Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-01-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788324084265
Liczba stron: 336

Ocena: 5 (1 głosów)

Zima 1945 - II wojna światowa ma się ku końcowi. Polacy, którzy przybywają na Dolny Śląsk, natrafiają na poniemieckie ,,skarby". W domowych skrytkach i depozytach znajdują dzieła sztuki, odkrywają porcelanę i biżuterię zamurowane w ścianach domów.

Joanna Lamparska wchodzi do hermetycznego świata poszukiwaczy. W archiwach odnajduje dramatyczne historie zbrodni dokonanych dla złota, śledzi mafię handlującą dokumentami oficerów SS, rozmawia z dziećmi ,,strażników skarbów". Razem z czytelnikami eksploruje podziemne obiekty i pałace, w których ukryte zostały dzieła sztuki. Pokazuje, że po zakończeniu II wojny światowej walka wcale nie ustała. Rozpoczyna się wyścig z czasem w ,,polskiej gorączce skarbów".

Choć trudno w to uwierzyć, wszystkie historie opisane w tej książce wydarzyły się naprawdę.

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Kup książkę Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów

Rzadko sięgam po reportaż, po książki historyczne jeszcze rzadziej. „Ostatni świadek” to doskonałe połączenie reportażu i powieści historycznej. To książka, którą czyta się jednym tchem.

Joanna Lamparska to dziennikarka, która interesuje się poniemieckimi skarbami, Dolnym Śląskiem, historią. W swojej najnowszej książce opowiada o czasach powojennych, o uciekających Niemcach, ukrywanych skarbach i o odnajdywaniu tych skarbów przez Rosjan czy Polaków. To niesamowite, niewiarygodne opowieści (Autorka przekonuje, że wszystkie opisane historie są prawdziwe!), które czyta się jak najlepszą sensację!

Wszyscy fani Dolnego Śląska, miłośnicy historii, ale też lubiący ciekawe historie powinni sięgnąć po tę książkę. Naprawdę warto!

Link do opinii
Inne książki autora
Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa
Joanna Lamparska0
Okładka ksiązki - Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa

Rok 1945 Pod koniec II wojny światowej z Wrocławia wyrusza pociąg z tajemniczym ładunkiem. Nie wiadomo, co wiezie, być może dzieła sztuki, dokumenty,...

Tajemnice, zamki, podziemia
Joanna Lamparska0
Okładka ksiązki - Tajemnice, zamki, podziemia

Pierwszy, kompleksowy przewodnik po dolnośląskich zamkach, pałacach i ich tajemnicach. Z każdym zabytkiem wiążą się opowieści o ukrytych w nim skarbach...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy