Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie.

Opowieści z kraju nad Wilią, autorstwa Anny Koprowskiej-Głowackiej, to zbiór ponad dwudziestu baśni litewskich, odwołujących się do dawnych podań oraz legend. Wszystkie opowieści zostały zaczerpnięte ze źródeł etnograficznych, opracowane pod względem językowym i uwspółcześnione. W niektórych legendach autorka nadała bohaterom imiona, aby stali się bliżsi polskim czytelnikom. Każda historia stanowi zamkniętą całość, posiada odrębną fabułę oraz pouczający morał.

Ta fascynująca lektura, dzięki której możemy poznać dziedzictwo kulturowe naszych litewskich sąsiadów, zabiera wyobraźnię do krainy zielonych, umajonych wzgórz, gęstych lasów, błękitnych rzek, tajemniczych bohaterów, potężnych królów i zaklętych księżniczek.

Ponadto, tym co wyróżnia książkę spośród innych publikacji tego typu, są wyjątkowe ilustracje Justyny Sokołowskiej, będące doskonałym uzupełnieniem dla wciągającej treści.

Informacje dodatkowe o Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie.:

Wydawnictwo: Bosz
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Inne

Kup książkę Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie.

Opowieści z kraju nad Wilią. Baśnie i legendy litewskie. - opinie o książce

Legendy i opowieści z czasów wojen polsko-szwedzkich
Anna Koprowska-Głowacka0
Okładka ksiązki - Legendy i opowieści z czasów wojen polsko-szwedzkich

To książka, która łączy legendy i historię. Każda z przedstawionych w niej opowieści przenosi nas do XVII wieku, w czasy wojen ze Szwecją. Podczas tej...