Perwersja

Tom 1 cyklu Perversion Trilogy

Pierwsza część mrocznej i zniewalającej trylogii T.M. Frazier

W tej historii księżniczka nie zakochuje się w księciu, ale w oprawcy.

Miłość powinna być jak romantyczna bajka. Nasza jest jak śmiertelna klątwa. Jestem zabójcą Bractwa Bedlam, ona złodziejką pracującą dla mojego największego wroga. Wykorzystuję ją, ona mną manipuluje. Serce i rozum podpowiadają mi, żeby uciekać od niej jak najdalej. Ale pragnę jej tak bardzo, że nic innego się nie liczy.

Tristan i Emma Jean nie mieli zbyt wiele czasu, by się poznać podczas pierwszego spotkania, ale już nigdy nie byli w stanie o sobie zapomnieć. On właśnie porzucał dom dziecka i udawał się do rodziny zastępczej, ona ze łzami w oczach próbowała przekonać go do przygarnięcia kota, ale tak naprawdę ukradła mu portfel. Kiedy spotykają się po raz drugi, stoją już po przeciwnych stronach barykady. Jednak w miłości, tak jak w wojnie gangów, żadne zasady nie obowiązują.

Informacje dodatkowe o Perwersja:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-01-27
Tytuł oryginału: Perversion
Tłumaczenie: Grzegorz Gołębski

Tagi: Tylko dla dorosłych bóg

Kup książkę Perwersja

Perwersja - opinie o książce

Ostatnio sięgnęłam po książkę, którą tutaj widzicie i byłam pewna, że jest to książka bardzo gorąca, jeśli wiecie o co mi chodzi. Perwersja jednak kojarzyła mi się z niegrzecznym seksem, ale tutaj dostajemy przede wszystkim coś kompletnie innego.

Nasza bohaterka oraz nasz bohater nie mieli łatwego dzieciństwa. Rodziny zastępcze i różne problemy nie ułatwiały normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. U każdego z nich w końcu następuje moment, gdzie mogłoby się wydawać, że nastąpi przełom, pozytywny zwrot w ich życiu. Ale czy na pewno oboje będą mieli tyle szczęścia?

Pierwszy tom fenomenalnej serii, która zdecydowanie trafi do moich top serii. Autorki powieści potrafi wcxiagnaxc swojego czytelnika w historie już w pierwszym rozdziale. Ogrom emocji jakie zawarła na kartach tej powieści niejednokrotnie przyprawiały mnie o szybsze bicie serca i ból głowy. Z każdym kolejnym rozdziałem akcja się zagęszcza aby na koniec autorka nam zrzuciła kolejna bombę.

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale zdecydowanie mam niedosyt i chcę więcej i więcej.
Ogromnie polecam!!!

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-03-10, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,

Mam już za sobą kilka książek Frazier , ma swój styl , taki charakterystyczny, nie pisze ckliwych książek, o romantycznej stronie miłości. Wyrobiłam sobie zdanie o niej i ta książka jest w jej stylu , brutalna, wulgarna ale też nieco inna . Niestety słabsza niż oczekiwałam ale tez nie jest zła.
Nie da się zaprzeczyć, że język autorki jest lekki, czyta się szybko, nawet nie wie się kiedy a kolejne kilkadziesiąt stron za nami.
Bohaterów poznajemy jako małolatów, ale już z życiowym bagażem. Żyjących w okolicy, gdzie rządzą gangi, a wychodząc na ulicę nie ma się pewności czy się wróci. Tristan i Emma mają twarde charaktery dzięki którym dają radę przetrwać w tym świecie .
Ich drogi krzyżują się po raz pierwszy gdy są praktycznie jeszcze dziećmi, a ponownie po kilku latach.
Ciągnie ich do siebie , czują magnetyzm, którego ja niestety nie poczułam .
Historia jest przedstawiona niby ciekawie , ale czegoś mi tu brakuje. Jakby wszystko działo się za szybko, wydarzenia są zbyt pobieżnie opisane, bohaterowie niewykreowani tak żeby poznać ich dokładniej, wszystko jakby pisane na szybko. Może dalej będzie lepiej, bo ten tom zakończył sie tak , że trzeba sięgnąć po kolejny, ciekawość trzeba zaspokoić i mam nadzieję, że dalej będzie lepiej.

Perwersja jest pierwszą książką z Trylogii Perwersji. Emma jest złą bohaterką, jeśli kiedykolwiek taka istniała. Od chwili, gdy jako dziecko była świadkiem, jak przeklinała pracownika opieki społecznej Tristana, wiedziałam, że wyrośnie w siłę, z którą należy się liczyć. Walka o przetrwanie przez lata po tym incydencie tylko uczyniła ją silniejszą, bardziej zaradną i odporną. Uwielbiam jej postać i nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę otwierającą się puszkę pandory, którą z pewnością uwolni w Possession. Tristan zwany Ponurym, skradł moje serce od pierwszego spotkania z Emmą. Współczułam mu i chciałam skopać tyłki każdemu odpowiedzialnemu za jego ból. Pomimo tego, co mówi o nim jego raport z domu dziecka, Ponury nie jest nieczułym bandytą. Po prostu był źle rozumiany, zaniedbywany i maltretowany przez całe życie. Emma rozmroziła w nim coś, o czym nie wiedział, że istnieje, a jego poświęcenie, by ją znaleźć, nawet po kilku latach, rozgrzało moje serce. Czekam z niecierpliwieniem aż pokaże na co go stać, jego drugą twarz. Ponury i Sztuczka są jak Romeo i Julia rozbici na kawałki i zdruzgotani. Naprawdę mam nadzieję, że ich opowieść nie jest tak tragiczna jak klasyka. Ale biorąc pod uwagę niesamowite wydarzenia na końcu tej części, nie jestem pewna, co się stanie z tymi postaciami. Ich miłość dopiero zaczyna naprawdę kwitnąć i wydaje się, że walczy z nieprzezwyciężonymi przeciwnościami losu. Ale wierzę, że autorka zapewni im epickie zakończenie pomimo przerażających okoliczności, w których się znaleźli.Tak, jest wiele postaci, takich jak Gabby, Marci, Belly, Sandy i Haze, w których mogłabym się zanurzyć i powiedzieć wam wszystko, co w nich lubię, ale nie zamierzam tego robić, po prostu wiedz, że wszystkie wnoszą coś wspaniałego do tej historii. Urzekająca, ekscytująca, szorstka, pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu Perwersja to wszystko, czego potrzebuje taka książka. Historia jest wciągająca, zabawna i toczy się w dobrym tempie. Pisanie autorki jest fenomenalne, a bohaterowie pieprzą wszystko! Emma i Ponury znajdują się na mojej liście ulubionych postaci. Słowo ostrzeżenia, ta historia kończy się na piekielnym klifie, więc polecam, aby następna książka była w gotowości! Zaufajcie mi kolejny raz! Jeśli lubisz mroczne, intensywne, pełne pasji powieści romantyczne, to ta książka i wszystkie inne tego wspaniałego autora są dla Ciebie!

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-01-24,

Przygotowałam dla Was parę słów na temat "Perwersji" T.M.Frazier (@wydawnictwo.kobiece). Jest to pierwszy tom trylogii PERVERSION.

Zgodzę się z opisem, że jest to mroczna historia, czytało mi się ją dobrze i z każdą stroną byłam ciekawa co przyniesie kolejna.

"Mój sekret? W ten dzień, kiedy Cię poznałem, dotknęłaś mnie i byłaś pierwszą osobą od bardzo długiego czasu, która to zrobiła. Czułem się, jakbym żył w szklanej bańce, a Tobie udało się ją rozbić. Od tego dnia codziennie czuję się coraz lepiej. Można powiedzieć, że zadziałała na mnie Twoja magia..."

Tristana poznajemy, gdy ma 16 lat, a Emmę Jean gdy ma 12 lat. Okoliczności ich poznania są dziwne... Ona płacząca z kotem na rękach, a on - prawie niemowa. Przynajmniej tak o nim myślały opiekunki z domu dziecka i mała Emma, dopóki nie odkryła, że Tristan jednak potrafi mówić. Dziewczynka chciała za wszelką cenę dać komuś swojego kota, bo jej ciotka nie chciała go w domu... i Tristan się zgadza, by go przygarnąć.

Później następuje jeden moment...
Miał być pocałunek w policzek...
Przez przypadek stykają się ich usta...
Przez ich ciała przechodzi prąd...nieznane im dotąd uczucie...
Uczucie, które powoduje, że żadne z nich nie potrafi zapomnieć o tym drugim...

Tutaj się na chwilę zatrzymam. Jeszcze potrafię zrozumieć tego szesnastolatka, że coś poczuł...ale dwunastolatka? Kurczę... no jakoś tak mi to nie pasuje🙈

Po tym wydarzeniu Emma zostaje zaadoptowana przez brata Gabby- jej przyjaciółki. Obie trafiają w jego "szpony". Chłopak chce je wykorzystać do swoich niecnych planów....

Czy dziewczyny będą spełniać wszystkie jego zachcianki?
Niestety życie zmusza je do tego, żeby to robić i zaczynają kraść...

Tymczasem Tristan trafia do rodziny zastępczej - tam otrzymuje inne imię - Ponury.

Przez pięć lat chłopak nieustannie myśli o swojej Emmie, nie potrafi o niej zapomnieć...

Kiedy ich losy niespodziewanie się ze sobą splatają połączy ich coś więcej... Tylko co to będzie tym razem?

Uczucie?
Tęsknota?
A może przyjaźń?

Jeżeli chcecie odpowiedzi na te pytania to zachęcam do lektury :)
Osobiście bardzo urzekła mnie ilość tych pięknych cytatów zawartych w książce! Zapisałam ich sobie naprawdę sporo!
A teraz czekam na drugą część ;)

Pierwsza część mrocznej i zniewalającej trylogii T.M. Frazier. W tej historii księżniczka nie zakochuje się w księciu, ale w oprawcy. Emma Jean, dziewczynka, która za pomocą wyćwiczonych sztuczek "sprzedała" Tristanowi kota i ukradła portfel. Chłopakowi, który był wykolejony i non stop sprawiał kłopoty. Ta dziewczynka sprawiła, że uratowała mu życie, które było pogrążone w mroku. Jak ta historia potoczyła się dalej?

Powiem szczerze, że to moje pierwsze spotkanie z autorką i już wiem, że na tej trylogii się nie skończy. Książkę czytało mi się świetnie, napisana prostym językiem. Tu nie było słodkiej miłosnej historii, ani motylków i fajerwerkow. Tych dwoje poznało się jako dzieci, a ich spotkanie po latach nigdy nie powinno się zdarzyć. Każde z nich należy do innego świata, a tam rządzi krew i śmierć. Nie ma szansy na szczęście. Jednak czy o miłość nie należy walczyć?

Mega wciągająca historia, która na zakończeniu wprowadziła w szok i niedowierzanie 🙊 Czy przyjaźń nie powinna być obustronna? Co zrobić, gdy najlepszy przyjaciel wbija Ci noż w plecy?

To się wyjaśni w kolejnej części, na którą czekam niecierpliwie.

Polecam 🔥

Avatar użytkownika - pola84
pola84
Przeczytane:2021-01-24,

Postanowiłam znów skorzystać z przywileju recenzenta i przeczytać książkę, która swoją premierę ma 27 stycznia. Jest to "Perwersja" T. M. Frazier.

Tristan nie mówi. I nie dlatego, że nie potrafi lub coś z nim jest nie tak. Po prostu tak postanowił. Jednak gdy na swojej drodze spotyka Emmę Jean łamie swoje postanowienie. Sam jest zdumiony tym faktem. Po spotkaniu z nią pozostaje mu wspomnienie pocałunku oraz kot, Pan Pusio. Aktualnie Tristan to Ponury. Członek bractwa Bedlam. EJ stoi po drugiej strony barykady. Po 5 latach ich losy się łączą, ale już na zupełnie innych zasadach.

Jestem zdumiona tą książką. Myślałam, że tytuł sugeruje na tyle dużo, iż więcej znajdę tu właśnie wyuzdania, łamania norm społecznych czy właśnie samej perwersji. Nic bardziej mylnego. Znalazłam naprawdę fajną historię o dwójce ludzi, którzy odnaleźli się kiedyś, a teraz muszą połączyć się na nowo. Smaczku dodają reguły jakie panują w gangach czy bractwach. Nie jest to historia, która czytałam z zapartym tchem. Nie zaliczę jej do jednych z najlepszych jednak autorka ma fajny styl. Świetnie się tę powieść czytało. Dodatkowo zakończenie pozostawiło spory niedosyt, więc z pewnością muszę się dowiedzieć co będzie dalej. Miło spędziłam przy niej czas. Jeśli macie ochotę na fajną historię, trochę inną od szablonowych romansów to bardzo was zachęcam do przeczytania tej książki.

Avatar użytkownika - AldonaS
AldonaS
Przeczytane:2024-01-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Wciąga od pierwszych stron. Od razu przeczytałam całą trylogię

Książki Frazier nie są dla każdego. Dzieją się tutaj różne dziwne, przerażające i szokujące rzeczy. Jeśli ktoś ma problem z wulgarnym językiem, czy ostrymi, brutalnymi opisami stosunku płciowego (grzecznie pisząc) to powinien sobie odpuścić tą historię.

,,Perversion" to powieść, która wzbudziła we mnie masę emocji. Od wściekłości po radość dosłownie. W między czasie oczywiście pojawia się smutek, strach, napięcie, ale również chwile radości i zabawne momenty. Autorka według mnie świetnie operuje ,,piórem" i potrafi w fantastyczny sposób przekazać co tylko zechce. A ja to zawsze kupuję. Coś czułam, że ta książka mnie przeora konkretnie no i się nie pomyliłam. Idealnie wykreowani bohaterowie, mający nad sobą taką aurę tajemniczości. Zwłaszcza Ponury, którego aż chce się nie tylko przytulić. :P Kto nie lubi badboyów? :P Idealnie stworzony świat, w którym żyją. Do tego gangi, szemrane sprawy i walka o lepsze życie. Na sam koniec zakończenie, które sprawia, że mózg wybucha i nie ma wyjścia trzeba sięgnąć po kolejną cześć, bo idzie oszaleć. UWIELBIAM!

Kiedy zobaczyłam tytuł i poznałam wiele pozytywnych opinii dotyczące tej części, zapragnęłam się zapoznać z książką. Zastanawiałam się, czy również mnie zachwyci, czy jednak spowoduje, że jej znienawidzę. Czy to będzie team love, czy team hate. I już wiem, dlaczego tyle osób pokochało Perversion Trilogy.

Zacznę może od tego, że nim zaczęłam czytać książkę, ona już dobiegała końca. Tak mnie fabuła wciągnęła w swoje odmęty, że nie potrafiłam jej odłożyć, dopóki jej nie skończę. Bardzo polubiłam postacie, które przewijają się przez powieść. Zarówno tych złych, poharatanych, jak i tych z odrobiną dobroci. Ogromnym plusem powieści jest fakt, że miłość i sceny łóżkowe nie borą góry nad fabułą. Mamy czas na zaznajomienie się z całą resztą, która jest kluczowa w opowiadanej historii. Poznajemy trzy różne gangi, jakie realia w nim panują. Czym się kierują, co stawiają na pierwszym miejscu.

Fabuła podzielona jest na dwie części. Poznajemy przeszłość głównych bohaterów, jak to się stało, że ich drogi się skrzyżowały. Druga część rozgrywa się pięć lat po tych wydarzeniach. Wiele w ich życiu się zmieniło, wiele w swojej rzeczywistości doświadczyli i dużo rzeczy się nauczyli. Też podobał mi się fakt, że mogłam poznać myśli i przeżycia zarówno Ponurego jak i Sztuczki, dzięki czemu bardziej zapałałam do nich sympatią, podobało mi się ich poczucie humoru i zażyłość z bliskimi osobami. Jestem ciekawa, jak potoczą się ich dalsze losy, gdyż zakończenie jest dość szokujące i oczekiwanie na kontynuację rośnie. Polecam!

Avatar użytkownika - martynaaa
martynaaa
Przeczytane:2021-03-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tristan i Emma Jean to piękne połączenie bohaterów. Początek historii strasznie mnie rozbawił, mogłabym powiedzieć, że był przeuroczy. Dzięki temu ta historia była dla mnie piękna, a samo zakończenie zostało w idealnym momencie urwane. Tak, że czytelnik zostaje z własnymi myślami, że koniecznie musi sięgnąć po kolejną część. Ma wtedy nadzieje, że Emma i Tristan odnajdą się, że to co pomiędzy nimi się wyklarowało nie skończy się od tak..

"Bycie czyjąś własnością czyni człowieka niczym. Oddanie się komuś z własnej woli daje wszystko. To właśnie robimy. Już na zawsze. Oddajemy się sobie nawzajem w całości. Z miłością, namiętnością i przyzwoleniem."

Historia jaką podarowała nam autorka, czyta się w ekspresowym tempie, bohaterowie są świetnie wykreowani i na pewno do siebie pasują. W pierwszej części mamy taki mały obrys ich dzieciństwa.  Pierwsze ich spotkanie było dość nietypowe, bowiem mała dziewczynka próbowała wcisnąć koteczka chłopakowi. Ona jest w rodzinie zastępczej, a on przenosi się z domu dziecka do nowej rodziny. Właśnie wtedy, gdy się pakował do auta aby wyjechać stanęła przed nim - Ona rozgadana, przejęta losem Pana Pusia, a on zdezorientowany cały tą sytuacją nie wiedział co ma zrobić.. Na pewno, gdy będziesz czytała tą sytuacje poczujesz to 'coś'. Ale najbardziej ujęła  mnie scena z tym, jak Emma zaczęła bronić Tristana, gdy usłyszała jak Pani przekazuje informacje, że możliwe, że on nic nie słyszy. Zauroczyłam się pierwszym rozdziałem i tak oto z miętki sercem zaczęłam czytać te historię.

Jeśli szukasz książki, przy której spędzisz przyjemnie czas i ten czas minię Ci bardzo szybko, to jest właśnie ta książka, ta seria. Ostrzegam, lepiej zaopatrzyć się w całą trylogie od razu, aby później nie czekać na kuriera i się niecierpliwić ;)

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2021-02-02, Ocena: 5, Przeczytałem,

„W miłości i wojnie gangów wszystkie chwyty są dozwolone.”

Tristan i Emma to dzieci niechciane, porzucone, zdane na innych, obcych ludzi. Poznali się przed pięcioma laty, przez zupełny przypadek. Od razu nawiązała się między nimi nić zrozumienia i sympatii. Ich drogi rozeszły się, ale nie zapomnieli o sobie. Dzisiaj on jest zabójcą Bractwa Bedlam, a ona złodziejką pracującą dla jego największego i znienawidzonego wroga. Tristan miał więcej szczęścia, po długiej tułaczce w rodzinach zastępczych, trafił na ludzi, którzy całkowicie go zaakceptowali, dali mu dom, pokazali, co to miłość, szacunek i wzajemne wsparcie. Emma tego szczęścia miała zdecydowanie mniej. Jest przez swojego „opiekuna” wykorzystywana, poniewierana i zmanipulowana. Jej codzienność to walka o przetrwanie, razem z przyjaciółką toczą tę nierówną walkę o przeżycie, nawzajem się wspierając. Gdy ponownie Tristan i Emma trafiają na siebie, stoją po przeciwnych stronach barykady – dwóch niszczących się nawzajem gangów - uczucie spływa na nich z ogromną siłą.

Czy istnieje, choć cień szansy, że tych dwoje pójdzie jedną drogą, w jednym kierunku? Pokomplikowany, brutalny, bezwzględny świat gangów, wzajemne zależności, walka o wpływy, zorganizowana przestępczość, prostytucja, narkotyki. Gdzie kobieta traktowana jak nic nie warty, przedmiot, ma służyć i być we wszystkim posłuszna mężczyźnie. Przyjaźń i jej prawdziwe oblicze. Tajemnice, niedopowiedzenia, niepokój, tak jakby wszystko, co najgorsze jeszcze było przed nami. Potrzeba kochania i bycia kochanym, samotność, wyobcowanie, pogarda. Rodzina, nie koniecznie ta, która łączy przez więzy krwi, wzajemny szacunek, wsparcie, lojalność. I ta, która rani, niszczy, pozbawia złudzeń i zdradza.

Powieść nie należy do miłych i przyjemnych. Jest pełna mroku, niepewności, brutalnych sytuacji. Nie ma tu szczęśliwej miłości, jest ból, ogromna pustka, samotność. Zakończenie wywołało we mnie ogromne niedowierzanie, czegoś takiego nie spodziewałam się. Jestem pewna, że ta część jest wstępem do zła, które dopiero ma nadejść. Z niecierpliwością czekam na kontynuację. Bardzo polecam :)

King (Tom 6). Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, Część 2
T.M. Frazier0
Okładka ksiązki - King (Tom 6). Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, Część 2

Zawsze był gotów nieść pomoc najbliższym. Teraz sam jej potrzebuje. Mimo że Preppy powrócił do świata żywych, jeszcze nigdy nie czuł się...

King (tom 2). Tyran
T.M. Frazier0
Okładka ksiązki - King (tom 2). Tyran

Drugi tom z serii King, przez którą kobiety na całym świecie nie mogły zasnąć! Przeszłość Doe zaczyna o sobie przypominać. Okrutne manipulacje...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;