Ostatnia z rodu Stanfieldów

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-06-06
Tytuł oryginału: LA DERNIERE DES STANFIELD

Porywająca podróż - przez Francję okupowaną od lata 1944 roku, Baltimore swobodnych lat 80. oraz Londyn i Montreal naszych czasów - do serca tajemnicy skrywanej przez trzy pokolenia

Eleanor-Rigby pracuje jako dziennikarka dla magazynu ,,National Geographic" i mieszka w Londynie. Pewnego poranka, po powrocie z podróży, otwiera anonimowy list, z którego dowiaduje sie, że jej matka ma kryminalną przeszłość.

List z podobnymi oskarżeniami pod adresem matki pewnego dnia otrzymuje także George-Harrison, ebenista mieszkający w Cantons-de-l'Est w Quebecu.

Eleanor-Rigby i George-Harrison się nie znają. Autor listów wyznacza każdemu z nich spotkanie w barze dla rybaków w porcie w Baltimore i zakazuje mówić komukolwiek o tej historii.

W Baltimore nie ma jednak adresata listu. Jest za to wiszące na ścianie zdjęcie dwóch matek razem, z czasów gdy miały po 30 lat. Co je łączy? Jaką zbrodnię popełniły? Kim jest ,,życzliwy" i jakie ma zamiary?

,,Oszałamiająca!" Le Parisien

,,Powieść napisana ręką mistrza". Librairie Cheminant

,,Marc Levy zawsze lubował się w rodzinnych sekretach. Ale teraz przeszedł samego siebie".Josyane Savigneau

Kup książkę Ostatnia z rodu Stanfieldów

Opinie o książce - Ostatnia z rodu Stanfieldów

Avatar użytkownika - Emma81
Emma81
Przeczytane:2019-09-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2019, Mam,

Marc Levy serwuje nam opowieść o miłości, w którą zręcznie wplata tajemnicę, rodzinną intrygę sięgającą dwa pokolenia wstecz oraz realistyczny opis Francji w czasach okupacji. Wszystko to łączy wątkiem dwoch tajemniczych listów, które otrzymują w podobnym czasie dwie zupełnie sobie obce osoby. Listy są pisane przez tą samą osobę i sugerują, że matki obojga adresatów mają kryminalną przeszłość. Czy bohaterowie powieści podejmą tę grę i spróbują rozwikłać zagadkę przeszłości??

Marc Levy umiejętnie przeplata rozważania różnych postaci w poszczególnych rozdziałach, nadając książce lekkości i tajemniczości. Tym bardziej, że akcję umieszcza raz w roku 2016, raz w 1980, to znów w 1944. Trójtorowość prowadzenia narracji przybliża czytelnikowi rozwiązanie zagadki, jeszcze zanim bohaterowie do niego ostatecznie dotrą. Czytałam z prawdziwą przyjemnością.

Jeszcze się spotkamy
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Jeszcze się spotkamy

Francuska "powieść roku" 2005. 11 tygodni na pierwszym miejscu list bestsellerów i ponad 700 tys. sprzedanych egzemplarzy. Powrót romantycznych...

Moi przyjaciele, moje kochanki
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Moi przyjaciele, moje kochanki

Książki Marca Levy`ego sprzedają się we Francji w kilkusettysięcznych nakładach jest też chętnie tłumaczony na inne języki. Pisarz wyspecjalizował się...

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;