Ostatni król Osten Ard (Tom 1). Korona z czarodrzewu

Pierwszy tom cyklu ,,Ostatni król Osten Ard"

Król Simon i królowa Miriamele dzierżą Wielkie Berło Osten Ard od trzech dziesięcioleci. Razem brali udział w wielu wojnach, żadna jednak nie była tak tragiczna jak ta, w której zwyciężyli we wczesnej młodości: wojna z nieumarłym Królem Burz i sprzymierzonymi z nim nieśmiertelnymi Nornami. Te lata nie minęły bez wyzwań i bólu. Para monarsza przeżyła wielką tragedię - utratę jedynego dziecka Johna Josui, teraz jednak zawisł nad nimi jeszcze poważniejszy kryzys. Najniebezpieczniejsza sojuszniczka Króla Burz, wiekowa władczyni Nornów, przebudziła się z długiego snu w głębi dalekiej Burzowej Góry. Jak cały jej lud, Utuk'ku dyszy żądzą zemsty na zwycięskich śmiertelnikach. Aby zwiększyć swoje szanse, chce odnaleźć koronę z czarodrzewu, której tajemnicy nie zna nikt poza samą Utuk'ku i jej najważniejszymi wodzami.

Władców Osten Ard zaczynają prześladować zagrażające pokojowi siły, które powinny pozostać historią. Zło jednak nigdy nie umiera.

Opinie o trylogii Tada Williamsa ,,Pamięć, Smutek i Cierń"

Jedna z moich ulubionych serii fantasy.- George R.R. Martin.

Tad Williams to mistrz w opowiadaniu historii, a ten cykl to jego arcydzieło.- Brandon Sanderson Przełomowy cykl, wytyczył drogę wielu autorom piszącym fantasy, ze mną włącznie.- Patrick Rothfuss, autor bestsellerowego cyklu ,,Kroniki królobójcy"

to jedna z najwspanialszych serii fantasy wszech czasów.- Christopher Paolini, autor Eragona.

Williams pisze tak, jakby nigdy nie opuścił świata Osten Ard.- B&N Sci-Fi Fantasy Blog.

Czytelnicy, którzy uwielbiają zatracać się w długich, skomplikowanych opowieściach epickiej fantasy, będą w swoim żywiole.- ,,Locus"

Szczególnie godne polecenia. Williams wykorzystuje wiele mitologii w tle swojej epickiej fantasy (...), fabuła nasycona politycznymi intrygami i silnymi bohaterami.- ,,Library Journal"

Informacje dodatkowe o Ostatni król Osten Ard (Tom 1). Korona z czarodrzewu:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-10-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

WRÓG PRZEBUDZONY

Tad Williams wraca z nową serią. Choć powiedzieć, że „Korona czarodrzewu” jest czymś nowym byłoby kłamstwem: owszem, rzecz śmiało można czytać bez znajomości jakichkolwiek innych prac autora, jednak należy pamiętać, że to jednocześnie swoista kontynuacja jego wcześniejszego cyklu „Pamięć, Smutek i Cierń”. Nieważne jednak czy jesteście długoletnimi fanami pisarza, czy też chcielibyście od tej książki zacząć swoją przygodę z nim, jeśli lubicie epickie fantasy, nie pożałujecie lektury.

Akcja powieści toczy się trzydzieści lat po wydarzeniach „Wieży Zielonego Anioła”. Osten Ard wciąż rządzą król Simon i królowa Miriamele, ale pojawiają się problemy, które mogą zmienić wszystko. Oczywiście na gorsze. Ze snu bowiem przebudza się właśnie Utuk’ku, sojuszniczka Króla Burz, z którym władcy Osten Ard stoczyli przed laty najgorszą z wojen. Teraz wróg jednak może zgotować im coś jeszcze gorszego. Nie dość, że lud Utuk’ku jest równie rządny zemsty na ludziach, co ona sama, to jeszcze Utuk’ku chce odnaleźć koronę z czarodrzewu, która przechyli szalę zwycięstwa na jej korzyść. A tymczasem w Osten Ard zaczyna źle się dziać…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/10/korona-z-czarodrzewu-tad-williams.html

Kamień Rozstania
Tad Williams0
Okładka ksiązki - Kamień Rozstania

W kontynuacji Smoczego Tronu Tad Williams znów przenosi nas do udręczonego świata ludzi, trolli Qanuc i Sithów - świata, w którym panują czarna magia...

Powrót cienia
Tad Williams0
Okładka ksiązki - Powrót cienia

TOM 3 MARCHII CIENIA\r\n\r\nToczy się walka o zamek Marchii Południowej pomiędzy nieśmiertelnymi Quarami a obłąkanym autarchą państwa Xis. W tym samym...