Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-07-15
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-5735-1

Mrożące krew w żyłach opowieści, które wydarzyły się naprawdę.

Edyta po raz pierwszy decyduje się opowiedzieć o koszmarze, jaki przeżyła w nawiedzonym szpitalu psychiatrycznym „Zofiówka”.

Właścicielki domu opieki pod Warszawą muszą same odprawiać egzorcyzmy, gdy ksiądz, który się do tego zobowiązał, ucieka.

Mieszkańcy małego miasteczka na północy kraju ukrywają historię o dwóch przeklętych rodzinach.

Nierozwikłana tajemnica z początku XX wieku sprawia, że do dzisiaj w niewyjaśnionych okolicznościach umierają ludzie.

To tylko część historii o duchach – naszych polskich – kryjących się tuż za rogiem…
Michał Stonawski, badacz zjawisk paranormalnych, który całe życie poświęcił na tropienie prawdy, teraz zabierze cię w podróż po najbardziej przerażających nawiedzonych miejscach – poznasz ich historię, a także świadków, którzy opowiedzą o tym, co przeżyli, oraz opinie egzorcystów.

Tagi: Literatura faktu reportaż

Kup książkę Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń

Opinie o książce - Paranormalne. Prawdziwe historie nawiedzeń

Autor bardzo solidnie podszedł do tematu. W książce mamy opisane historie nawiedzeń z naszego własnego podwórka, z domów, które jak sam autor twierdzi są nam bliższe niż zamki. Powiem szczerze, że w niektórych momentach ciarki przeszły mi po plecach. Wiem, że ja sama nie nadawałabym się do prowadzenia badań w tym temacie, ponieważ za szybko popadam w strach i panikę, ale muszę oddać tutaj pełen podziw dla autora, za bieganie po tych wszystkich miejscach.

O niektórych z nich już czytałam na kilku stronach poświęconych zjawiskom paranormalnych, niektóre były mi znane. Całość jednak nie jest zfabularyzowaną historią, jest ona napisana w sposób bardziej przyczynowo-skutkowy. Jak wydarzenia z przeszłości kształtowały dane miejsce. Naprawdę bardzo szybko czytało mi się tą książkę, szczególnie, że przez niektóre jej fragmenty chciałam przebrnąć jak najszybciej, ponieważ serce biło szybciej niż normalnie.

Mam jedynie nadzieję, że nie ulegnę i nie będę miałą nadmiernych koszmarów po tej lekturze.

Retorsja
Tomasz Brewczyński