Ostatni gwóźdź

Numer 1 na szwedzkich i norweskich listach bestsellerów

Mroczny i zaskakujący thriller pióra jednego z najciekawszych współczesnych skandynawskich pisarzy.

Szantażował. Molestował. Gwałcił. Szedł po trupach, aż wspiął się na szczyt. Jest podłym człowiekiem. Nazywa się Kim Sleizner i pracuje jako szef wydziału zabójstw kopenhaskiej policji.

Dunja Hougaard zeszła do podziemia, by na własną rękę prowadzić śledztwo w sprawie swojego byłego szefa. Z pomocą swoich ludzi miesiącami gromadziła informacje. A gdy pewnego dnia na dnie morza u wybrzeży Kopenhagi zostają znalezione uwięzione w samochodzie zwłoki wysokiego urzędnika wywiadu operacyjnego policji oraz nieznanej młodej kobiety, nareszcie nadchodzi czas na zastawienie sideł. Najważniejsze pytanie brzmi, kto w nie wpadnie.

Tymczasem w Helsingborgu, po drugiej stronie cieśniny Sund, szwedzki policjant Fabian Risk otrzymuje wiadomość, która wszystko odmienia.

Ostatni gwóźdź to szósta - i ostatnia - część w serii o Fabianie Risku i jego walce ze szwedzką przestępczością, kontynuująca wątki podjęte w X sposobach na śmierć. Poprzednie tomy sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy i zostały wydane w ponad trzydziestu krajach.

Stefan Ahnhem - szwedzki scenarzysta telewizyjny i filmowy, pracował m.in. przy takich produkcjach, jak Wallander czy Inspektor Irene Huss. Jako pisarz zadebiutował w 2014 doskonale przyjętym thrillerem Ofiara bez twarzy, który stanowił początek serii o Fabianie Risku. Otrzymał za niego Crimetime Specsavers Award. Rok później ukazał się jej drugi tom, Dziewiąty grób, a w następnych latach Osiemnaście stopni poniżej zera, Motyw X oraz X sposobów na śmierć.

Informacje dodatkowe o Ostatni gwóźdź:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-07-13
Tytuł oryginału: Den Sista Spiken

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Ostatni gwóźdź

Ostatni gwóźdź - opinie o książce

Rewelacyjne zamknięcie cyklu. Dunja prowadzi wojnę z Kinem Sleiznerem, który po trupach zdobywał szczeble kariery i został szefem wydziału zabójstw.

Fabian dostaje wiadomość o śmierci syna. Chce poznać prawdę o okolicznościach tej tragedii.

Odnaleziony na dnie morza samochód z ofiarami otwiera drzwi do rozwiązania sprawy.

Co lub kto łączy wszystkie wątki?

Świetnie skonstruowana fabuła, nagłe zwroty akcji. Szczerze polecam całą serię.

Motyw X
Stefan Ahnhem0
Okładka ksiązki - Motyw X

Ogarnięty obezwładniającym poczuciem winy Fabian Risk udaje się na zasłużony urlop, by zająć się rodziną, a szczególnie leżącą w śpiączce Matildą. Tymczasem...

Ofiara bez twarzy
Stefan Ahnhem0
Okładka ksiązki - Ofiara bez twarzy

W szkolnej pracowni stolarskiej zostają znalezione zwłoki brutalnie zamordowanego nauczyciela. Obok ciała leży stare zdjęcie klasowe z przekreśloną głową...