Piąta pora roku

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-08-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7510-661-9
Liczba stron: 464

Ocena: 5 (3 głosów)

Piąta część doskonale przyjętej przez krytyków serii o komisarz Malin Fors

Jest początek maja. W czasie spaceru po lesie za Linköpingiem ojciec z dwójką dzieci znajduje brutalnie okaleczone zwłoki kobiety, noszące wyraźne ślady tortur. Komisarz Malin Fors od razu dostrzega podobieństwo do sprawy Marii Murvall, kobiety, która przebywa w szpitalu psychiatrycznym od czasu, gdy znaleziono ją zgwałconą i brutalnie pobitą w lesie. Teraz okazuje się, że sprawa Marii to być może tylko element większej układanki.

Piąta pora roku to piąta część doskonale przyjętej przez krytyków serii o komisarz Malin Fors z policji w Linköpingu.

Mons Kallentoft, okrzyknięty nowym królem skandynawskiej powieści kryminalnej, urodził się w roku 1968. Dorastał w Linköpingu. Do kariery pisarza dochodził przez pracę w reklamie i dziennikarstwo. Debiutował w roku 2000 powieścią Pesetas, za którą otrzymał nagrodę Katapultpriset, przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich. Potem napisał jeszcze kilka dobrze przyjętych przez krytykę książek obyczajowych. Jego kryminały cieszą się uznaniem krytyków i trafiają na pierwsze miejsca list bestsellerów. Do tej pory nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się: Ofiara w środku zimy, Śmierć letnią porą, Jesienna sonata i Zło budzi się wiosną.

Kup książkę Piąta pora roku

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Piąta pora roku

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-08-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Czy spotkaliśmy się kiedyś z piątą porą roku? Autor sprytnie nazywa ten czas w zawieszeniu, kiedy trudno jest nam opisać jaka jest tak na prawdę aura, niby skończyła się już zima, a ciepłe dni przeplatają się z tymi chłodniejszymi i mrocznymi i właśnie w jednym z tych dni dochodzi do odnalezienia zwłok brutalnie zamordowanej i zgwałconej kobiety. Komisarz Malin widzi ogromne podobieństwo z innym brutalnym pobiciem i gwałtem popełnionym przed laty na kobiecie, która przebywa w zakładzie psychiatrycznym. Dla Malin tamta sprawa nie została nigdy wyjaśniona dlatego łączy te dwa wydarzenia próbując znaleźć wspólny klucz do znalezienia sprawcy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2017-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ewaki
ewaki
Przeczytane:2014-04-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane,
Avatar użytkownika - Doloreska
Doloreska
Przeczytane:2012-12-15, Przeczytałem,
Inne książki autora
Herkules (Tom 3). Bambi
Mons Kallentoft0
Okładka ksiązki - Herkules (Tom 3). Bambi

Kolejne śledztwo inspektora Zacka Herry'ego! Widok, jaki ukazuje się oczom policjantów na jednej ze sztokholmskich wysp, jest makabryczny, wręcz...

Śmierć letnią porą
Mons Kallentoft0
Okładka ksiązki - Śmierć letnią porą

W regionie Östergötaland panuje rekordowo gorące lato. Linköping wibruje od upału, a w lasach szaleją pożary, jakich ta okolica nigdy dotąd...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy