Panny młode. Lato

Tom 3 cyklu Panny Młode

Długo i szczęśliwie” zaczyna się dziś. Tego lata mamy zaszczyt zaprosić Państwa na trzy wesela.

Czerwcowa panna młoda, Marybeth Whalen

Wynne Hardy nigdy by nie przypuszczała, że zaręczy się podczas udziału w telewizyjnym reality show, ale kiedy poznała Andy’ego, oboje od razu przypadli sobie do gustu. Para przygotowuje się do ceremonii ślubnej na plaży, która będzie transmitowana na cały kraj. Jednak właśnie teraz, gdy marzenia Wynne zaczynają się spełniać, do jej życia ponownie wkracza były chłopak. Callum złamał jej serce parę lat temu, a dziewczyna wciąż nie przepracowała uczuć, którymi go darzyła.

Czy telewizyjny ślub Wynne się odbędzie? Czy zostanie idealną, czerwcową panną młodą, jakiej oczekuje stacja?

Lipcowa panna młoda, Beth Wiseman

Gdy Alyssa Pennington szła wzdłuż kościelnej nawy ku mężczyźnie swoich snów, był to najszczęśliwszy dzień jej życia. Lecz kiedy Brendan porzucił ją przed ołtarzem, poniżona, zawstydzona i załamana Alyssa straciła zaufanie do mężczyzn. Brendan Myers wie, że przez resztę życia będzie żałował tego, co zrobił jedynej kobiecie, którą kiedykolwiek kochał. Teraz planuje ją odzyskać, ale jest to o wiele trudniejsze zadanie, niż sobie wyobrażał.

Sierpniowa panna młoda, Debora Clopton

Po tym jak pewien kowboj złamał jej serce, Kelsey Wilcox zamieniła kowbojskie buty na klapki i bistro na pięknej plaży w Corpus Christi. Dwa lata później wciąż nie wierzy w szczęśliwe zakończenia, ale musi przetrwać nadmorskie wesele swojej kuzynki, które zapowiada się jako weekend pełen tortur.

Brent Corbin nie ma szczęścia do kobiet i nie szuka miłości. Nie jest też specjalnie zachwycony tym, że ma być drużbą swojego przyjaciela, ale podczas ślubu Kelsey momentalnie przykuwa jego uwagę. Po spędzonym wspólnie weekendzie i przy zaangażowaniu wścibskich znajomych, Brent jest zdeterminowany zawalczyć o Kelsey i udowodnić jej, że myli się co do kowbojów.

Informacje dodatkowe o Panny młode. Lato:

Panny młode. Lato - opinie o książce

Avatar użytkownika - malgosialegn
malgosialegn
Przeczytane:2018-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Pierwszą historią przedstawioną w książce jest „Czerwcowa panna młoda” autorstwa Marybeth Whalen. Waynne Hardy zaręczyła się w czasie udziału w telewizyjnym reality show. Tam poznała Andy'ego, w którym się zakochała, z wzajemnością. Trwają przygotowania do ich ślubu, który będzie oglądał cały kraj, dzięki transmisji telewizyjnej. Gdy ślub jest coraz bliżej, niespodziewanie do życia Waynne wkracza jej były chłopak, który ją wcześniej porzucił. Waynne zaczynają ogarniać wątpliwości? Czy będzie jednak czerwcową panną młodą? Czy Callum będzie o nią walczył? Czy ona będzie w stanie przebaczyć mu po upokorzeniu, jakie jej sprawił?

Druga historia to „Lipcowa panna młoda” Beth Wiseman. Jej główna bohaterka Alyssa Pennington stała już przed ołtarzem z wybrankiem swojego serca Brendan'em. Za chwilę mieli sobie powiedzieć sakramentalne “tak”. Jedak przyszły małżonek zostawił ją w kościele pełnym gości i uciekł. Alyssa była załamana, upokorzona i oszukana. Czy będzie jeszcze w stanie zaufać jakiemuś mężczyźnie? Dlaczego Brendan to zrobił? Może miał szczególne ku temu powody? Może obawiał się swojej przeszłości? Czy jednak będzie o nią walczył? Czy taki związek ma jeszcze szanse?

Trzecia i ostatnia historia przedstawiona w lekturze to „Sierpniowa panna młoda” autorstwa Debry Clopton. Bohaterka tego opowidania – Kelsey Wilcox - na złamane serce przez pewnego kowboja. Nie wierzy już w miłość, a każdego kowboja omija szerokim łukiem. Wkrótce na plaży, w trakcie przygotowań do ślubu jej kuzynki, poznaje Brenta Corbina, właśnie …. kowboja. Wpadają sobie w oko, jednak ona nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby się zakochać w kolejnym kowboju. Informuje go o tym, że nie ma u niej żadnych szans. Jednak on jest bardzo w niej zakochany, wytrwały i cierpliwy. Czy jednak uda mu się przekonać do siebie Kelsey? Czy związek z kolejnym kowbojem ma szansę? Raz została skrzywdzona i ma dość mężczyzn. Ale z drugiej strony, czy każdy kowboj jest z natury zły? Może warto dać mu szansę?

Książka zawiera trzy historie napisane przez trzy różne autorki. Wszystkie ujęte w tej książce historie łączy cudowna, ciepła i letnia sceneria będąca doskonałym tłem dla losów bohaterów. Opowieści są niezwykle optymistyczne, pełne wiary i nadziei. Przywracają wiarę w człowieka oraz w prawdziwą miłość. Autorki uświadamiają nam, że nie należy się załamywać, pomimo pojawiających się na drodze przeciwności losu, należy iść do przodu, szukać swojego światełka w tunelu.

Co łączy te powieści? Oczywiście miłość w jej najpiękniejszej odsłonie, której zwieńczeniem jest ślub. Piękny, w tajemniczej scenerii, z wymarzonym panem młodym.

Każda z historii przestawionych w powieści dotyczy pary ludzi, którzy napotkali na swojej drodze przeszkody życiowe i poszukują nowego celu. Nie brakuje tutaj przelanego smutku bohaterów, czy wiary i nadziei na lepsze jutro. Jednocześnie każda z tych postaci jest wyjątkowa i wnosi do akcji swoje emocje i rozterki. Zbiór tych pełnych niespodziewanych zwrotów akcji opowiadań uzmysławia czytelnikowi, że najczęściej miłość przychodzi niespodziewanie, a tym pięknym uczuciem ludzie obdarzają osoby, z którymi nigdy nie wyobrażaliby sobie życia. W chwilach zwątpienia liczą na pomoc Pana Boga:

“Pomóż mi – zwróciła się do Boga, z podbródkiem wycelowanym w księżyc. Pokaż mi drogę. Jestem taka zagubiona. Proszę, nie pozwól mi zboczyć z kursu do tego stopnia, że nie będziesz mógł sprowadzić mnie z powrotem tam, gdzie powinnam być. Narobiłam sobie w życiu bałaganu i potrzebuję, żebyś to Ty teraz wszystko poukładał, bo ja nie potrafię”.

Jak przystało na letnie panny młode są one pełne nadziei i radości. Ta ciepła i radosna pora roku rządzi się swoimi prawami. Takie właśnie są przedstawione historie miłosne, radosne i promieniujące w pełni blasku letniego słońca.

Historie są napisane bardzo lekkim i przyjemnym językiem, czyta się je bardzo szybko. Nawet nie wiem kiedy, a wzięłam udział aż w trzech różnych weselach.

Gorąco polecam, miła, ciepła i pokrzepiająca lektura na długie letnie wieczory. Dodaje wiary i nadziei, uczy przebaczania i wyrozumiałości. Pokazuje też, że nie można pochopnie oceniać drugiego człowieka, nie zawsze znamy motywy, którymi ktoś się kieruje. Zawsze warto dać drugiej osobie kolejną szansę, przecież to nic nas nie kosztuje. A efekt może być zaskakujący.

Avatar użytkownika - dorotbook
dorotbook
Przeczytane:2018-11-04, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, recenzenckie,

Ach co to był za ślub… „Panny młode. Lato” to trzeci tom serii Rok ślubów. Jeśli jednak nie czytaliście poprzednich części, nie martwcie się, książki można czytać bez znajomości wcześniejszych części, są odrębnymi historiami, które łączy motyw ślubu. „Panny młode. Lato” to książka składająca się z trzech opowiadań napisanych przez trzy różne autorki.

Czerwcowa panna młoda (Maryebeth Whalen). Wynne Hardy poznajemy, gdy przed milionem widzów ma wręczyć klucz do swojego serca jednemu z kilku kawalerów. Wynne bierze udział w telewizyjnym reality show a wybrankiem okazuje się być Andy, który od razu przypadł dziewczynie do gustu. Para przygotowuje się do ceremonii ślubnej na plaży, która będzie transmitowana na cały kraj. Niespodziewanie w jej życie wkracza były narzeczony, Callum. Choć złamał jej serce, to w Wynne odżywają uczucia, którymi go darzyła. Czy będzie w stanie zapomnieć o Callumie i poślubić Andy’ego? Czy telewizyjny ślub się odbędzie a ona stanie się czerwcową panną młodą?

Lipcowa panna młoda (Beth Wiseman). Alyssę Pennington poznajemy, gdy wraz z ojcem kroczy ku stojącemu przy ołtarzu narzeczonego Brandona. Najszczęśliwszy dzień w jej życiu zostaje jednak zniszczony przez krótkie „Nie” wypowiedziane przez ukochanego. Alyssa, upokorzona i zawstydzona przed ołtarzem, straciła zaufanie do mężczyzn. W jej życiu pojawia się Dalton, czy da mu szansę? Były narzeczony wie, że popełnił błąd i stracił kobietę swojego życia. Postanawia ją odzyskać, będzie to jednak trudniejsze zadanie, niż sobie wyobrażał.

Sierpniowa panna młoda (Debora Clopton). Kelsey Wilcox ma tylko jedną zasadę: nie umawiać się z kowbojami. Przed laty właśnie jeden z nich złamał jej serce, a ona musiała zmienić kowbojskie buty na klapki i bistro na pięknej plaży. Od tego czasu nie cierpi ślubów i nie wierzy w happy endy. Dwa lata później musi przetrwać nadmorskie wesele swojej kuzynki. Podczas ślubu poznaje przystojnego Brenta, który nie ma szczęścia do kobiet i nie szuka miłości. Brent jest idealnym mężczyznom, niestety jest kowbojem. Chłopak jednak nie chce zrezygnować, bo Kelsey go zafascynowała. Wraz z pomocą wścibskich znajomych będzie walczył o dziewczynę i zrobi wiele, by udowodnić jej, że nie wszyscy kowboje są źli.

Trzy opowiadania i trzy różne historie. Pierwsza bohaterka dopiero zamierza poślubić ukochanego, druga właśnie została porzucona przed ołtarzem a trzecia nienawidzi ślubów. Trzy opowiadania nawiązujące do ślubów w letnim klimacie. Ale czy tylko ten temat jest w nich poruszany? Każde z opowiadań dodatkowo opowiada nie tylko o miłości, ale i innych ważnych uczuciach, które spotykają ludzi. Pojawia się motyw zdrady, nieufności i starania się o pozyskania zaufania. Obecny będzie także motyw zrobienia wszystkiego, co w naszej mocy, by spełnić marzenia i odwagi, by zawalczyć o własne szczęście.

Książka jest lekka i niewymagająca, ot idealna na bardzo leniwe popołudnie. Czy to dobry pomysł, że jest napisana przez różne autorki? Wydaje mi się, że nie, bo przez to jest bardzo nierówna. Największe wrażenie zrobiła na mnie historia czerwcowej panny młodej. Wszystkie opowiadania łączy jeszcze jedno: schematyczność. Bardzo łatwo jest się domyślić, jak się zakończą przedstawione historie. Choć nie historie nie wywołały szybszego bicia serca, to książka spełniła swoje zadanie. Przy pannach młodych można się jednak bardzo szybko zrelaksować i odpocząć. Książka będzie idealna, by odciąć się od codziennych problemów i na chwilę zapomnieć o całym świecie.

Avatar użytkownika - zaczytanaaniaa
zaczytanaaniaa
Przeczytane:2018-06-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Jako pierwszą historię poznajemy czerwcową Pannę Młodą, która brała udział w reality show i poznała tam mężczyznę, który miała zostać jej mężem. Planowanie ślubu i wszelkie przygotowania były pod ciągłym monitoringiem, z racji tego, że partnerzy poznali się w telewizji. Oczywiście ich ślub również miał być bezpośrednio emitowany. Ale czy ten cały gwar, to coś czego oczekiwała Wynne? Może kobieta chciałaby zamiast wielkiego rozgłosu czuć się naprawdę kochana? Czy wybranek z telewizji okazał się być tym jedynym?

Lipcowa Panna Młoda, to kobieta porzucona przed ołtarzem. Alyssa bardzo przeżyła upokorzenie, które dotknęło ją w dniu ślubu. Los jednak uśmiechnął się do niej i już po roku miała ponownie stanąć na ślubnym kobiercu z nową Miłością. Życie mimo wszystko bywa nieobliczalne, a Alyssa ponownie zostaje porzucona w białej sukni. Czy już nigdy nie będzie mogła zaznać szczęścia? Dlaczego po raz kolejny nie mogła wyjść za mąż?

Na koniec zostaje historia sierpniowej Panny Młodej. Kelsey ma złe skojarzenia z kowbojami, ponieważ jeden z nich złamał jej serce. Na rodzinnym weselu niespodziewanie poznaje mężczyznę, który również jest kowbojem. Mimo, iż bohaterowie znajdują wspólny język i przyjemnie im się rozmawia, to bohaterka nie chce rozpoczynać nowego związku...

Już trzeci raz miałam przyjemność zapoznać się z książką z serii "Rok ślubów". Każde z trzech opowiadań jest w miarę krótkie, Autorki nie rozczulają się nad szczegółami, tylko ogólnie przedstawiają losy wykreowanych bohaterów. Bardzo podoba mi się to, że najwięcej fabuły zostało poświęcone na opis uczuć i emocji. Opowiadania są lekkie, nie wymagają od czytelnika wielkiego skupienia i rozszyfrowania akcji, a dodatkowo wnoszą radość do serca.

Jeżeli mieliście okazję przeczytać dwa pierwsze tomy, to zapewne z przyjemnością sięgnięcie po letnie historie. Natomiast jeżeli jeszcze nie czytaliście nic z tej serii, to nic straconego. Adekwatnie do pogody możecie najpierw sięgnąć po "Panny Młode. Lato", a pozostałe tomy odłożyć na inne pory roku - opowieści z każdej książki nie mają ze sobą powiązania, więc można potraktować je jako oddzielne powieści.

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35