Opowieści z Avonlea

Tom 0.1 cyklu Ania z Zielonego Wzgórza

Dwanaście dowcipnych i poruszających opowiadań rozgrywających się na Wyspie Księcia Edwarda, gdzie dorastała Ania Shirley. Tym razem nie tylko Ania będzie główną bohaterką. Swoje pięć minut otrzymają inni mieszkańcy Avonlea. Wszystkich ich łączy jedno: tęsknota za prawdziwą miłością.

Informacje dodatkowe o Opowieści z Avonlea:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-12-16
Tytuł oryginału: Chronicles of Avonlea
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Ewa Fiszer

Kup książkę Opowieści z Avonlea

Opowieści z Avonlea - opinie o książce

Zbiorek opowiadań dziejących się w Avonlea i okolicach ilustrujące życie mieszkańców. Większość z nich ma miejsce, gdy Ania Shirley już dorosła, ale przed akcją z ostatnich tomów przygód jej i jej rodziny. Sama bohaterka pojawia się chwilowo tylko w pierwszym opowiadaniu, w innych, lecz nie we wszystkich bywa wspominana, a to jako uczennica miejscowej szkoły, a to jako mieszkanka miasteczka. Książka ta posiada nieco inny klimat niż seria o Ani. Właściwie to mogła by być oddzielnym tworem, niepowiązanym z serią. Widać, że autorka trochę na siłę upchała ten świat w Avonlea. Ale same opowiadania są całkiem sympatyczne. Jedne mnie rozweseliły, inne zasmuciły. Ale ogólnie pozostawiły całkiem miłe wrażenie.
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka składa się z dwunastu opowiadań.Są one pełne humoru przez co książka była bardzo fajna.W książce występowało dużo bohaterów.Książka była bardzo fajna i szybko się ja czytało.
Powieść ponadczasowa. Warto przeczytać wszystkie części przedstawiające życie rudowłosej wrażliwej dziewczyny.
Avatar użytkownika - anoola
dayna15
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, z_Przeczytałam przed 2013,
Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza. Czytam po angielsku
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Anne of Green Gables. Ania z Zielonego Wzgórza. Czytam po angielsku

Skuteczna nauka przez czytanie. Let's read! Matthew i Marilla postanawiają adoptować chłopca, który pomoże im w pracy w gospodarstwie. Jednak w wyniku...

Anne z Redmondu
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Anne z Redmondu

Trzeci tom przygód rudowłosej Anne Shirley w znakomitym przekładzie Anny Bańkowskiej.   Anne ma już osiemnaście lat. W końcu zostawia za sobą rodzinny...