Opowiadania do chichotania

Długo oczekiwana kolejna część przygód Tomka. Jak zwykle zabawne i pełne wdzięku opowiadania o codziennych sprawach , które widziane oczyma przedszkolaka nabierają nieoczekiwanych kolorów. Zakładanie butów, wyprawa na basen czy gra w piłkę bywają niezwykle emocjonujące, a rozważania o tym, co śni się psu, a co tacie, i jak ukryć słodycze przed kolegą łakomczuchem albo plamę na obrusie przed wzrokiem babci, prowadzą do wielu zabawnych sytuacji.

Dla dzieci w wieku 3-7 lat.

Informacje dodatkowe o Opowiadania do chichotania:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2018-11-21
ISBN: 978-83-7551-592-3
Ilustracje:Iwona Cała

Kup książkę Opowiadania do chichotania

Opowiadania do chichotania - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_emigra
zaczytana_emigra
Przeczytane:2019-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Bohaterem opowiadań jest Tomek, mały łobuz i wesoły przedszkolak. W swoim młodziutkim życiu, przeżywa różne historie, o których nawet nie śniło się dorosłym. Raz są przerażające, innym razem takie normalne, jak codzienne życie, ale za każdym razem jest śmiesznie! Z Tomkiem jak z każdym przedszkolakiem, nie można się nudzić.

Tym razem chłopiec opowiada i przedszkolu i butach - historyjka całkiem znana z różnych grup nauczycielskich ;) O sprytnej babci i dziurze w obrusie, o wyjeździe taty do pracy, czy grze w piłkę nożną. Opowieści jest naprawdę wiele i każdy znajdzie taką, która jest mu znana i bliska.

Jaka jest książeczka w odbiorze? Dzieci słuchają. Są bardzo, bardzo zainteresowane. Dopytują, planują, czasem poprawiają chłopca czy zwracają uwagę na jego błędy i złe/mylne zachowania. Maluchy ją po prostu uwielbiają!

A dorośli? Cóż... Dorośli się śmieją do łez :)) Dlatego, że te historie dla dzieci są niesamowite, ale dla nas - rodziców - są one znane, często spotykane, realne. Chociaż w momencie kiedy się z nimi stykamy, czujemy złość, zdenerwowanie, bezsilność, gdy emocje dotykające bezpośrednio nas opadną, jest śmiech. Niektóre sytuacje są naprawdę komiczne :)
Mnie zdarzyło się nie raz głośno roześmiać, na co moje dzieci popatrzyły jak na człowieka z kosmosu, a ich miny wyrażały pytanie "Ale o co Ci chodzi mamo?" :D

Wieloryb
Renata Piątkowska0
Okładka ksiązki - Wieloryb

Czy w szkolnej ławce może siedzieć wieloryb? Okazuje się, że tak. Czy wiecie, jak to jest nosić takie przezwisko, a do tego mieć wielką ciotkę z małym...

Mruk, opowiadania o kotkach, kotach i kociskach
Renata Piątkowska0
Okładka ksiązki - Mruk, opowiadania o kotkach, kotach i kociskach

Kota nie oszukasz - jak poczuje dobrego człowieka, to przyjdzie. Będzie przyjazny, cierpliwy, aż ukoi płacz dziecka. Kot wie, że trzeba zawiadomić domowników...

Forget Me Not
Julie Soto