Panny i wdowy. Tom 1

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-07-03
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381232920
Liczba stron: 424

Tom 1 cyklu Panny i wdowy

Ocena: 4.5 (4 głosów)
Inne wydania:

Kolejne pokolenia kobiet z Lechic - od powstania styczniowego, aż do upadku komunizmu - za swoją bezkompromisowość i wierność sobie płacą samotnością, ale zawsze pozostaje jedno - dom rodzinny. Lechice będą świadkiem miłości i zdrady, w nierozerwalnym splocie wielkich namiętności i wielkiej historii.

W 1 tomie: rok 1864, Ewelina wyrusza za zesłańcem Janem Darskim na Syberię. Miłość do niego przesłania wszystko - obowiązki wobec rodziny, męża, dorastającej córki. Zesłany jest także Cyprian, prawowity mąż. Po jego śmierci Ewelina bierze ślub z Janem, ale ich szczęście trwa krótko.

Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek, m.in. "Hiszpańskie oczy", "Listy miłości", "Miłośnicę" - fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek, opowieść o Ryszardzie Kuklińskim - "Mój przyjaciel zdrajca", "Księżyc nad Zakopanem", a w ostatnich latach "Drzwi do piekła", "Dom na krawędzi", "Wariatkę z Komańczy", "Bohaterowie są zmęczeni" i "Dziesięć godzin". Jej książki zostały wydane w 23 krajach; w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

Tagi:

Kup książkę Panny i wdowy. Tom 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Panny i wdowy. Tom 1

Opowieść o kobietach, których życie nie oszczędza- osobiste trudności nie są jedynymi, z którymi muszą sobie radzić w życiu, bo życiowe plany niejednokrotnie przekreśla sytuacja w państwie. Kolejne pokolenia kobiet przeżywają wzloty i upadki, tracą bliskich, odkrywają rodzinne tajemnice, miłość i samotność. Uczą się żyć i realizować swoje marzenia wbrew przeciwnościom losu. Umiejętnie splecione losy kolejnych kobiet z ważnymi wydarzeniami historycznymi w Polsce. Wciąga, zachwyca, wzrusza, świetnie się czyta. Polecam. I tom to opowieść o Ewelinie Lechickiej, która postanawia wyruszyć za swoją miłością aż na Sybir. W tym celu porzuca męża i dzieci, udaję się w daleką podróż, zmienia swoje życie. Jednak gdy jej wybraniec umiera, ona sama postanawia wrócić do Lechic.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2014-11-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2014-06-19, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2014-06-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Dziesięć godzin
Maria Nurowska0
Okładka ksiązki - Dziesięć godzin

Dziesięć godzin, które mogą zmienić losy legendy Solidarności, jednej kobiety i jednego kraju. Małgorzata jest sędzią. Musi zadecydować, czy uwzględnić...

Powrót do Lwowa
Maria Nurowska0
Okładka ksiązki - Powrót do Lwowa

Powrót do Lwowa - drugi tom cyklu powieściowego Marii Nurowskiej rozpoczętego przez Imię twoje... - to kontynuacja losów Elisabeth, Andrew, a także syna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czarne Miasto
Marta Knopik
Czarne Miasto
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Światło ukryte w mroku
Sharon Cameron
Światło ukryte w mroku
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
I co ona ma zrobić?
Holly Bourne
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów
Pokaż wszystkie recenzje