Ósme przykazanie

Anne Holt odkrywa przed nami najmroczniejsze oblicze Skandynawii.

Komisarz Hanne Wilhelmsen prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa żony prokuratora okręgowego. Zwłoki kobiety zostały brutalnie okaleczone, głowę odcięto od ciała. Wszystko wskazuje na to, że zbrodni dokonał mąż ofiary. Hanne nie może jednak w to uwierzyć, ale jest osamotniona w swoim przekonaniu o niewinności podejrzanego. Śledztwo komplikują wydarzenia pozornie niemające związku ze sprawą. Pojawia się kolejna ofiara z odciętą głową. W trakcie jednego z najtrudniejszych dochodzeń w swojej karierze Hanne musi się również zmierzyć z ogromnymi problemami w życiu osobistym.

Ta powieść stawia włosy na głowie, a świetnie skonstruowana fabuła jest pełna ekscytujących zwrotów akcji. Po raz kolejny Anne Holt obroniła tytuł norweskiej królowej kryminałów.

Blekinge Läns Tidning

Najlepsza powieść Anne Holt!

VG

Anne Holt ukończyła prawo na Uniwersytecie w Oslo. Pracowała jako dziennikarka w telewizji, młodszy prokurator policji w Oslo, a następnie prowadziła własną praktykę adwokacką. W latach 19961997 była ministrem sprawiedliwości w Norwegii. Jako pisarka zadebiutowała w roku 1993. Dwie serie jej kryminałów cieszą się ogromną popularnością i zostały przetłumaczone na 25 języków. W 2012 r. została laureatką Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru.

Ósme przykazanie to piąta część cyklu z komisarz Hanne Wilhelmsen.

Informacje dodatkowe o Ósme przykazanie:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-04-18

Kup książkę Ósme przykazanie

Ósme przykazanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-07-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Tym razem autorka nie zachwyciła mnie. Bardziej skoncentrowała się na stanie emocjonalnym komisarz Hanny Wilhelma, a prowadzone śledztwo było gdzieś w tle.
Avatar użytkownika - anatola
anatola
Przeczytane:2013-06-18, Ocena: 3, Przeczytałam,
Jak dla mnie Holt pisze nudne kryminały.
Avatar użytkownika - PannaPinko
PannaPinko
Przeczytane:2013-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w roku 2013,
Książka intryguje i wbija w fotel; nic dziwnego, skoro główny podejrzany o odcięcie głowy własnej żonie utrzymuje, że mordercą jest człowiek nieżyjący od poniedziałku. Do tego element pedofilii, machlojek, szantażu; wszystko tworzy splątany łańcuch ludzi, których lepiej nie znać.

Wciągający kryminał pełen zagadek, z której główną jest ta, jak nieboszczyk mógł zabić. Czy podejrzany tylko to wymyślił, czy cała zbrodnia była szczegółowo zaplanowaną intrygą? Dodatkowo pojawiają się inne wątki, zaburzające całą linię obrony i nadające śledztwu nowych kierunków. Moim zdaniem całość ciekawie ujęta. Na plus wątki psychologiczne dotyczące bohaterów.

Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2018-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Śmierć demona
Anne Holt0
Okładka ksiązki - Śmierć demona

Trzecia część znakomitego cyklu o detektyw Hanne Wilhelmsen. W prowadzonym przez Armię Zbawienia domu dziecka zostaje brutalnie zamordowana wychowawczyni...

Ślepa bogini
Anne Holt0
Okładka ksiązki - Ślepa bogini

W Oslo, nad rzeką Aker, policja znajduje martwego narkomana z raną postrzałową. Jego śmierć nie trafia na nagłówki gazet. Dopiero gdy kilka dni później...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;