Quantcast

Pan. Mroczna przepowiednia króla elfów

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2018-03-02
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-8118-003-0
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Die dunkle Prophezeiung des Pan
Język oryginału: Niemiecki
Tłumaczenie: Anna Bień

Tom 2 cyklu Pan

Ocena: 4.25 (4 głosów)

Felicity jest główną i jedyną podejrzaną w sprawie morderstwa strażnika króla Oberona. Tymczasem Lee, który miał oczyścić ją z zarzutu zabójstwa, znika bez śladu. Czy za zniknięciem Lee stoją smoki? Kim naprawdę jest Ciaran, nowy nauczyciel historii w szkole Felicity? Czy uda jej się opanować trudną sztukę podróżowania w czasie i czytania w myślach?

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Pan. Mroczna przepowiednia króla elfów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pan. Mroczna przepowiednia króla elfów

Avatar użytkownika - Carnival
Carnival
Przeczytane:2018-10-21, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Typowe, głupawe czytadełko dla młodzieży. Wiele tu bezsensownych sytuacji, miłostek, magii i dziwacznych dialogów. Jednakże najbardziej utkwiło mi w pamięci, że... Bursztynową Komnatę zawdzięczamy - uwaga - Imperium Rosyjskiemu! Że co?!

Link do opinii
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2018-08-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2018,

Drugi tom "Pana" czyta się równie lekko i szybko jak pierwszy, lecz cała historia zaczyna trochę rozczarowywać i nudzić. Choć w pierwszym tomie mieliśmy przewagę przygód dotyczących rodzinnych,szkolnych i sercowych problemów Felicity nad tymi ze świata fantasy i nie raziło to aż tak bardzo, gdyż główna bohaterka dopiero poznawała świat magii i powoli do niego wchodziła to w drugim tomie taki sam schemat staje się już nudny a nawet irytujący. Nadal mało wiemy o elfach i ich świecie - jak i o nich samych. Między czytelnikiem a fantastycznym wątkiem książki ciągle utrzymuje się mur, który nie pozwala w pełni poznać tego świata i przeżywać całej historii. Wygląda to tak, jakby autorce brakowało pomysłu na magiczny świat, ale za to lwia część książki znów jest romansidłem dla nastolatek, co powoduje, że problem elfów, choć niby najważniejszy, zepchnięty jest na bok i wyciągany jest tylko wtedy, gdy nasza główna bohaterka nie ma nic innego do roboty. A szkoda, bo pomysł, choć nie do końca wykorzystany, jest fajny i w sumie to tylko za jego sprawą tak dobrze czyta się tę książkę.

Link do opinii
Avatar użytkownika - wiolek023
wiolek023
Przeczytane:2018-04-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

Drugi część historii Felicity Morgan i Lee Fitzmora. Główna bohaterka zmienia się z brzydkiego kaczątka z pierwszej części w łabędzia. Coraz więcej mężczyzn zwraca na nią uwagę. Znika Lee, który jest agentem, a w jego miejsce pojawia się jego kuzyn Ciaran, który zostaje nauczycielem w szkole Felicity. Bohaterka przenosi się też do Krolestwa Elfów i poznaje króla Oberona. Dowiaduje się również,że ma poślubić Lee. Książka kończy się w bardzo ciekawym momencie, Ciaran okazuje się być smokiem.  Z niecierpliwością czekam na 3 część. Smoki kontra elfy? Ciaran czy Lee? Kogo wybierze piękna Felicity?

Link do opinii
Inne książki autora
Pan. Ukryte insygnia króla elfów
Sandra Regnier0
Okładka ksiązki - Pan. Ukryte insygnia króla elfów

Felicity ma coraz wiecej proroczych wizji i snów. Napięcie między zwaśnionymi królestwami smoków i elfów rośnie bezustannie...

Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów
Sandra Regnier0
Okładka ksiązki - Pan. Sekretne dziedzictwo króla elfów

Felicity Morgan. Wiecznie zaspana niezdara z aparatem na zębach. Zahukana pyzata półsierota znienawidzona przez koleżanki z klasy. Wyśmiewana nudziara...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy