Panowie z Pitchfork

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788375103601
Liczba stron: 384

Ocena: 6 (1 głosów)

Początek XV wieku. Francją w krótkich okresach poczytalności włada Karol VI. Młody i wojowniczy Henryk V, król Anglii, postanawia wpaść doń z sąsiedzką wizytą na czele swej armii. Wraz z nim zabierają się trzej rycerze z Pitchfork: wsławiony w turniejach baron Artur, bywały w świecie weteran Ralf i jego syn Robert, który najchętniej wróciłby na swą oksfordzką alma mater.Autor, uczestnik turniejów rycerskich, z humorem i znajomością rzeczy ukazuje uczty i bitwy, zmagania polityczne i miłosne, a także barwną codzienność wieków średnich. W Panach z Pitchfork szczękają miecze, wzdychają kochankowie, perorują uczeni i nawiedzeni pustelnicy, słychać krzyk zbrojnych ścierających się pod Azincourt i ściganego przez diabły Karola VI...Rewelacyjna debiutancka powieść - bogata w historyczne detale, pełna humoru rycerska przygoda. Kamil Gruca, absolwent filozofii, od czternastego roku życia trenuje fechtunek i należy do Drużyny Łuczniczej Drabów Pieszych z Pruszkowa. W roku 2006 pod pseudonimem sir Robert Neville zwyciężył w serii turniejów i otrzymał tytuł czempiona Ligi Rycerskiej.

Kup książkę Panowie z Pitchfork

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Szczepanik
Szczepanik
Przeczytane:,
Książki z przewidywalnym zakończeniem też można lubić. Można, ale nie trzeba – wszystko zależy od nastroju w danej chwili oraz od tego, czy wystarczająco intensywnie przeżywało się przygody bohaterów w trakcie czytania powieści (wystarczająco na tyle, aby ewentualna oczywistość nie była pretekstem do negatywnej oceny książki). A czasem po prostu lubimy być zaskakiwani – wówczas przewidywalne zakończenie stanie się nieznośnym dodatkiem do całkiem interesującej lektury. Trudno rozsądzić, które książki są lepsze. Czy te, które zaskakują, czy też te, których zamknięcie akcji przewidujemy już na jej początku. Wszystko zależy od specyfiki konkretnego utworu.   W przypadku „Panów z Pitchfork” autorstwa Kamila Grucy zupełna nieprzystawalność zakończenia do wyobrażeń czy też oczekiwań czytelnika czyni powieść udaną od początku aż do samego końca. Wiek XV, Anglia atakuje Francję. W szeregach wojsk króla Henryka V spotkać można trzech panów z Pitchfork, jak bardzo ze sobą zżytych, tak też do siebie niepodobnych. Najstarszy, Ralf, bić się lubi, jednakże największą przyjemność sprawia mu czerpanie garściami z dobrodziejstw natury. Natura niejedno ma imię, grunt, by było ono kobiece. Jego syn, Robert, to intelektualista, któremu nie spieszy się do wojaczki, a z pola bitwy najchętniej by dezerterował za każdym razem, kiedy przychodzi mu wyciągnąć miecz ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Panowie z Pitchfork

Avatar użytkownika - assarhadon
assarhadon
Przeczytane:,
Widać, że autor w materii fechtunku i uzbrojenia orientuje sie, jak mało kto. Tyle tylko, że szczegółowe opisy i terminologia przeszkadzają nieco w czytaniu a raczej.... rozpraszaja. Ale generalnie ok, zwłaszcza dla miłośników historii.
Link do opinii