reklama

One za tym stoją

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2012-03-08
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788377790649
Liczba stron: 224

Ocena: 5 (1 głosów)

Osiem kobiet. Różne historie, różne charaktery, różne pasje. Ale pasja jest tym właśnie, co je łączy. I jeszcze coś: to dzięki nim w Polsce żyje się przyjemniej – smaczniej jemy, czytamy świetne książki, taniej rozmawiamy przez telefon, słuchamy dobrej muzyki, lepiej się ubieramy, oglądamy więcej polskich filmów, łamiemy obyczajowe tabu. Wreszcie – coraz odważniej sięgamy po swoje prawa.

Agnieszka Kręglicka, Beata Stasińska, Anna Streżyńska, Kayah, Irmina Kubiak, Agnieszka Odorowicz, Ewa Wanat i Beata Stelmach opowiadają o swojej drodze do sukcesu, o upadkach i marzeniach. Obok ich głosów słyszymy komentarze przyjaciół, członków rodzin, współpracowników, podwładnych, niekiedy konkurentów.

Każda z tych opowieści jest sama w sobie fascynująca, ale razem dają sumę doświadczeń i przeżyć prawdziwych kobiet, tu i teraz. Te kobiety żyją w Polsce na początku XXI wieku. To jest prawda o nich i wielu, wielu innych.

Opowiedziane historie zebrała dziewiąta kobieta – Aleksandra Boćkowska – dziennikarka i redaktorka związana z ELLE (wcześniej  „Gazeta Wyborcza”, „Newsweeku” i „Pani”).

Kup książkę One za tym stoją

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Być kobietą, być kobietą   Jak wywodzi nam Freud, kobieta pragnie czegoś wręcz przeciwnego, niż myśli lub mówi, co, jak dobrze się temu przyjrzeć, nie jest wcale czymś przerażającym, jeśli zważyć że mężczyzna, jak wywodzą nasi rodzimi uczeni w piśmie, ulega z kolei dyktatowi swego narządu płciowego lub trawiennego – pisał Carlos Ruiz Zafón. Są jednak kobiety, które wcale nie muszą uciekać się do tego typu sztuczek, a swoim hartem ducha, pracowitością i determinacją wzbudzają powszechny podziw oraz szacunek. Co więcej: ich działanie nie tylko pozwala utrzymać rodziny, ale kobiety te, zajmując się pracą twórczą – niezależnie od obranej dziedziny  – pozytywnie wpływają na swoje otoczenie. Ich przykład pokazuje, że kobiety wcale nie są słabszą płcią, bowiem jeśli chodzi o wykształcenie, już od dawna nie tylko dorównują one, ale nawet przewyższają mężczyzn, zaś kompetencje oraz właściwa kobietom empatia i spokój pozwalają zarządzać zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi przedsiębiorstwami.   O kobietach właśnie, tych silnych, konsekwentnych w swoich wyborach i pochłoniętych swoimi pasjami, wciągająco pisze Aleksandra Boćkowska. One za tym stoją to pozycja wyjątkowa i wspaniały prezent nie tylko dla kobiet, ale również dla męskiej części populacji, by wszyscy mogli przekonać się, że połączenie urody i inteligencji nie jest wcale tak rzadkie ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - One za tym stoją

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

O mężczyznach. Którzy osiągnęli sukces w jakiekolwiek dziedzinie życia słyszy się i mówi bardzo często. O kobietach , które wyróżniają się nie mniejszymi umiejętnościami i osiągnięciami mówi się dużo rzadziej. Wynika to chyba ze stereotypu o podziale ról w życiu społecznym. Jakie to smutne, gdyż badania naukowców dowodzą, że kobiety często bywają bardziej efektywne i lepiej wykształcone niż większość mężczyzn. Kobiety muszą i czynią to doskonale brną do przodu , mimo licznych przeszkód, które ograniczają ich działania.

Tezę, że kobiety mogą i chcą więcej potwierdza Aleksandra Boćkowska, która jest autorką książki pt. :”One za tym stoją” Jest to pozycja poświęcona kobietom i tylko im. Bohaterki z którymi rozmawia autorka są niezwykłe, indywidualne i charyzmatyczne w swojej pracy, która jest dla nich pasją , często zmusza do licznych poświęceń, ale sprawia, że czują spełnienie i chęć do dalszej samorealizacji.

Bohaterkami „One za tym stoją „ są:

1.Beata Stasińska, która jest wydawcą, prezesem wydawnictwa W.A.B. 

2.Beata Stelmach, która od 2011 r. jest wiceministrem spraw zagranicznych oraz jest działaczką Kongresu Kobiet.

3.Agnieszka Kręglicka-restauratorka. Jej program kulinarny, który prowadzi wraz z bratem można obejrzec na kuchnia.tv.

4.Agnieszka Odorowicz- dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filnowej.

5.Anna Streżyńska- w latach 2006-2012 prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To ona wywalczyła, że ceny Internetu o 70%.

6.Irmina Kubiak jest współtwórczynią FashionPhilosophy Fashion Week Poland , która promuję polskich projektantów.

7.Kayah , w2iadomo –wokalistka, producentka, współwłaścicielka wytwórni płytowej Kayax.

8.Ewa Wanat, która jest redaktorką naczelną Radia Tok FM.

Osiem kobiet, osiem fascynujących historii. Historia- każda inna , a jednocześnie tak podobna do siebie. Każda z tych ośmiu kobiet opowiada Aleksandrze Boćkowskiej o swojej drodze do miejsca, w którym są w chwili obecnej. Opowiadają , jaki wysiłek wymaga etap samorealizacji i spełnianie marzeń, pogodzenie spraw rodzinnych z pracą, która często wymaga 120 % ich czasu. Opowiadają jak wielokrotnie muszą łamać tematy tabu i walczyć, by przestano je postrzegać przez pryzmat płci. Jednocześnie muszą walczyć nie tylko ze środowiskiem zawodowym, które nie ukrywajmy jest zdominowane przez mężczyzn, ale walczą również z własną potrzebą perfekcjonizmu i słabościami.

O bohaterkach również opowiadają ich bliscy , przyjaciele oraz współpracownicy. Nie jest to wyłącznie obraz tych ośmiu kobiet sukcesu, ale jest to ułamek obrazu każdej z nas matek, żon i pracownic.

Link do opinii
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2015-11-15, Przeczytałam, Sprzedam / wymienię,
Inne książki autora
To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL
Aleksandra Boćkowska 0
Okładka ksiązki - To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL

Z jednej strony byli projektanci, którzy chcieli ubierać Polaków jak paryżan. Z drugiej było państwo, które chciało ubierać Polaków...

Można wybierać. 4 czerwca 1989
Aleksandra Boćkowska 0
Okładka ksiązki - Można wybierać. 4 czerwca 1989

Reporterska opowieść o 4 czerwca 1989 roku - o dniu pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z perspektywy niedużych miast i drobnych...

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje