Opowiadania do chichotania

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2018-11-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7551-592-3
Liczba stron: 88
Ilustracje: Iwona Cała

Ocena: 5 (1 głosów)

Długo oczekiwana kolejna część przygód Tomka. Jak zwykle zabawne i pełne wdzięku opowiadania o codziennych sprawach , które widziane oczyma przedszkolaka nabierają nieoczekiwanych kolorów. Zakładanie butów, wyprawa na basen czy gra w piłkę bywają niezwykle emocjonujące, a rozważania o tym, co śni się psu, a co tacie, i jak ukryć słodycze przed kolegą łakomczuchem albo plamę na obrusie przed wzrokiem babci, prowadzą do wielu zabawnych sytuacji.

Dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Kup książkę Opowiadania do chichotania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:,
Tomek jest przedszkolakiem. Jak to dzieci, wciąż pakuje się w śmieszne, choć czasem kłopotliwe sytuacje. Nawet zwykłe zakładanie zimowych butów może się okazać zabawną przygodą. Świat wciąż jest dla niego tajemniczy. Próbuje go sobie wyjaśnić dziecięcą logiką. Pewne sprawy są dla niego oczywiste. Tylko czemu mama czy tato tego nie rozumieją? Cóż – wzdycha nieraz Tomek – niektórych rzeczy nie da się wytłumaczyć dorosłym. Oni nie rozumieją... Zgodnie z obietnicą w tytule, nieraz chichotałam w czasie lektury. Wiele opowiadań jest nieodparcie śmiesznych. Bawią nie tylko perypetie Tomka, ale i jego sposób myślenia. Najbardziej brzuch mnie bolał ze śmiechu po "Snach" i "Walizce". Zdarzają się jednak także momenty ściskające wzruszeniem za gardło. Rzucone mimochodem zdanie w opowieści o przechadzce jesiennej, że Tomek lubi, gdy mama się nie spieszy i mówi do niego, nie do telefonu. Wiele dzieci zapracowanych wiecznie rodziców mogłoby się pod tym stwierdzeniem podpisać. Pierwsza miłość (niestety, nasz bohater jest u dziewczynki czwarty w kolejce do zakochania). Przepiękne opowiadanie o kamyku – pocieszycielu. Lektura dla małych i dużych. Przedszkolaki odnajdą tu bliskie sobie sprawy, pośmieją się albo czasem zamyślą. Dorośli natomiast  przypomną sobie, jak się widzi i przeżywa świat w dzieciństwie. dr Kalina Beluch ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Opowiadania do chichotania

Avatar użytkownika - zaczytana_emigra
zaczytana_emigra
Przeczytane:2019-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Bohaterem opowiadań jest Tomek, mały łobuz i wesoły przedszkolak. W swoim młodziutkim życiu, przeżywa różne historie, o których nawet nie śniło się dorosłym. Raz są przerażające, innym razem takie normalne, jak codzienne życie, ale za każdym razem jest śmiesznie! Z Tomkiem jak z każdym przedszkolakiem, nie można się nudzić.

Tym razem chłopiec opowiada i przedszkolu i butach - historyjka całkiem znana z różnych grup nauczycielskich ;) O sprytnej babci i dziurze w obrusie, o wyjeździe taty do pracy, czy grze w piłkę nożną. Opowieści jest naprawdę wiele i każdy znajdzie taką, która jest mu znana i bliska.

Jaka jest książeczka w odbiorze? Dzieci słuchają. Są bardzo, bardzo zainteresowane. Dopytują, planują, czasem poprawiają chłopca czy zwracają uwagę na jego błędy i złe/mylne zachowania. Maluchy ją po prostu uwielbiają!

A dorośli? Cóż... Dorośli się śmieją do łez :)) Dlatego, że te historie dla dzieci są niesamowite, ale dla nas - rodziców - są one znane, często spotykane, realne. Chociaż w momencie kiedy się z nimi stykamy, czujemy złość, zdenerwowanie, bezsilność, gdy emocje dotykające bezpośrednio nas opadną, jest śmiech. Niektóre sytuacje są naprawdę komiczne :)
Mnie zdarzyło się nie raz głośno roześmiać, na co moje dzieci popatrzyły jak na człowieka z kosmosu, a ich miny wyrażały pytanie "Ale o co Ci chodzi mamo?" :D

Link do opinii
Inne książki autora
Moja córka, Malala
Renata Piątkowska; 0
Okładka ksiązki - Moja córka, Malala

...

Gang słodziaków
Renata Piątkowska; 0
Okładka ksiązki - Gang słodziaków

...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje