Otchłań pożądania

Mam na imię Mary, Brandy, Honey, Amy - co miesiąc inaczej. Czasami Joe nawet nie pyta mnie o imię. Ale zawsze umie sprawić, bym płonęła, kiedy poczuję na ciele dotyk jego ust i rąk. Nieważne, kim jestem i gdzie mnie poznał. Seks z nim jest zawsze wspaniały. Nigdy nie mam dość i niecierpliwie czekam na następne spotkanie. Tak naprawdę nazywam się Sadie. Raz w miesiącu Joe opowiada mi o swoich ostatnich podbojach. Ja tylko słucham. Nie domyśla się, że w wyobraźni gram rolę każdej dziewczyny, z którą spędził noc. Te seksualne fantazje stały się moją obsesją. Wciągają mnie w mroczną otchłań… Wiem, że to złe, mój mąż by tego nie zrozumiał, ale nie umiem przestać. Jeszcze nie teraz…

Informacje dodatkowe o Otchłań pożądania:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2013-06-05
Tytuł oryginału: Broken
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Kup książkę Otchłań pożądania

Otchłań pożądania - opinie o książce

To już moje trzecie podejście do powieści Megan Hart. Przyznam się, że podobała mi się ona najbardziej ze wszystkich. Jestem tym zdziwiona, dlatego, ze raczej nie wpasowuje się w moje gusta, a jednak jestem nią zachwycona. Przez cały czas zastanawiałam się, co będzie dalej, do czego dojdzie i jak to się rozwiąże.

Ogólna ta historia ma w sobie najwięcej głębi. Pomimo tego, że opisów scen seksualnych jest mnóstwo, to dodatkowo właśnie autorka poruszyła temat niepełnosprawności i trudności, o których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Fabuła także nie jest aż tak szablonowa jak mogłaby się wydawać, co było miłym zaskoczeniem.

Jeżeli chodzi o bohaterów, to polubiłam ich. W Saide bardzo spodobała mi się jej wierność wobec męża. To było cudownie przedstawione i takie podejście jest godne pochwały. Kobieta naprawdę się starała i czuć było, jaka miłość od niej uderza. Pomimo tego, że miała mnóstwo powodów by narzekać, to tego nie robiła, a przynajmniej nie na głos. Do tego jej podejście do pacjentów też było nieźle przedstawione. Joe zaś to przez większość książki zagadka i nie chciałabym za dużo Wam zdradzić. Jednak po przeczytaniu książki podejście do jego osoby ulega mocnej zmianie i to na lepsze. Może się na początku wydawać, że to zwykły kobieciarz, który lubi chwalić się swoimi podbojami i czego on nie potrafi, a tak nie jest do końca.

W moim odczuciu tą powieść czytało mi się najlepiej i najszybciej. Emocjonalnie wkręciła mnie najmocniej, byłam ciekawa co za chwile się wydarzy i denerwowałam się pod koniec, bo mimo, że bohaterowie zachowywali się tak jak powinni, to chciałam więcej, czego sama nie rozumiałam. Nawet końcówka mnie wzruszyła, bo nie wpadłam na to, że tak to może się skończyć i serduszko bolało. Jestem w wielkim szoku, że tyle emocji wywarła we mnie ta książka.

Dlatego jeśli szukacie ciekawej historii, z nieoczywistą fabułą, dużo ilością scen łóżkowych i zaskakującym zakończeniem, to ta książka zdecydowanie przypadnie Wam do gustu. A jeżeli szukacie jeszcze w powieściach "czego więcej", wątku trudnego, a jednak ważnego to tym bardziej, to tytuł dla Was. Ja niezmiernie się cieszę, że miałam okazję się z nią zapoznać i choć po poprzednich powieściach nie byłam przekonana to teraz ogromnie się cieszę, że dałam szansę Otchłani pożądania!

Sadie uwielbia słuchać opowieści o podbojach swojego przyjaciela. Raz na miesiąc Joe dzieli się z nią pikantnymi opowiadaniami. Dlaczego tylko go słucha? Bo ma męża. Adam jest mężczyzną marzeń. A jej nie pozostaje nic innego, niż wyobrażać sobie, że jest jedną z tych poderwanych przez Joe kobiet. Co się stanie, gdy nagle los będzie chciał zburzyć ten budowany układ? Czy Sadie wyjdzie z tej otchłani? Czy da radę? Kolejna książka autorki w moich rękach. Tym razem od samego początku jest gorąco. Fabuła wciąga w opowiadania. A wszystko jest przekazywane z ust do ust. Od pierwszej kartki jest seksownie, sensualnie i ostro. Jak na erotyk przystało. I tak jest przez całą powieść. Autorka nie skupiła się na jednym rodzaju uniesień. Co rusz serwuje inne rodzaje kontaktów. Każde indywidualne i każde niosące inną historię. Historię podszytą erotyzmem, sensualnością. lubieżnością i niegrzecznością. Kilka miesięcy, kilka kobiet. Joe to prawdziwy bawidamek. Kocha kobiety i kocha seks. A przy tym jest fajnym przyjacielem. Sadie poza uzależnieniem od historii przyjaciela, dzięki którym może wczuwać się w role, jest fajną kobietą. Pracowitą, ambitną i lubiącą seks. Sceny uniesień opisane w powieści są pikantne. Nieprzyzwoite, dzikie i lubieżne. Historia trzyma w napięciu. Tym razem było zdecydowanie lepiej niż w "Barwach pożądania". Autorka skutecznie przyciągnęła moją uwagę. Budowała napięcie niczym fachowiec. Akcja w tej książce jest jak seks. Zaczynamy od subtelności, jakichś podchodów, które zaczynają rozpala. Kumulują się, gdy wchodzimy na wyższy poziom. Nagromadza się napięcie, które ciągle symulowane czeka na ten moment, kiedy może się uwolnić. Następuje erupcja, po czym chwila odpoczynku i regeneracji przed kolejnym wątkiem ,który zwiastuje podobną kuszącą i smakowitą atmosferę. Było ostro. Było na serio dobrze, Pomysł na fabułę był trafiony. Spodobał mi się styl autorki. Książka dostarczyła mi wielu wrażeń. Czytałam z wypiekami na twarzy. Na powieść nie nadaje się do czytania w tłumie - rumieńce na policzkach mogą zdradzić to, o czym jest. Przyjemna i lekka. W sam raz na jedno popołudnie. Polecam.
Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2014-10-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Ciekawa, lekka książka na deszczowe dni. Czyta się przyjemnie, niekiedy z rumieńcami.
Avatar użytkownika - rysia420
rysia420
Przeczytane:2014-07-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Opowieść o Sadie, kobiecie przygniecionej obowiązkami związanymi z opieką nad niepełnosprawnym mężem i jednocześnie pragnącej odnaleźć siebie. Co miesiąc w pierwszy piątek Sadie zmienia się w jedną z kobiet z opowieści Joego, bogatego prawnika, wydawało by się że kompletnego dupka, gdyż każda z jego historii kończy się porzuceniem kochanki bez jakiegokolwiek poczucia winy. Sadie jest lekarzem, stąd bardzo łatwo wczuwa się w role i odgrywa w wyobraźni własne wyobrażenia Joego. Potajemnie snuje fantazje, ale poczucie winy, uczucie nie fizycznego, ale emocjonalnego zdradzenia męża nie pozwala jej rozwijać tej znajomości. Nagle następuje szczyt akcji, wydarzenie, które przewróci życie Sadie do góry nogami... Polecam przeczytać każdemu, nie koniecznie tylko kobietom. Historia opowiada głównie o relacji Sadie i jej męża, tak trudnych, tak niesprawiedliwych, tak bolesnych. Chwyta za serce, ale i wywołuje wypieki na twarzy.
Avatar użytkownika - Mikobelle
Przeczytane:2015-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zakon Pocieszenia
Megan Hart0
Okładka ksiązki - Zakon Pocieszenia

Trzy kobiety oddane misji zaspokajania zmysłów... Członkinie Zakonu Pocieszenia noszą imiona symbolizujące ekskluzywne usługi, których świadczenie najlepiej...

Zniewolona
Megan Hart0
Okładka ksiązki - Zniewolona

Emmaline, na skutek wypadku, jaki przeżyła w dzieciństwie, cierpi na krótkotrwałe, lecz uciążliwe zaniki pamięci. Choć w rzeczywistości trwają zaledwie...