Oszukana. Audiobook

Ktoś, kto zna mroczną prawdę, czuwa...

Kate Linville, policjantka pracująca w Scotland Yardzie, czuje, że odebrano jej szczęśliwe życie. Ojciec był jedyną osobą, którą ta nieśmiała i samotna kobieta tak naprawdę kochała, więc kiedy zostaje w brutalny sposób zamordowany w swoim domu, Kate traci ostatnie oparcie. Policjantka nie ufa uzależnionemu od alkoholu miejscowemu śledczemu, dlatego postanawia sama rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni. Z czasem coraz bardziej przekonuje się, że przeszłość ojca była ułudą, a on zupełnie innym człowiekiem niż ten, za którego uważała go przez całe życie...

W tym samym czasie pewna londyńska rodzina wyrusza na upragnione wakacje. Jonas Crane, znany scenarzysta, wraz z żoną i synem wyjeżdża na torfowiska, by wśród ciszy i spokoju pokonać grożące mu wypalenie zawodowe. Żadne z nich nie przypuszcza, że za sprawą historii zamordowanego ojca Kate znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Zbiegły zbrodniarz szuka bowiem dobrego schronienia...

,,Mistrzowsko opowiedziana historia". BUNTE

,,Książka, która przyprawi cię o dreszcze!" People

,,Charlotte Link stworzyła idealną mieszankę napięcia i emocji". FÜR SIE

Kup książkę Oszukana. Audiobook

Oszukana. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-08-03,

Emerytowany policjant Richard Linville zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Sprawę tej brutalnej zbrodni stara się rozwiązać miejscowy śledczy, który uzależniony jest od alkoholu - nadkomisarz Caleb Hale. Do sprawy włącza się także córka zamordowanego, Kate. Nie ufa ona nadkomisarzowi i stara się rozwikłać to śledztwo na własną rękę.

Kate nie może pogodzić się ze śmiercią ojca. Był on dla niej jedyną osobą, która ja bezgranicznie kochała i potrafiła mu zaufać. W miarę prowadzenia śledztwa na jaw wychodzą nowe fakty, które rzucają inne światło na dotychczasowe życie Richarda niż te, które znała Kate. Dowiemy się, jaką okrutną sprawę trzymał w tajemnicy ojciec przed swoją własną córką.

"Oszukana" to książka w sam raz dla tych, którzy uwielbiają dobry kryminał. Mamy tu stare, opuszczone domostwo na torfowych polach, niespokojne morze, pełne niepokoju burzowe chmury. Wydaje się, że gdzieś to już było, ale Charlotte Link przedstawiła to w swoim, wyjątkowym wydaniu.

Powieść prowadzona jest wielowątkowo. Z każdym rozdziałem coraz lepiej poznajemy bohaterów, ich przeszłość i motywację. Książka wydaje się być brutalna, trzymająca w napięciu. Szczególną uwagę zwróciłem na fakt, jak łączą się poszczególne wątki. Przeżyłem duże zaskoczenie. Emocje są gwarantowane. To dobra książka, która interesuje, lecz nie do końca porywa. Uważam jednak, że czas spędzony z tą pozycją nie jest stracony.

Oszukana kolejne spotkanie z moje z ta autorską. Zaczyna się od mocnego akcentu ktoś morduje policjanta, śledztwo nie posuwa się do przodu.Jego córka Kate która jest również policjantką postanawia sama rozwikłać tą zbrodnie. Ojciec który był jej najbliższą osobą jej przyjacielem i powiernikiem okazuje się kimś zupełnie innym musi poznać prawdę. To co o nim myślała przez całe woje życie okazuje się nieprawdą. Kim okaże się człowiek którego tak kochała, kto postanowił go zamordowac i co ukrywał? Śledztwo prowadzi policjant Caleb który miał problemy z alkoholem. Kate nie wieży że będzie on potrafił znaleźć morderce i prowadzi je na własną rękę. Giną klejne osoby z otoczenia jej ojca, okazuje sie ze ojciec mial romans.Czego się Kate jeszcze dowie o swoj ojcu? Mamy także drugi wątek rodziny Crenów która postanowiła adoptować małego chłopca, gdyż sami nie mogli mieć dzieci. Miała być to anonimowa adopcja, ale zostaly złamane zasady matka poznała rodziców adopcyjnych swojego dziecka? Czy to był błąd czy zosatną narażeni na wielekie niebezpieczeństwo? Jonas Crane przeżywa wyalenie zawodowe za radą swojego lekarza postanawia odciąc się od świata i wyjechać na zupełne odludzie by tam zregenrerować swoje siły, do świata bez dostępu do komórki i komputera. Przed wyjazdem odwiedza ich rodzona matka ich adopcyjnego syna Sammmego ze swoim nowych chłopakiem, który odrazu nie wzbudza ich sympatii. Czy wujazd na kompletne odludzie to dobry pomysł, czy będzie im coś groziło.Akcja toczy się dośc szybko, z każdą stroną nabiera coraz większego tempa. Historia jestswietnie napisana i wszystko zostaje dokladnie wyjasnione jak to bywa u Charlotte Link niczego nei zostawi tylko domysłom.Tytułowa Oszukana to nei tylko główna bohaterka oszukani zostajemy też my i jeszcze ktoś ale tego dowiecie się po przeczytaniu książki. Serdecznie polecam..
Bardzo lubię twórczość tej autorki. Ta książka nie zostanie moją ulubioną, ale nie jest zła. Początek trochę wolno się rozkręca, ale jak już nabiera tempa, to nie można przestać czytać. Są zagadki z przeszłości, wielu podejrzanych, wiele motywów zbrodni i kolejne trupy. W tle mamy sztukę filmową, jeden z bohaterów to autor scenariuszy, pojawia się też wątek wypalenia zawodowego artysty - bardzo ciekawy, choć poboczny. Polecam miłośnikom thrillerów psychologicznych.
Kolejna świetna książka Link. Ona nigdy nie zawodzi. Każda jej kolejna książka trzyma ten sam, wysoki,poziom.
Genialna, jak wszystkie inne książki

Mam szczęście do książek, bo "Oszukana" okazała się trafioną lekturą na początek roku. Charlotte Link to autorka, której książki czytam z zainteresowaniem i czekam na kolejne. Morderstwo policjanta i tajemnice. Bohaterka Kate Linville wzbudziła moją sympatię. W pewnych momentach przypominała czasem mnie. Odkrycie tajemnicy było sporym zaskoczeniem, bo nie wszystko było tak jakby się mogło wydawać. Nie przypadł mi do gustu nieco wątek homoseksualny. Na szczęście nie było o nim dużo. Jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterki.

Avatar użytkownika - Ola2911
Ola2911
Przeczytane:2021-03-12, Ocena: 4, Przeczytałam,

Oszukana czuję się ja. Przez samą siebie, ciągle wmawiając sobie, że kryminały to nie dla mnie, że mnie to nie bawi i w ogóle po co. Okazuje się, że jednak lubię, bawię się świetnie i potrafię się zaangażować w rozwiązywanie zagadki. A co! Kryminał pani Link czytał się świetnie, właściwie sam. Jest świetnie napisany. Co prawda zagadka była dość przewidywalna i bez trudu doszłam sama, kto jest winien, ale to nie to stanowi o sile tej książki. Ze względu na to, że to moje pierwsze spotkanie z autorką i nie znam reszty jej twórczości (a chętnie poznam), to w ocenie mam lekkość i świeżość. Nie muszę porównywać do innych pozycji. Wracając do sedna, siłą napędową tej książki i największą przyjemnością było czytanie o relacjach międzyludzkich. O relacji między córką a ojcem, tak sobie bliskich, a zupełnie obcych. I innych mniej ważnych relacjach też. Charlotte Link ma dar obserwacji i dar pokazania w prosty sposób tego, co trudne. Ciekawa jestem innych jej książek. Czy tylko ja tak mam, że w książkach głównie interesują mnie ludzie i relacje?

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2018-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Lekturę "Oszukanej" miałam zaplanowaną w późniejszym czasie. Dzięki zaproszeniu odsunęłam marcowy stosik i przeczytałam ją już teraz. Dzięki Emilly26 :)

Wracając do samej lektury, myślę, że powinna nosić tytuł: "Oszukane" lub "Oszukani", wszakże trzy bohaterki były zwodzone przez dłuższy czas. W konsekwencji też nie zawsze postępowały uczciwie. Jedna nie informowała innych o swoich działaniach, druga przekazywała poufne informacje, trzecia będąc narzędziem w rękach swojego partnera, współuczstniczyła w dokonywanych przez niego przestępstwach. Oszukiwani byli również policjanci. Niezły galimatias? Tak, ale to tylko wzmacniało klimat tej powieści.

Avatar użytkownika - Zabkowa
Przeczytane:2021-05-13, Ocena: 4, Przeczytałam,
Bez winy
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Bez winy

Sierżant Kate Linville podróżuje pociągiem do Yorku, gdy niespodziewanie zdjęta paniką współpasażerka prosi ją o pomoc: prześladuje ją obcy mężczyzna...

Niespokojne niebo
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Niespokojne niebo

Niemcy, lata 70. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale nadal jest twardą kobietą biznesu, zarządczynią majątku i głową rodziny. Jej relacje z córkami...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;