ponieważ książki, które otrzymują ode mnie najwyższą z możliwych ocen, muszą mnie naprawdę porwać pod wieloma względami, ale myślę, że "One Week Girlfriend" to naprawdę dobra historia, chociaż jak dla mnie zdecydowanie za krótka.

Fable Maguire to kolejna młoda kobieta, której życie do tej pory nie rozpieszczało. Nie poszła na studia, ponieważ nie ma na nie ani pieniędzy, ani czasu. Dziewczyna pracuje w barze, aby jakoś utrzymać siebie, brata i matkę alkoholiczkę, którą bardziej od własnych dzieci, interesują miłosne podboje. Fable nie ma zbyt dobrej reputacji, wśród licznej grupy studentów, którzy odwiedzają, jej miejsce pracy, ponieważ nieraz wybierała przygodny seks, jako formę odreagowania i odcięcia się od szarej rzeczywistości.

Dlatego, gdy pewnego dnia uczelniana gwiazda futbolu -- Drew Callahan czeka na nią pod pracą, dziewczyna jest przekonana, że chłopak chce ją zaciągnąć do łóżka. Jednak w rzeczywistości młody mężczyzna proponuje jej pewien intratny układ. Chce, aby Fable udawała jego dziewczynę i towarzyszyła mu w rodzinnym domu podczas święta Dziękczynienia. Chociaż Fable jest zaskoczona propozycją chłopaka, perspektywa zarobienia trzech tysięcy dolarów w zaledwie tydzień, ostatecznie sprawia, że dziewczyna zgadza się zostać jego udawaną dziewczyną.

Czy wspólny wyjazd zbliży do siebie głównych bohaterów? I jaki wpływ na dalsze życie Fable i Drew będą miały traumatyczne przeżycia z przeszłości chłopaka? Tego dowiecie się, sięgając po pierwszy tom cyklu "One Week Girlfriend".

Muszę przyznać, że spodziewałam się typowej historii z motywem udawanej relacji. Jednak Monica Murphy naprawdę zaskoczyła mnie ukrytymi motywami, jakimi kierował się Drew. Zupełnie nie spodziewałam się, że ten młody mężczyzna, nosi w sobie tak wiele bólu (spowodowanego traumami z dzieciństwa),z którym musi mierzyć się każdego dnia. Proponując Fable udawaną relację, zupełnie nie spodziewał się, że kobieta może okazać się lekiem na całe zło, które w sobie nosi.

Książka, mimo że ma ledwo dwieście stron, naprawdę mnie poruszyła i urzekła. Jej zakończenie skłania czytelnika do zastanowienia się nad tym, czy świat, w którym żyjemy, jest kolorowy czy jednak czarno-biały. Dlaczego czasami jest tak zepsuty i popaprany, a jednocześnie dając nadzieję na to, że człowiek może poradzić sobie nawet z największą traumą, gdy tylko ma obok siebie odpowiednią osobę. Dlatego jestem strasznie ciekawa, jak potoczą się dalsze losy Fable i Drew, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę ich historii.

A Million Kisses in Your Lifetime
Monica Murphy0
Okładka ksiązki - A Million Kisses in Your Lifetime

Dla fanów Punk 57, Przybranego brata, Dręczyciela oraz Rywala! Niezwykle wyczekiwana zagraniczna premiera! Wren Beaumont zdecydowanie ma powody, by czuć...

Things I Wanted to Say, But Never Did
Monica Murphy0
Okładka ksiązki - Things I Wanted to Say, But Never Did

Powieść autorki A Million Kisses in Your Lifetime! Summer Savage właśnie zmieniła szkołę i rozpoczęła naukę w elitarnym Lancaster Prep. Dziewczyna nie...