Okładka książki - Pamiętnik nastolatki 2

Pamiętnik nastolatki 2

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: 2010-09-17
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788375691276
Liczba stron: 208
Tytuł oryginału: Pamiętnik nastolatki2
Tłumaczenie: -
Ilustracje: Antoni Uniechowski
Dodał/a książkę: Justyna Gul

Ocena: 5.5 (8 głosów)

Wakacje skończyły się, czas wrócić do szkoły, ale czy wszystko będzie po staremu? Nie! Nowy rok szkolny oznacza nowe przygody i nowe kłopoty. Jak zmieniła się Natka? Czy znajdzie odpowiedzi na pytania sprzed wakacji? Czy rozwiąże swoje dylematy?

Kup książkę Pamiętnik nastolatki 2

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Kartka z pamiętnikaCzy jako nastolatka prowadziłaś pamiętnik? A może właśnie prowadzisz bądź masz taki zamiar? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałaś: "TAK", to doskonale wiesz, że opisywanie wydarzeń, swoich uczuć, dylematów czy sekretów pozwala uporządkować myśli i bardzo często podjąć właściwą decyzję.Jacek czy Bartek? Przed takim dylematem stoi Natka, czyli Natalia, bohaterka „Pamiętnika Nastolatki 2” Beaty Andrzejczuk. Znana nam już z pierwszej część książki gimnazjalistka po powrocie z wakacji znów musi zmierzyć się z problemami dnia codziennego. Jak mówi jej brat, Bazyl: „Możesz być z Bartoszem. Możesz być z Jackiem. Ale nie możesz być z nimi jednocześnie”. Tych dwóch chłopców krąży wokół dziewczyny, zabiegając o jej względy, ale którego z nich wskaże jej serce? Z Jackiem Natka może rozmawiać o wszystkim – historii ukochanego Wrocławia, o książkach, czy też wymyślać opowieści o mieszkańcach mijanych podczas spacerów kamienic. Jego romantyczna dusza nie idzie jednak w parze z cierpliwością, chłopak łatwo się poddaje i jest raczej skłonny do dramatycznej rezygnacji z Natki niż do wiernego czuwania u jej boku. Uporu natomiast nie brakuje Bartkowi, który powoli osacza dziewczynę, zabiega o nią bezustannie i zasypuje sms-ami. Jednak dla niego nie liczą się drobne gesty, pamięć o uroczystościach, zwraca natomiast uwagę na powierzchowność, nie zagłębiając się w analizę ludzkich uczuć. Dodatkowo ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Pamiętnik nastolatki 2

Świetna książka o problemach współczesnych nastolatków. Wciąga od początku do końca i ukazuje z czym borykamy się na co dzień. Pierwsze miłości, sytuacje w szkole, wybór czegoś nowego i zmiany. Polecam każdemu kto lubi poczytać o prawdziwym życiu i zrozumieć coś więcej niż dotychczas.
Link do opinii
Kolejna część serii z którą się utożsamiam, zarówno z bohaterką sprzed wielu, wielu lat jak również z rodzicami Natalii, tu i teraz. Odwieczne dylematy nastolatków: nauka, problemy z rodzicami i rodzeństwem i najważniejsze- miłość a raczej wybór w miłości:) Kiedy wydawałoby się , że wszystko się ułoży....przychodzą wakacje i część 2 1/2 a tam chyba najlepsze jak do tej pory przygody wg mnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam, wyzwanie książki dla młodzieży 2016,
Jest to druga część książki opowiadającej o sprawach i zwierzeniach w pamiętniku pewnej nastolatki Agnieszki.Zakochuje się ona w dwóch chłopakach,Jacku i Bartoszu.Gdy dowiaduje się ,że Agnieszka dziewczyna z jej klasy chodzi z Jackiem który od dawna jej się podobał,zaczyna przezywać Agnieszkę i czepiać się jej.Książka bardzo mi się podobała.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kaliszia
Kaliszia
Przeczytane:2011-01-10, Ocena: 6, Przeczytałem,
Przeczytałam ,,Pamiętnik nastolatki" i ,,Pamiętnik nastolatki 2" Obie są świetne. Wciągają bardzo i nie można się oderwać od czytania. Czyta się szybko. Książki są bardzo prawdziwe. Gdy czytałam, to wydawało mi się, że czytam o sobie. W ciągu ostatnich lat to najlepsze moim zdaniem książki dla młodzieży! Ja wole takie od zagranicznych autorów. Bo wszystko rozgrywa się w Polsce, tu i teraz! Ja akurat mieszkam we Wrocławiu, więc wiem nawet, w które miejsca chodzili bohaterowie :) Podoba mi się opis uczuć bohaterki: jej wahania, niepewność. To bardzo prawdziwe, tez tak miałam. Równie autentyczna jest szkoła. Autorka oddaje rzeczywistość polskiej szkoły ze wszystkimi jej wadami. Były chwile, gdy śmiałam się do łez czytając książkę i takie, gdzie po prostu łzy leciały mi po policzkach. Naprawdę, czytając Pamiętnik nastolatki i Pamiętnik nastolatki 2, większość dziewczyn przeczyta o sobie!
Link do opinii
Avatar użytkownika - sylagas
sylagas
Przeczytane:2016-01-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Gosiek
Gosiek
Przeczytane:2012-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Vienia
Vienia
Przeczytane:2012-07-23, Ocena: 5, Chcę przeczytać,
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy