Quantcast

Pan Wyrazisty

Wydawnictwo: Format
Data wydania: 2023-01-25
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788366789296
Liczba stron: 64

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Twarz Pana Wyrazistego natychmiast zapada w pamięć. Jest rozpoznawany błyskawicznie - wystarczy, że pojawi się na ulicy i wszyscy z daleka się do niego uśmiechają. Kiedyś zagrał nawet w reklamie - gratulowano mu sukcesu i chwalono, że jego twarz tak dobrze sprzedała produkt.

Pan Wyrazisty bardzo podoba się sam sobie. Kupił supertelefon i z upodobaniem robi tysiące selfie. Jego niepoliczalne wizerunki wędrują po sieci. Pewnego dnia staje jednak przed lustrem i z przerażeniem zauważa, że jego rysy się zatarły, a twarz stała się rozmytą plamą. Z każdym kolejnym zdjęciem blednie wyrazistość Pana Wyrazistego.

Czy Pan Wyrazisty odzyska swój utracony skarb - nieskazitelnie piękną twarz? Czy ci, których spotka w mrocznych zakamarkach dzielnicy na przedmieściu pomogą mu znaleźć rozwiązanie? Czy świat będzie na powrót go podziwiał, a on sam będzie znowu dla siebie jedyny i wyjątkowy?

W swojej nowej opowieści Olga Tokarczuk i Joanna Concejo (znane jako współautorki ,,Zgubionej duszy", wyd. Format 2017) zabierają nas w fikcyjny świat, do złudzenia przypominający czasy, w których przypadło nam żyć - z rozbuchanym ,,ja", natręctwem autoprezentacji, kultem młodości, imperatywem szczęścia i obsesją lansu. Czy wyjdziemy z tego świata cało?

Tagi:

Kup książkę Pan Wyrazisty

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pan Wyrazisty

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2023-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 2023,

Bardzo żałuję, że zamiast czytać tekst nie skupiłam się tylko na samych obrazach - ciekawa jestem jaką bym wymyśliła do nich historię. Może całkiem inną? 

To tak naprawdę kilkadziesiąt zdań, a mówi o nas bardzo dużo. Czy starając się ciągle i ciągle upamiętniać siebie w tysiącach sytuacji nie tracimy tych chwil? Czy w nich naprawdę jesteśmy? A może najbardziej zastanawiamy się jak wyglądam JA. Czy będąc w Neapolu, Chinach albo Peru rzeczywiście poznajemy te miejsca, czy nie najważniejsze staje się utrwalenie NAS w tych miejscach i pokazanie tego innym? I jeszcze mnóstwo innych pytań mi się nasunęło. 

Kultura selfie to chyba taka tęsknota, żeby zaistnieć chociaż na chwilę publikacji. Nikt z nas nie chce być Nie Wyrazisty. To jednak ślepa uliczka. 

Często, jak patrzę na zdjęcia uśmiechniętych, radosnych innych ludzi i swoje, a znam ich życie (swoje na pewno) to wiem, że ta chwila jest tylko pozą, jest nie do końca prawdą. Co dzieje się z nimi, ze mną pomiędzy tymi setkami selfie? 

Ja akurat ich nie robię, ale...

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zabkowa
Zabkowa
Przeczytane:2023-01-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Ostatnie historie
Olga Tokarczuk0
Okładka ksiązki - Ostatnie historie

Po sześciu latach ukazuje się nowa powieść znakomitej polskiej prozaiczki Olgi Tokarczuk. Książka ta dotyka problemów dla człowieka najbardziej uniwersalnych...

Dom dzienny, dom nocny. Audiobook
Olga Tokarczuk0
Okładka ksiązki - Dom dzienny, dom nocny. Audiobook

Jedna z najwybitniejszych powieści Olgi Tokarczuk teraz w wersji audio czytana przez samą Autorkę. Proza Tokarczuk jest klarowna i pozbawiona zbędnych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy