Ornitologia terapeutyczna. Ptaki- zdrowie- psychika

"Książka jest zbiorem esejów, przygotowanych z bardzo rzetelną i wszechstronną podbudową naukową. Wyjaśnia związki pomiędzy naszym zdrowiem a przyrodą. Skierowana jest do osób otwartych na nowe informacje i chcących zrozumieć siebie, jak i otaczający świat. Nie jest podręcznikiem, choć warto mieć ją pod ręką. Pisana była na kilku poziomach: zarówno naukowym, jak i wynikającym z doświadczeń w prowadzeniu obserwacji ptaków i ludzi. Podejmowana tematyka to nowość w psychiatrii, a przy okazji także wskazanie, że poza klasycznymi metodami psychoterapii i farmakoterapii, możliwe do zastosowania są inne metody pomocy pacjentom. Książka zawiera sporo zaleceń, od tych najprostszych, by po prostu wyjść w teren i przyglądać się ptakom, po gatunkowe zalecenia - na przykład wsłuchiwanie się w głos kukułki czy odtwarzanie specjalnych utworów muzycznych wykorzystujących ptasie motywy."

Informacje dodatkowe o Ornitologia terapeutyczna. Ptaki- zdrowie- psychika:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Tagi: ornitologia ptaki psychika Zdrowie psychiczne psychologia emocje spektrum autyzmu autyzm bezsenność depresja mindfulness

Kup książkę Ornitologia terapeutyczna. Ptaki- zdrowie- psychika