Quantcast

Tokarczuk dla dzieci? Nowa powieść noblistki „Pan Wyrazisty” zadebiutuje 25 stycznia

Data: 2023-01-19 14:24:51 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Pod koniec stycznia na rynku pojawi się druga – po otrzymaniu Nagrody Nobla – powieść Olgi Tokarczuk. Pierwszą był oczywiście Empuzjon. Tym razem autorka kieruje swoje dzieło do młodszych odbiorców. 

Obrazek w treściFot. Edyta Dufaj / Fundacja Olgi Tokarczuk

Najnowsza książka Olgi Tokarczuk to powieść graficzna Pan Wyrazisty. Publikacja powstała we współpracy z polską ilustratorką i graficzką Joanną Concejo. Wcześniej autorki stworzyły Zgubioną duszę, czyli krótkie opowiadanie o cierpliwości i uważności.

Pan Wyrazisty – o czym opowiada nowa książka Olgi Tokarczuk?

Głównym bohaterem krótkiej książki jest właśnie Pan Wyrazisty. Gdy inni widzą jego twarz, natychmiast ją zapamiętują. Wszyscy uśmiechają się do mężczyzny i pozdrawiają go z daleka. Udało mu się nawet zagrać w reklamie! Produkt szybko się wyprzedał, a bohaterowi gratulowano sukcesu. Pan Wyrazisty uwielbia swoją twarz. Chce ją uwieczniać na różnych etapach życia. Decyduje się więc na zakup supertelefonu.

Może zainteresować cię także...

Mężczyzna codziennie robi sobie mnóstwo selfie, które z upodobaniem wstawia na profile społecznościowe. Pewnego dnia stanie się jednak coś strasznego! Pan Wyrazisty spogląda w lustro i widzi, że jego twarz stała się rozmytą plamą. Dodatkowo z każdym kolejnym zdjęciem bohater jeszcze bardziej traci wyrazistość. Co zrobi mężczyzna w obliczu utraty swojego największego atutu? Czy uda mu się odzyskać dawną świetność?

Pan Wyrazisty – kiedy premiera nowej powieści noblistki?

Pan Wyrazisty to kolejna już książka Olgi Tokarczuk wydana po otrzymaniu przez nią nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Wcześniej na rynku pojawił się zbiór wykładów i esejów zatytułowany Czuły narrator. Następnie Tokarczuk zdecydowała się opublikować nową powieść — był to Empuzjon, który szybko stał się bestsellerem i sprzedał się w rekordowej ilości. Powieść zadebiutowała 1 czerwca 2022 roku, a od tego czasu sprzedano ponad 200 tysiącach egzemplarzy publikacji.

Wcześniejsza publikacja została wydana zaledwie siedem miesięcy temu. Sporo osób dziwi się więc, że po tak krótkim czasie na rynku pojawia się kolejna książka noblistki! Premiera Pana Wyrazistego została zaplanowana na 25 stycznia 2023 roku. Powieść graficzna ukaże się nakładem Wydawnictwo Format.

Książka Pan Wyrazisty jest już dostępna do kupienia w przedsprzedaży: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pan Wyrazisty
Olga Tokarczuk0
Okładka książki - Pan Wyrazisty

Twarz Pana Wyrazistego natychmiast zapada w pamięć. Jest rozpoznawany błyskawicznie - wystarczy, że pojawi się na ulicy i wszyscy z daleka się do niego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje