Operacja Singe

Wenezuela, rok 2013. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu wspólnie z CIA mają zinfiltrować tajemnicze obiekty znajdujące się na Karaibach. Sytuacja komplikuje się, gdy Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka natykają się na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskich służb. Amerykanie podejrzewają, że wpływy Rosjan sięgać mogą nawet samej Centrali na Miłobędzkiej.

Łodyna musi sprawdzić jeszcze jeden trop. Wszystko wskazuje na to, że na jednej z wysp ukryte zostały materiały przywiezione tam przez jednego z żołnierzy z armii Andersa. Tajne dokumenty, które zaginęły tuż po 1939 roku, w trakcie wojny stały się obiektem szpiegowskiej rozgrywki na Bliskim Wschodzie. Zawartość paczki, w której znalazły się również ryciny Albrechta Dürera, może przechylić szalę na arenie politycznej blisko siedemdziesiąt lat po zakończeniu wojny.

Pętla wokół Łodyny zacieśnia się jeszcze bardziej - po zakończonej misji w Bagdadzie wszedł w posiadanie listy, którą zainteresowani są zarówno Rosjanie, jak i Amerykanie. Osaczony z każdej strony, niepewny, czy pogłoski o krecie w polskim wywiadzie okażą się prawdziwe, Łodyna musi zdecydować, co zrobić dalej. Z każdym dniem niebezpieczeństwo wzrasta.

Kontynuacja bestsellerowej Operacji Rafael. Marcin Faliński i Marek Kozubal po mistrzowsku konstruują szpiegowską intrygę. Bogate w historyczne i polityczne detale Wenezuela, Wiedeń, Bliski Wschód czy Rumunia stają się areną międzynarodowej wywiadowczej rozgrywki.

Informacje dodatkowe o Operacja Singe:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-10-28

Kup książkę Operacja Singe

Operacja Singe - opinie o książce

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2021-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Marcin Faliński z Markiem Kozubalem tworzą znakomity duet. Jeszcze kilka lat temu bym poważnie wątpił, że taka zgrana współpraca jest możliwa. Powieść„Operacja Singe” jest kontynuacją pierwszej powieści „Operacja Rafael”. Współczesne służby specjalne a w tle ich historyczne poprzedniczki. Oczywiście nie brakuje tu zdrad na najwyższych szczeblach władzy, jest wojenne bohaterstwo, żal do sojuszników za sprzedanie Polski Stalinowi na żer.

Avatar użytkownika - Moniskaczyta
Moniskaczyta
Przeczytane:2020-12-08, Ocena: 4, Przeczytałam,

Lubicie powieści szpiegowskie?? Ja lubię i zawsze je z przyjemnością czytam.

"Operacja Singe" to kontynuacja przygód mjr Łodyny. Poprzedniej części nie czytałam, więc nie mam porównania.

Jednak jeśli chodzi o tę część to mi się podobała. Fabuła jest ciekawa i intrygująca. Przedwojenne dokumenty, szpiegowskie intrygi i rozgrywka trwająca od pokoleń. Historia wciąga od samego początku, trzyma w napięciu do końca. A zakończenie jest intrygujące.

Oj dzieje się, dzieje. Na pewno nie będziecie się nudzić z tą książką. Brawa dla autorów za świetną powieść, która warta jest polecenia.
_____________________________

Historia wciągająca, rzuca światło na wiele spraw, o których zwykli mieszkańcy kraju nie wiedzą.

"Operacja Singe"

Marcin Faliński Marek Kozubal Wydawnictwo Czarna Owca

"Operacja Singe" jest kontynuacją bestsellerowej książki "Operacja Rafael". Lubicie szpiegowskie intrygi, niesamowite tajemnice, które ciągnął się od wielu pokoleń? To dobrze trafiliście. Jak piszą autorzy, nie trzeba czytać pierwszej części, żeby zrozumieć drugą część. Mi zajęło trochę czasu za nim zrozumiałam o co tutaj chodzi. Mimo wszystko powieść bardzo mi się podobała i z przyjemnością sięgnę po pierwszy tom. Uwielbiam szpiegowskie powieści. Tutaj przeplatają się lata 1939-1943, 2013, 1961 i tak dalej. Lubicie przeskoki w latach i miejscach? Akcja powieści również przenosi się po różnych krajach i miejscowościach. Czasami można się lekko zgubić, dlatego chwilę zajęło mi odnalezienie się w tej powieści. Macki Rosjan również sięgają w tej powieści. Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu oraz CIA mają dotrzeć i dowiedzieć się więcej o tajemniczych obiektach znajdujących się na Karaibach. Główni bohaterowie książki wpadają na funkcjonariuszy rosyjskiej służby. Co oni tam robią? Tego dowiecie się czytając powieść "Operacja Singe".
Jest jeszcze inny trop. Jeden z żołnierzy Andersa ukrył na wyspie tajemnicze materiały. Co to za materiały i komu mogą zaszkodzić? Do czego to wszystko może doprowadzić? Czy główny bohater Marcin Ładoga przeżyje misję i odkryje kto jest kretem w polskim wywiadzie?
Jak ta powieść się zakończy? Czy przeżyjecie szok? Tego wam nie powiem, bo nie chcę popsuć wam niespodzianki.

Książka przez te przeskoki w czasie i miejscu nie jest łatwa i lekka. Możecie się trochę zagubić, tak jak ja. Mimo wszystko z czystym sercem mogę polecić "Operację Singe". I taka moja rada lepiej przeczytajcie najpierw pierwszy tom. Wtedy łatwiej wam będzie zrozumieć ten tom.

Ogromne brawa dla autorów. Wykonaliście kawał dobrej roboty.

Moja ocena 8/10.

To bardzo udana kontynuacja "Operacji Rafael", spokojnie można ją przeczytać bez znajomości pierwszej części, ale to od niej polecam zacząć lekturę. Ta mi się bardziej podobała, mniej jest tutaj fachowej terminologii przez co czytanie jej nie wymaga większego skupienia.
Historia ta to częściowo oparty na faktach thriller historyczno-szpiegowski. Akcja tej książki rozgrywa się w trzech płaszczyznach czasowych: czas II Wojny Światowej, czas Zimnej wojny oraz czasy współczesne.
Oficerowie polskiego wywiadu, Łodyna wraz z Sierpecką we współpracy z CIA badają tajemnicze obiekty na Karaibach... Okazuje się, że nie tylko oni tam są, ale i Rosjanie... Czy to przypadek? Napięcie rośnie, dochodzi do starć agencji wywiadowczych...
Poszukiwanie tajnych dokumentów, które zaginęły po 1939 roku, na które chrapkę ma wiele państw, bo nawet po latach mogą mieć wpływ na historię... Smaczku tej historii dodaje wątek poszukiwania zaginionych rycin Albrechta Dürera...
"Operacja Singe" jest bardzo dobrze dopracowaną książką, każda płaszczyzna czasowa jest wiarygodnie odzwierciedlona. Niełatwą rzeczą jest przedstawienie pracy wywiadu podczas wojennej zawieruchy. Fajny obraz dynamicznej, pełnej intryg działalności współczesnych służb wywiadowczych na arenie międzynarodowej. Bez historii nie ma teraźniejszości, gdyby nie podjęte w przeszłości rywalizacje polityczne i militarne obraz współczesnego świata byłby zupełnie inny...
Ta książka jest świetną czytelniczą wycieczką w różne zakątki na świecie, a nietuzinkowi bohaterowie i mnogość intryg sprawia, że nie da się przy niej nudzić. Zakończenie zaskakuje i daje nadzieję na dalszy ciąg. Jestem pod wrażeniem dokonanego przez autorów researchu. Polecam

Milusha
Marek Kozubal0
Okładka ksiązki - Milusha

Rok 2022. Polski geolog zostaje porwany w Iraku, a następnie przerzucony przez grupę bojowników szyickich do Iranu. Bojówka, za którą stoją irackie służby...

Operacja Rafael
Marek Kozubal0
Okładka ksiązki - Operacja Rafael

"Wciągająca powieść szpiegowska z bezcennym obrazem w tle." Vincent V. Severski Oficer polskiego wywiadu, major Łodyna, zostaje wysłany do Bagdadu, by...