Origami dwojga istnień i psa

Duże pieniądze, nielegalne interesy i polityczne machinacje to tło, na którym rozgrywa się historia miłości dwojga ludzi po przejściach - byłej policjantki i byłego bankowca.

Ona boi się zaangażować, bo już raz uciekła sprzed ołtarza mężczyźnie, który traktował ją jak swoją własność. On odchodząc z firmy zabiera dokumenty kompromitujące Partię i Zarząd Banku. Ci, którym publikacja tych materiałów mogłaby zagrozić, dążą do ich odzyskania. W efekcie ich przestępczych działań Maciej dwukrotnie ociera się o śmierć. Bożenę prześladuje natomiast wspomnienie gangstera, którego zastrzeliła. Wprawdzie dla wszystkich wokół, włącznie z prokuraturą, jest jasne, że nie mogła postąpić inaczej, by uratować życie partnera, to kobieta nie umie pogodzić się z tym, że odebrała komuś życie.

"Origami dwojga istnień i psa" to opowieść o życiu dwojga dojrzałych ludzi, o zbrodni, traumach i koszmarach. I o psie, który nieświadomie połączył bohaterów.

Informacje dodatkowe o Origami dwojga istnień i psa:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2020-06-12
ISBN: 978-83-8119-648-2

Tagi: rumunia

Kup książkę Origami dwojga istnień i psa

Origami dwojga istnień i psa - opinie o książce

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-05-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam na półce, Ebook,

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Krzysztofa i przyznam, że po niezachęcającym początku, później akcja rozwinęła się na tyle, iż nie mogłam się oderwać od tej historii.

Trochę przerażała mnie ta liczba opisów jednak z drugiej strony były one tak napisane, iż bez żadnego problemu mogłam sobie wszystko wyobrazić i niemalże uczestniczyć w tym wszystkim.

Najważniejszym przekazem jaki jest zawarty w tej książce jest to, że życie mamy tylko jedno i powinniśmy je doceniać. Należy cieszyć się nawet z najdrobniejszych rzeczy.

Ważna w naszym życiu jest również obecność drugiego człowieka, którego obdarzamy zaufaniem, którego kochamy. I nie ważny jest wiek. Najważniejsza jest miłość.

W tej historii znajdziemy również wiele innych trudnych tematów takich jak na przykład: depresja, przemoc rodzinna, układy w interesach.

Ważną role w tej książkę odgrywa również pies, który nie miał lekko u wcześniejszego właściciela, tak możemy sądzić po jego zachowaniu. Przyznam, że fascynujące jest to jak zwierzak potrafi wyczuć nastrój i dobre bądź złe zamiary człowieka. Szczerze powiedziawszy gdyby nie psiak i nasi bohaterowie się nie poznali, to nie byłoby całej tej książki.

Jest to pierwsza książka w moich rękach, która porusza temat ekonomiczno-polityczny. Temat ciężki i nie każdego może on interesować. Jednak autor opisuje wszystko lekkim językiem (bez skomplikowanych ekonomicznych zwrotów), co sprawia, że czyta się tę historie dosyć szybko.

Może nie ocenie tej książki maksymalnie, jednak muszę przyznać, iż ma coś w sobie, co sprawiło, że nie mogłam się od niej uwolnić.

PRZEDREMIEROWO

„Origami dwojga istnień i psa” opowiada o dojrzałej miłości, która musi pokonać demony tkwiące w podświadomości i wpuścić do życia szczęście. To historia dwojga serc, które naznaczone piętnem przeszłości i realiami otaczającej ich rzeczywistości próbują złożyć ze swoich emocjonalnych kawałków piękną mozaikę. W tej wielowątkowej historii odnajdziemy elementy kryminalne, obyczajowe ale też spiskowe i erotyczne. Narracja trzecioosobowa pozwala na obserwowanie fabuły z różnych punktów widzenia. Przede wszystkim uwaga czytelnika skupia się na postaciach Macieja i Bożeny, ale też jej przyjaciółki Magdy, która w pewnym momencie odegra znaczącą rolę w złączeniu dwóch istnień, a właściwie trzech.

Na pierwszy plan wysuwa się miłość, która jest w stanie pokonać wszelkie demony przeszłości. Nie bez znaczenia jest tu obecność uroczego stworzenia, które swoim radosnym merdaniem ogona, poszczekiwaniem i charakterkiem potrafi dostrzec to, czego człowiek nie raz nie zauważa.

Pierścionek z cyrkonią
Krzysztof Piotr Łabenda0
Okładka ksiązki - Pierścionek z cyrkonią

Piotra Bonerskiego poznajemy tuż po tym, jak zostaje wdowcem. Jest zmęczony emocjami towarzyszącymi mu przez ostatnie dni oraz przeżyciami minionych lat...

Miasteczko Pomroka
Krzysztof Piotr Łabenda 0
Okładka ksiązki - Miasteczko Pomroka

Opowieść o meandrach i mrokach ludzkiego umysłu, o pragnieniu miłości, które bywa tak silne, że popycha do zbrodni.Wielowarstwowa powieść utrzymana...