Opór

Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Resist
Tłumaczenie: Olgierd Maj

Tom 1 cyklu Niegodziwe rozgrywki

Ryker Lockhart to bez wątpienia bardzo przystojny i bogaty mężczyzna. Jednak jego profesja powinna wzbudzać w kobietach nieufność: Ryker jest znanym i wziętym prawnikiem, specjalizującym się w sprawach rozwodowych. Zawodowe wywlekanie brudów nie byłoby może problemem dla bardziej osobistej relacji, gdyby nie to, że po bliższym poznaniu mężczyzna okazywał się zimnym draniem. Przystojnym i inteligentnym, ale wciąż aroganckim i paskudnym typem. Wiązanie się z kimś takim to nigdy nie jest dobry pomysł.

Vaughn z całą pewnością wykluczała jakąkolwiek relację z kimś takim jak Ryker. Była zbyt niezależna i odważna, do tego miała wybujały temperament. A dodatkowo na głowie bardzo konkretne zobowiązania. Zdrowy rozsądek podpowiadał jej, że jeśli pozwoli temu facetowi wkroczyć w swoje życie, w krótkim czasie może stracić wszystko, co z takim wysiłkiem zbudowała. Niestety, dziewczyna nie zawsze słuchała zdrowego rozsądku. Spotkała się z Rykerem, który dla osiągnięcia swoich celów posunął się do szantażu. Ona jednak dostrzegła w nim coś, co sprawiło, że zamiast się wycofać, postanowiła podjąć ryzykowną grę.

Łamanie własnych zasad i uleganie takim typom rzadko kiedy prowadzi do szczęśliwego finału. Vaughn i Ryker nie mogli przecież pozostać obojętni wobec siebie. Oboje mieli silne charaktery i żelazną wolę. Żadne nie zamierzało cofnąć się ani o krok. Tylko jak długo można stawiać opór rosnącej namiętności? I jak grać zgodnie z zasadami, gdy na horyzoncie pojawia się widmo katastrofy, a sytuacja wymyka się spod kontroli?

To przecież tylko gra, nieprawdaż?

Opinie o książce - Opór

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2021-06-09, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2020-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Po książki K. Bromberg zawsze sięgam z wielką przyjemnością. Jedne podobają mi się bardziej, inne mniej, ale zawsze jestem zadowolona z lektury i świetnie się bawię podczas czytania.

W przypadku „Oporu” nie było inaczej. Już od samego początku zostałam wciągnięta w tę historię, a kiedy tylko skończyłam czytać kłębował się we mnie jedynie bałagan emocji. Od radości i szczęścia, po gniew, złość i frustrację. Dwa silne charaktery i niesamowite połączenie między nimi sprawiły, że jest intensywnie do ostatnich stron. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć co nas czeka na kolejnej stronie, nie mówiąc już o tym, w jaki sposób ta książka się skończy. Autorka bawi się z nami, wodzi za nos, dając nadzieję, by za chwilę wszystko zburzyć, ale to jest właśnie najlepsze. Nie mamy czasu się nudzić, i z wielkim zaangażowaniem przewracamy strony czekając na rozwój wydarzeń. A dzieje się mnóstwo, nie mamy nawet czasu złapać chwili oddechu. Bromberg świetnie buduje napięcie, ale mimo tego nie jesteśmy w stanie przygotować się na zakończenie jakie miało tu miejsce. Czułam się jakby ktoś dosłownie kopnął mnie w brzuch, totalnie nie spodziewałam się cliffhangera i to jeszcze w takiej postaci! Mam już swoje przypuszczenia dlaczego tak się stało, dlatego niecierpliwie czekam na kolejny tom. Polecam!

Kup książkę Opór

Hard Beat. Taniec nad otchłanią
K. Bromberg0
Okładka ksiązki - Hard Beat. Taniec nad otchłanią

W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone! Życie korespondenta wojennego Tannera Thomasa zmienia się bezpowrotnie, gdy podczas jednej z reporterskich...

Sweet Ache: Krew gęstsza od wody
K. Bromberg0
Okładka ksiązki - Sweet Ache: Krew gęstsza od wody

Książka, którą trzymasz w dłoni, jest kolejną powieścią z serii „Driven” pióra K. Bromberg. Opowiedziana w „Driven”...

Kudłata
Hwang Sun-mi