Oszukana

Krystyna to pisarka, autorka bestsellerów, szanowana kobieta, matka i wdowa. Ceni elegancję, dobre maniery i pozycję, jaką wypracowała sobie przez lata. Kiedy syn Kilian przedstawia jej Milenę – swoją ukochaną – starsza pani początkowo próbuje zaakceptować jego wybór. W celu lepszego poznania potencjalnej synowej namawia ją na wspólne stworzenie thrillera. Ten pomysł, choć nietypowy, wydaje się dziewczynie idealną szansą na zacieśnienie więzi z przyszłą teściową, a przy okazji świetną zabawą. Z upływem czasu jednak fabuła wymyka się spod kontroli, a akcja zaczyna mrozić krew w żyłach.

Milena chce się wycofać, ale pewnych umów nie da się zerwać…

Informacje dodatkowe o Oszukana:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-10-25
Tytuł oryginału: Oszukana

Tagi: morderstwo tajemnica intryga pisarki szantaż

Kup książkę Oszukana

Oszukana - opinie o książce

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2024-04-04, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 ksiązki 2024, Posiadam,

Ksiązka bardzo mi sie podobała.Wciąga,interesuje,zaskakuje a fabuła jest niekonwencjonalna.

Historia przedstawiona jest w dwóch strefach czasowych : rok 1979 i 2022.Mamy tu pięć bohaterów :Bogusię,Krystynę,Kazimerza,Marię i Kiliana ,oraz dwa morderstawa i tajemnicę,która nie miała nigdy ujrzeć świata słonecznego.

Krystyna to pisarka,która do napisania wspólnego thrillera zaprasza dziewczynę swojego syn Kiliana-Milenę.Dziewczynie wydaje się,że to świetny pomysł,by lepiej poznać swoją przyszłą teściową,z czasem jednak wszystko wymyka się spod kontroli..Milena chce się wycofać,jednak Krystyna ma na dziewczynę " haka" i tu zaczyna się historia,która momentami mrozi krew w żyłach.

Książka fajnie napisana,bez zbędnych opisów,wszystko jest na swoim miejscu a emocje są idealnie dawkowane.Zakończenie może zbyt przekombinowane ale polecam tę książkę .Mam nadzieję,że miło spędzicie z nią czas.

Autorka, której książki biorę w ciemno, gdy tylko widzę nową, w miarę możliwości przesuwam w kolejce wszystkie inne. Już na wstępie Wam powiem, że to kolejna genialna książka Karoliny, każda jest coraz lepsza, jedynie co się nie zmienia to zakończenie, zawsze mam w głowie kilka, a autorka tak się mną zabawi, zakręci, że zaskoczy zakończeniem, którego bym się nie spodziewała.

Krystyna, autorka poczytnych książek, ma wszystko, sławę, wspaniałe dzieci, oddanych ludzi wokół  siebie i pieniądze. Kiedy poznaje Milenę, narzeczoną swojego syna Kiliana jest nią tak zauroczona, że proponuje jej napisanie książki w duecie, opowiada dziewczynie o swojej śmiertelnej chorobie i boi się, że nie zdąży dokończyć książki. Czy na pewno o to chodzi Krystynie? Wspólne pisanie zaczyna wymykać się spod kontroli, Milena chce się wycofać, niestety umowa podpisana z Krystyna na to nie pozwala, a wokół dziewczyny zaczyna zaciskać się pętla. Kto tu kłamie, a kto mówi prawdę, a może każdy ma coś na sumieniu?

Po prostu przepadłam przy słuchaniu tej książki, nie mogłam się oderwać i gdybym mogła to bym nie spała, żeby tylko jak najszybciej poznać zakończenie. Karolina jak zwykle bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę, tworząc scenariusze na które ciężko jest wpaść. Powieść jest wielowątkowa jednak tak dobrze rozpisana, że nie da się w niej zgubić. Byłam zaskoczona, że bohaterka która chce ujawnić prawdę, sama nigdy nie ujawniła prawdy o sobie, swoją drogą dość ciekawą i zaskakująca. Nie wiem  jak autorka wpada na takie wątki ale wielki szacun za to, są tak dobrze opracowane i dopięte na ostatni guzik, że nie ma się do czego przyczepić.

Jeśli szukacie czegoś dobre, czego nie będziecie mogli odłożyć to sięgnijcie po ,,Oszukaną" a jednocześnie zachęcam poznać każdą z książek Karoliny.

Polecam

Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2023-10-31, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2023,

"Nie każdy pisarz ma coś na sumieniu, ale ci, którzy mają, piszą najlepiej."

Nie wiem, co na sumieniu ma Karolina Wójciak, ale biorąc pod uwagę jej umiejętności tworzenia historii, na pewno ma wiele do ukrycia. W towarzystwie jej książek zawsze przecieram oczy z niedowierzania, czytam kilka razy to samo zdanie upewniając się, że na pewno dobrze zrozumiałam jej przekaz i zawalam obowiązki dla jeszcze jednego rozdziału.

Karolina w bardzo umiejętny sposób wyprowadza czytelników w pole. Tworzy zaskakujące, trudne do przewidzenia historie. Dodatkowo zakończenia jej książek wybiegają poza zasięgi wyobraźni, wprost nie mieszcząc się w głowie. Czytając jej książki można być pewnym jedynie tego, że nie da się przewidzieć kolejnych zdarzeń.

"Oszukana", jak pozostałe książki autorki, wbija w fotel, a podniesienie się z niego nie jest łatwe. Kłamstwa, sekrety i intrygi wylewają się od pierwszych stron. Każdy z bohaterów skrywa tajemnice, przez co wszyscy są podejrzani i nie ma się pewności kto jest tym dobrym, a kto złym. Dodatkowo mamy do czynienia z tworzeniem książki w książce i możemy dostrzec chociaż namiastkę życia wybitnej pisarki.

W "Oszukanej" nie wiadomo do końca, kto został właściwie oszukany. Wielokrotnie zmieniałam typy, by na końcu przyznać, że w tej historii to ja najbardziej zostałam wykołowana. Kolejny raz przeżyłam SZOK.

Ernest
Karolina Wójciak 0
Okładka ksiązki - Ernest

Kontynuacja serii „Powrót” Ernest ma zasady, jest pewny tego, co chce osiągnąć w życiu. Zawsze marzył o karierze. Udało mu się zdobyć...

Cel
Karolina Wójciak0
Okładka ksiązki - Cel

Marek to szanowany i znany wszystkim w okolicy lekarz, ale także samotny ojciec. Córka jest jego oczkiem w głowie aż do momentu... w którym dzięki aplikacji...