Perfekcyjne kłamstwo

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380756687
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: The Thinnest Air
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Joanna Grabarek

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Psychologiczny thriller z niepokojącym zakończeniem autorki ,,Idealnego życia".

Zaginięcie pewnej kobiety odsłania sieć tajemnic w pozornie spokojnym miasteczku, w którym wszyscy wiedzą o sobie wszystko.

Meredith Price wiedzie niemal idealne życie. Jej mąż - Andrew - to niezwykle przystojny i spełniony makler giełdowy. Oboje żyją w słynącym z bezpieczeństwa kurorcie wypoczynkowym. Po trzech latach małżeństwa życie Meredith jest doskonale przewidywalne. Aż do dnia, w którym znika.

Jej samochód, z kluczykami w stacyjce, torebką i telefonem na siedzeniu, znaleziono na pustym parkingu przy galerii handlowej. Brak śladów walki sugeruje, jakby rozpłynęła się w powietrzu.

Meredith była powszechnie lubiana i nie miała żadnych powodów, by opuszczać najbliższych. Kiedy przybywa jej zdesperowana siostra - Greer - na powierzchnię wypływają głęboko ukryte sekrety. Bardzo, bardzo mroczne sekrety.

Co, jeśli okaże się, że nikt tak naprawdę jej nie znał?

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Perfekcyjne kłamstwo

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Perfekcyjne kłamstwo

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2021-05-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,

To moja pierwsza przeczytana książka tej autorki. Niestety zachwycona nie jestem. Widać, a nawet bardzo, bardzo, widać, w moim odczuciu, zdecydowanie za bardzo, inspirację "Zaginioną dziewczyną", Gillian Flynn. Zresztą sam ten tytuł jest przywołany w tej książce, jakby mimochodem. A w profilu autorki można przeczytać, iż pani Minka Kent, "Wśród swoich największych literackich idoli wymienia Gillian Flynn".

 

Nawet gdyby tej wzmianki nie było, to i tak powielenie pomysłu, właśnie z "Zaginionej dziewczyny", jest czytelne aż o bólu, zwłaszcza dla tych, którzy tamtą pozycję czytali. Jednak kiedy w przypadku Gillian Flynn, jej pomysł na powieść, był ciekawy i w pewien sposób nowy, w przypadku pani Kent, są to tylko ledwo zabielone popłuczyny, po tamtej świetnej książce. Autorka nie potrafi utrzymać napięcia, książka jest zwyczajnie nudna i przewidywalna.

 

Niemal na samym początku można się zorientować, kto jest tym złym. Kolejną bolączką tej powieści są powtórzenia. Wciąż ktoś opiera (ręce, dłonie, ramiona) na biodrach i zagryza wargę. Z tą autorką i jej twórczością, chyba nie będzie mi "po drodze". Aczkolwiek, zawsze daję pisarzowi drugą szansę, w przypadku tej pisarki, również zamierzam tak postąpić i po jakimś czasie coś jeszcze z jej dorobku literackiego przeczytać.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-06-25, Ocena: 3, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2020,

"Perfekcyjne kłamstwo" to taki typowo amerykański thriller psychologiczny,gdzie mamy bogata rodzinę,perfekcyjne dodatki,sporo rozbudowaną warstwę obyczajową ,szczyptę romansu i melodramatu oraz odrobinę psychologicznego wątku...ot literatura amerykańska.Nie żebym narzekała bo i książkę czyta się nawet szybko ale kto jest tym Złym bohaterem- bardzo łatwo dojść do tego.
Podoba mi się fabuła książki,która składa się z dwóch ciągów opowieści pierwszoosobowych dwóch sióstr.Meredith,przedstawia wydarzenia sprzed trzech lat, Greer mówi o teraźniejszości.Zanim te dwie historie znajdą swój punkt kulminacyjny czytelnik będzie śledził opowieści,przez które zrozumie jak doszło do zaginięcia jednej z kobiet.
Jeśli ktoś lubi tego gatunku książki to pewnie się nie zawiedzie,bo to idealna rozrywka ,w sumie na jeden dzień.Polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2019-09-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ilonkao
ilonkao
Przeczytane:2019-06-01, Ocena: 4, Przeczytałem,
Inne książki autora
Złe miejsce
Minka Kent0
Okładka ksiązki - Złe miejsce

Nowy thriller psychologiczny autorki PERFEKCYJNEGO KŁAMSTWA! Świat to złe miejsce, kochanie. Dziewiętnastoletnia Wren i jej dwie siostry, Sage...

Musisz mi uwierzyć
Minka Kent0
Okładka ksiązki - Musisz mi uwierzyć

Dove nienawidzi swojego byłego męża. Czy to jednak znaczy, że pragnie jego śmierci... Każdego dnia Dove Damiani przejeżdża obok swojego dawnego domu...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy