Perfekcyjne kłamstwo

Data wydania: 2019-04-24
Tytuł oryginału: The Thinnest Air
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Joanna Grabarek

Psychologiczny thriller z niepokojącym zakończeniem autorki ,,Idealnego życia".

Zaginięcie pewnej kobiety odsłania sieć tajemnic w pozornie spokojnym miasteczku, w którym wszyscy wiedzą o sobie wszystko.

Meredith Price wiedzie niemal idealne życie. Jej mąż - Andrew - to niezwykle przystojny i spełniony makler giełdowy. Oboje żyją w słynącym z bezpieczeństwa kurorcie wypoczynkowym. Po trzech latach małżeństwa życie Meredith jest doskonale przewidywalne. Aż do dnia, w którym znika.

Jej samochód, z kluczykami w stacyjce, torebką i telefonem na siedzeniu, znaleziono na pustym parkingu przy galerii handlowej. Brak śladów walki sugeruje, jakby rozpłynęła się w powietrzu.

Meredith była powszechnie lubiana i nie miała żadnych powodów, by opuszczać najbliższych. Kiedy przybywa jej zdesperowana siostra - Greer - na powierzchnię wypływają głęboko ukryte sekrety. Bardzo, bardzo mroczne sekrety.

Co, jeśli okaże się, że nikt tak naprawdę jej nie znał?

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Perfekcyjne kłamstwo

Opinie o książce - Perfekcyjne kłamstwo

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2021-05-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,

To moja pierwsza przeczytana książka tej autorki. Niestety zachwycona nie jestem. Widać, a nawet bardzo, bardzo, widać, w moim odczuciu, zdecydowanie za bardzo, inspirację "Zaginioną dziewczyną", Gillian Flynn. Zresztą sam ten tytuł jest przywołany w tej książce, jakby mimochodem. A w profilu autorki można przeczytać, iż pani Minka Kent, "Wśród swoich największych literackich idoli wymienia Gillian Flynn".

Nawet gdyby tej wzmianki nie było, to i tak powielenie pomysłu, właśnie z "Zaginionej dziewczyny", jest czytelne aż o bólu, zwłaszcza dla tych, którzy tamtą pozycję czytali. Jednak kiedy w przypadku Gillian Flynn, jej pomysł na powieść, był ciekawy i w pewien sposób nowy, w przypadku pani Kent, są to tylko ledwo zabielone popłuczyny, po tamtej świetnej książce. Autorka nie potrafi utrzymać napięcia, książka jest zwyczajnie nudna i przewidywalna.

Niemal na samym początku można się zorientować, kto jest tym złym. Kolejną bolączką tej powieści są powtórzenia. Wciąż ktoś opiera (ręce, dłonie, ramiona) na biodrach i zagryza wargę. Z tą autorką i jej twórczością, chyba nie będzie mi "po drodze". Aczkolwiek, zawsze daję pisarzowi drugą szansę, w przypadku tej pisarki, również zamierzam tak postąpić i po jakimś czasie coś jeszcze z jej dorobku literackiego przeczytać.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-06-25, Ocena: 3, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2020,

"Perfekcyjne kłamstwo" to taki typowo amerykański thriller psychologiczny,gdzie mamy bogata rodzinę,perfekcyjne dodatki,sporo rozbudowaną warstwę obyczajową ,szczyptę romansu i melodramatu oraz odrobinę psychologicznego wątku...ot literatura amerykańska.Nie żebym narzekała bo i książkę czyta się nawet szybko ale kto jest tym Złym bohaterem- bardzo łatwo dojść do tego.
Podoba mi się fabuła książki,która składa się z dwóch ciągów opowieści pierwszoosobowych dwóch sióstr.Meredith,przedstawia wydarzenia sprzed trzech lat, Greer mówi o teraźniejszości.Zanim te dwie historie znajdą swój punkt kulminacyjny czytelnik będzie śledził opowieści,przez które zrozumie jak doszło do zaginięcia jednej z kobiet.
Jeśli ktoś lubi tego gatunku książki to pewnie się nie zawiedzie,bo to idealna rozrywka ,w sumie na jeden dzień.Polecam

Avatar użytkownika - anikirax
Przeczytane:2019-06-01, Ocena: 4, Przeczytałem,
Złe miejsce
Minka Kent0
Okładka ksiązki - Złe miejsce

Nowy thriller psychologiczny autorki PERFEKCYJNEGO KŁAMSTWA! Świat to złe miejsce, kochanie. Dziewiętnastoletnia Wren i jej dwie siostry, Sage...

Musisz mi uwierzyć
Minka Kent0
Okładka ksiązki - Musisz mi uwierzyć

Dove nienawidzi swojego byłego męża. Czy to jednak znaczy, że pragnie jego śmierci... Każdego dnia Dove Damiani przejeżdża obok swojego dawnego domu...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński