Pamiętnik nastolatki

Tom 1 cyklu Pamiętnik nastolatki

Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom...wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem!!! Natka „Książka ta nie jest poradnikiem, nie zawiera wskazówek, jak sobie radzić z problemami młodego wieku. Myślę jednak, że odznacza się dużą dozą realizmu i jest wierna rzeczywistości. Opierając się na jej lekturze, można zweryfikować własne przeżycia, odczucia, emocje i od czasu do czasu spojrzeć na swoje życie z dystansem i lekkim przymrużeniem oka”

Informacje dodatkowe o Pamiętnik nastolatki:

Tytuł oryginału: Pamiętnik nastolatki
Tłumaczenie: -
Ilustracje:Katarzyna Bigos

Kup książkę Pamiętnik nastolatki

Pamiętnik nastolatki - opinie o książce

Szczerze mówiąc nie wiedziałam jak się zabrać do tej książki. Trochę mnie odstraszały okładki wszystkich części- nieładne. Sprawdziło się powiedzenie jednak: nie oceniaj książki po okładce. Książka wciąga od samego początku. I dzieje się coś czego zupełnie się nie spodziewałam a mianowicie: przypominają mi się czasy kiedy byłam w wieku głównej bohaterki i sama zmagałam się z tymi samymi problemami, myślami. Myślę, że gdyby ta książka istniałaby w tamtych latach i trafiłabym wtedy na nią , to z pewnością należałaby do tych najlepszych, utożsamiałabym się z bohaterką w 100%. To jednak nie wszystko. Posiadając już swoje prawie nastoletnie dzieci zaczynam zauważać drugą stronę medalu. Czytając oceniam postawę rodziców Natalii i tu również widzę siebie tyle , że tą tu i teraz. To naprawdę inspirujące doświadczenie. Książka oprócz tego, że wciągająca- jest świetnie napisana. Od razu wiadomo, że " z życia wzięta", przez co wiele tym wygrywa.Polecam i uciekam do kolejnej części:)
Książka napisana jest w formie pamiętnika.Pamiętnik ten pisze nastolatka o imieniu Natalka.Przeżywa ona jak każda nastolatka swoje radości i smutki o których pisze w swoim pamiętniku.Ma ona brata Bazyla i siostrę Zuzię.Zakochuje się w Jacku i Bartoszu.Książka jest na pewno adresowana do wszystkich nastolatek,ponieważ w tej książce mogą zauważyć sytuacje które może kiedyś im się przydarzyły.Książka bardzo mi się podobała,ponieważ napisana była w sposób jakby napisała to dziewczyna w moim wieku.
Avatar użytkownika - sylagas
sylagas
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2016,
Wspaniała książka! Wspaniale odzwierciedla dzisiejszą młodzież. Natka jest bardzo fascynującą dziewczyną pełną niepewności, problemów i wątpliwości. W jej życiu nagle zaczyna się dziać bardzo wiele. Miłość do dwóch chłopaków. Natka nie jest niczego pewna a tym bardziej w kim i czy w ogóle jest w kimś zakochana. Z jednej strony Jacek w którym jest już długo zakochana (a może po prostu jest nim zauroczona), a z drugiej strony pojawiający się nagle i mało oczekiwany Bartosz. Po prostu jedna ciągle jedna wielka niewiadoma.
Avatar użytkownika - MarzenaMakusek
MarzenaMakusek
Przeczytane:2015-02-28, Ocena: 6, Przeczytałem,
TO MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA. MOGŁABYM JĄ CZYTAĆ CODZIENNIE.
Avatar użytkownika - anna8989
anna8989
Przeczytane:2013-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek - 2013,
Bardzo fajna. Taka młodzieżowa. Idealna dla dorastających nastolatek. Na pewno się spodoba, tak jak i mnie. Ciekawa, trzyma w napięciu do samego końca. Główna bohaterka Natka - jest śmieszną i mądrą dziewczyną.
Avatar użytkownika - Weronka13
Weronka13
Ocena: 6, Czytam,
dodał: Kruszyna MŁODZIEŻOWY BESTSELLER!!!! Pamiętnik nastolatki autorstwa Beaty Andrzejczuk to najlepsza książka dla młodzieży ostatnich lat. Żadnej hipokryzji, żadnych szczęśliwych zakończeń, sztucznych, moralizatorskich wstawek. GOŁA PRAWDA o NAS, o dziewczętach! Prawda, która czasem boli, czasem zawstydza bądź rozśmiesza. Akcja dzieje się we Wrocławiu. Natalia jest zwyczajna gimnazjalistką. Uczy się ani dobrze, ani źle. W domu tez ma przeciętnie, jak w typowej polskiej rodzinie. Zakochana w dwóch chłopcach równocześnie, co nie oznacza, że problem polega na dokonaniu wyboru. Chłopcy w książce Pani Andrzejczuk są z krwi i kości. Tez mają coś do powiedzenia w tej sprawie, tez mają swoje wady, zalety i humory (fochy). W naszej szkole nikt nie uważał na lekcjach! Wszyscy czytali książkę, od dechy do dechy. Na szczęście czyta sie ja bardzo szybko więc strat w nauce nie było za dużo :) Pamiętnik nastolatki staje się młodzieżowym bestsellerem!!!! Myślę, że głównie za AUTENTYCZNOŚĆ!
Avatar użytkownika - teano
teano
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - 52 książki 2013,
Przeczytana w jedno popołudnie. Bardzo mądra, dobrze napisana. Niby nie jestem targetem, ale lubię czytać książki przeznaczone dla wieku mojego dziecka i zastanawiać się nad jego punktem widzenia i nad naszymi relacjami. Nie wszystkie książki przeznaczone dla tej grupy wiekowej są dobre i wartościowe dla rodzica, ale ta - jak najbardziej - chociaż oczywiście dla młodzieży też się nadaje. Ciekawy materiał do przemyśleń i późniejszych rozmów z dzieckiem nawet jeśli dziecko "nie czyta takich książek" ;))) A pod koniec nawet się wzruszyłam.
Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Lena z 7a
Beata Andrzejczuk0
Okładka ksiązki - Lena z 7a

Lena jest uczennicą siódmej klasy. To zdystansowana do ludzi i świata nastolatka. Z pozoru dzika i samotna. Nigdy nie miała chłopaka, nigdy nie była...

Pamiętnik Nastolatki 10: Julia III
Beata Andrzejczuk0
Okładka ksiązki - Pamiętnik Nastolatki 10: Julia III

Jestem już w trzeciej gimnazjum. To nie przelewki. Muszę się solidnie zacząć przygotowywać do egzaminów. A tu jeszcze sprawa Ali. Nie odpuszczę...