Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2019-11-13

Składak Romek, Jednokółko i Motorynka zapraszają w podróż! W muzeum poznamy welocypedy i bicykle, pościgamy się z rowerami szosowymi, na rowerach miejskich odwiedzimy Holandię, a na skuterach Włochy, rowerami transportowymi przewieziemy ładunek, na hulajnogach zrobimy szalone akrobacje, wybierzemy się na górską wycieczkę, targi motocyklowe i żużel. Trzeba będzie zajechać też do serwisu... Na szczęście w rowerowej osadzie znajdziemy czas na odpoczynek i prawdziwą grę. Kaski na głowy! Drogi rowerowe czekają!

,,Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach" to wspaniała książka do czytania i oglądania. Ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, pobudza zainteresowanie światem, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Artur Nowicki - jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

Marcin Brykczyński (ur. 1946) - ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W ,,Naszej Księgarni" poeta wydał m.in. ,,Białego niedźwiedzia, czarną krowę" (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, ,,Skąd się biorą dzieci" oraz ,,Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta". Jest także autorem wierszowanych zagadek do książek z serii ,,Opowiem ci, mamo".

Kup książkę Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach

Opinie o książce - Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach

Jak się nie bać gramatyki? Gramatycznych zasad kilka by je poznać, starczy chwilka
Marcin Brykczyński0
Okładka ksiązki - Jak się nie bać gramatyki? Gramatycznych zasad kilka  by je poznać, starczy chwilka

Jak gramatycznych zasad się nie bać? Chyba po prostu poznać je trzeba. Tę rzecz ułatwi prosta zasada, by zasad uczyć się na przykładach, ...

Jak się nie bać ortografii. Kto próbuje, ten potrafi.
Marcin Brykczyński0
Okładka ksiązki - Jak się nie bać ortografii. Kto próbuje, ten potrafi.

Jak się nie bać ortografii? Ta książka to nie nauka, która bawi ? to zabawa, która uczy! Rymowane, łatwe do zapamiętania defincje, przykłady i dyktanda...

Schronisko dla ludzi
Wojciech Szlęzak