Ostatni oddech

Idealna randka, która zamienia się w koszmar.

Na śmietniku zostaje znalezione ciało dziewczyny. Choć detektyw Erika Foster zjawia się na miejscu jako jedna z pierwszych, to nie jej zostaje przydzielona sprawa morderstwa.

Wciąż walcząc o miejsce w zespole śledczym, Foster i tak angażuje się w dochodzenie. Szybko odkrywa powiązania ze sprawą zabójstwa sprzed czterech miesięcy. Wtedy również ktoś porzucił zwłoki kobiety w podobnym miejscu. Dodatkowo obie ofiary miały identyczne rany.

Wszystko wskazuje na to, że chowający się za fałszywymi tożsamościami morderca śledzi i wabi swoje ofiary korzystając z Internetu. Erika musi więc znaleźć człowieka, który zdaje się mieć tysiące twarzy, a żadna z nich nie jest prawdziwa.

Tymczasem zostaje porwana kolejna dziewczyna. Foster i jej zespół muszą ją znaleźć, zanim zabójca zrealizuje swój upiorny, sadystyczny plan.

,,Ostatni oddech" trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Nie odłożysz tej książki aż do dramatycznego finału!

Informacje dodatkowe o Ostatni oddech:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2018-08-22

Kup książkę Ostatni oddech

Ostatni oddech - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2023-03-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Dobrze mi zrobiła przerwa od tego autora i jego książek, teraz mam szersze  spojrzenie z dystansu na "Ostatni oddech" i powiem, że bardzo mi się podoba to co widzę ?. Mimo iż nadal nie zapałałam do Eriki Foster jakąś wielką sympatią, to jednak doceniam jej zaangażowanie w śledztwo, do którego się pchała drzwiami i oknami.

Dość szybko dowiadujemy się, kto jest czarnym charakterem, i nie ma tutaj jakiegoś zawrotnego mylenia tropów, pokazane jest za to, mordercze śledztwo, przeraźliwe zmęczenie detektywów i to, że morderca, jak kameleon, wciąż zmienia swoje "twarze" i dosłownie i w przenośni. Trochę mi w zakończeniu zabrakło, nie tyle motywacji sprawcy, bo tego można się domyśleć, ile wyjaśnienia sposobu uśmiercania ofiar. Dlaczego właśnie tak, a nie inaczej.

Autor, dodatkowo w swojej książce uczula czytelników na to,  w jaki sposób jesteśmy obecni w mediach społecznościowych, bo: "Nigdy nie wiadomo, kto patrzy..."

W kontenerze na śmieci znaleziono ciało dziewczyny. Wkrótce dochodzi do podobnych odkryć. Przed Eriką Foster bardzo trudne śledztwo. Książka trzyma w napięciu. Polecam.

Avatar użytkownika - Gryzelda
Gryzelda
Przeczytane:2021-02-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Seria o Erice jest jedną z moich ulubionych i tym razem znowu się nie zawiodłam.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2018-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Detektyw Erika Foster po ostatnich wydarzeniach zostaje odsunięta od zespołu śledczego.

Kiedy na śmietniku zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny to właśnie Erika jako pierwsza znajduje się na miejscu tego zdarzenia. Wszystko wskazuje na to że mamy doczynienia z seryjnym mordercą, ponieważ podobny przypadek miał już miejsce w przeszłości. Morderca umawia się z dziewczynami przez internet, podając się za zupełnie inną osobę niż jest w rzeczywistości. Kobiety, które poszły na randkę z nieznajomym już nigdy z niej nie wróciły.

Autor w ciekawy sposób zwraca nam uwag na ciemną stronę internetu i mediów społecznościowych. Musimy uważać na to co udostępniamy i publikujemy ponieważ nigdy nie możemy być pewni, kto na obserwuje.

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2018-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Świetna kolejna części perypetii inspektor Eryki Foster w londyńskim wydziale zabójstw. Tym razem pani inspektor poszukuje seryjnego zabójce kobiet, który porzuca swoje ofiary w śmietnikach. Morderca jest sprytny, nie zostawia śladów. Do czasu.. Książka wciąga niesamowicie, pochłania się kolejne strony i rozdziały, czekając aż zabójcy podwinie sie noga i zostanie złapany.

Mroczna toń
Robert Bryndza0
Okładka ksiązki - Mroczna toń

Wrzucone do wody ciało natychmiast zaczęło opadać na dno. Miała tam leżeć w spokoju jeszcze przez wiele lat, ale nad nią, na lądzie, rozpoczął się właśnie...

Dziewczyna w lodzie
ROBERT BRYNDZA0
Okładka ksiązki - Dziewczyna w lodzie

Jej oczy szeroko otwarte. Usta rozchylone, jak gdyby miała przemówić. Ciało zamarznięte w lodzie. A to dopiero początek. Kiedy młody chłopak odkrywa...